• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Windows XP de kendisini resetleme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Windows XP de kendisini resetleme

Değerli arkadaşlarım ve üstadlarım;üst üste (4) defa çok kısa aralıklarla format attırdım,ama aşağıda anlatacağım sorunum bir türlü giderilemedi (virüs girmiştir düşüncesiyle format attırmıştım,ama daha sonra anladımki virüsle alakası yok bu anlatacağım arızaların),lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Vindows XP kullanıyorum masa üstü,bilgisayarımı ilk açtığımda bazen tamamen açılıp masa üstü geldiğinde bazende üç - beş dakika sonra kendi kendini resetliyor,en son format attırdığımdada yani üç gün önce,bilgisayarı kapatmak istiyorum,açık olan bütün sayfaları kapatıp başlat menüsünden kapat bölümünü tıklıyorum,ekran hemen gidiyor ve bilgisayar kendisini resetliyor,kapat komutuna rağmen tekrar açılıyor,ikinci defa başlat menüsünden kapatı tıkladığımdada normal olarak kapanıyor,yaşadığım yer küçük bir ilçe olduğu için çok miktarda bu işlerden anlıyan maalesef yok,lütfen bu sorunlarım hakkında bana yardımcı olursanız minnettar kalacağım,şimdiden ilgilenen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.

Muhtemelen bilgisayarınızda donanımsal bir sorun gözüküyor. Kullandığınız mouse veya klavye usb girişli ise normal port girişli takıp deneyin.

Yorum yap

eğer seçeneklerde yeniden başlat konumunda ise ondan da olabilir
      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Harddisc inden kaynaklanabilir. Benim bilgisayarımda da bu şekilde resetleme sorunu var. Bilgisayarı açıp çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra önce donup kalıyordu, ardında mavi ekran çıkıp resetliyordu. Bende format attırdım virüs olabilir diye. Formattan sonra da durum değişmedi.Arkadaşım harddisc den kaynaklanabileceğini, değişmesi gerektiğini söyledi. Önümüzdeki hafta değiştireceğim. Sonucu yazarım.

Yorum yap

Pc de kendi kendini resetleme, yukarıda anlatılanların dışında işlemciden de yapar, işlemci fanını kontrol etmenizde yarar var bu parçalar çok fazla tozlanıp yeterli soğutmayı yapmasına engel olabiliyor yada arada sırada pervanelerinin takılmaları işlemcinin soğumayıp kendini resetlemesine neden olabiliyor.
          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
          www.next.com.tr

Yorum yap

arkadaslar benımde fanın dolmasından dolayı ıslemcı ısınıp 5 dakka ıcınde kendını kapatıyodu bilgısayar..actım temızledım fanı canavar gıbı sımdı fandan sesde gelmıyo ...fandanda kaynaklanıyor olabılır

Yorum yap

mehemmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Değerli arkadaşlarım ve üstadlarım;üst üste (4) defa çok kısa aralıklarla format attırdım,ama aşağıda anlatacağım sorunum bir türlü giderilemedi (virüs girmiştir düşüncesiyle format attırmıştım,ama daha sonra anladımki virüsle alakası yok bu anlatacağım arızaların),lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Vindows XP kullanıyorum masa üstü,bilgisayarımı ilk açtığımda bazen tamamen açılıp masa üstü geldiğinde bazende üç - beş dakika sonra kendi kendini resetliyor,en son format attırdığımdada yani üç gün önce,bilgisayarı kapatmak istiyorum,açık olan bütün sayfaları kapatıp başlat menüsünden kapat bölümünü tıklıyorum,ekran hemen gidiyor ve bilgisayar kendisini resetliyor,kapat komutuna rağmen tekrar açılıyor,ikinci defa başlat menüsünden kapatı tıkladığımdada normal olarak kapanıyor,yaşadığım yer küçük bir ilçe olduğu için çok miktarda bu işlerden anlıyan maalesef yok,lütfen bu sorunlarım hakkında bana yardımcı olursanız minnettar kalacağım,şimdiden ilgilenen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.
              Saygıdeğer üstadlarım ve değerli arkadaşlarım;öncelikle zamanını ayırıp yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.Bana önerilen fan ve işlemcide bulunan tozlar için temizlik işini gayet güzel yaptım maalesef arıza devam etti,klavye ve maosun girişleri usb ile değil port girişli olduğu için onlarında yapmadığını zannediyorum,sadece flaş diski kullandığım uzatma kablosu ve kart okuyucunun usb girişli kablolarını çıkardım,birkaç gün tamam oldu derken yine açılıştan beş - on dakika sonra yine kendi kendini resetlemeye başladı,bunun üzerine rs232 kablo takılıydı onuda çıkardım, iki günün sonrasında yine bilgisayarı açıp herhangi bir adrese girip sayfayı açtıktan beş-on dakika sonra kendini resetliyor ve siyah ekran çıkıyor,windows olağan şekilde başlasınmı yazılı ekran geliyor evet diyorum tekrar açılıyor,bu işlem bazen bir defa yapıp normale dönüşüyor bazende üst üste iki defa aynısını tekrarlayıp normal dönüşüyor,yani maalesef arızayı teşhis edebilmiş değilim,dolayısıyla bulunduğum yerdeki bilgisayarcılarda durumu çözemiyorlar,kimisi ANAKARTTANDIR diyor kimisi İŞLEMCİ diyor.Lütfen bu konuda görüşlerinizi ve yardımlarınızı istirham ediyorum.Şimdiden teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.

Yorum yap

xp'de kendini resetleme

mehemmet tafarından gönderildi
                Değerli arkadaşlarım ve üstadlarım;üst üste (4) defa çok kısa aralıklarla format attırdım,ama aşağıda anlatacağım sorunum bir türlü giderilemedi (virüs girmiştir düşüncesiyle format attırmıştım,ama daha sonra anladımki virüsle alakası yok bu anlatacağım arızaların),lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Vindows XP kullanıyorum masa üstü,bilgisayarımı ilk açtığımda bazen tamamen açılıp masa üstü geldiğinde bazende üç - beş dakika sonra kendi kendini resetliyor,en son format attırdığımdada yani üç gün önce,bilgisayarı kapatmak istiyorum,açık olan bütün sayfaları kapatıp başlat menüsünden kapat bölümünü tıklıyorum,ekran hemen gidiyor ve bilgisayar kendisini resetliyor,kapat komutuna rağmen tekrar açılıyor,ikinci defa başlat menüsünden kapatı tıkladığımdada normal olarak kapanıyor,yaşadığım yer küçük bir ilçe olduğu için çok miktarda bu işlerden anlıyan maalesef yok,lütfen bu sorunlarım hakkında bana yardımcı olursanız minnettar kalacağım,şimdiden ilgilenen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum. (Bu bölümü daha evvel yazmıştım)

Saygıdeğer üstadlarım ve değerli arkadaşlarım;öncelikle zamanını ayırıp yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.Bana önerilen fan ve işlemcide bulunan tozlar için temizlik işini gayet güzel yaptım maalesef arıza devam etti,klavye ve maosun girişleri usb ile değil port girişli olduğu için onlarında yapmadığını zannediyorum,sadece flaş diski kullandığım uzatma kablosu ve kart okuyucunun usb girişli kablolarını çıkardım,birkaç gün tamam oldu derken yine açılıştan beş - on dakika sonra yine kendi kendini resetlemeye başladı,bunun üzerine rs232 kablo takılıydı onuda çıkardım, iki günün sonrasında yine bilgisayarı açıp herhangi bir adrese girip sayfayı açtıktan beş-on dakika sonra kendini resetliyor ve siyah ekran çıkıyor,windows olağan şekilde başlasınmı yazılı ekran geliyor evet diyorum tekrar açılıyor,bu işlem bazen bir defa yapıp normale dönüşüyor bazende üst üste iki defa aynısını tekrarlayıp normale dönüşüyor,(Bilgisayarda zaman olarak daha çok çalışma yaptığımda yani sanırım ısınınca diye düşünüyorum daha çok kendini resetliyor) yani maalesef arızayı teşhis edebilmiş değilim,dolayısıyla bulunduğum yerdeki bilgisayarcılarda durumu çözemiyorlar,kimisi ANAKARTTANDIR diyor kimisi İŞLEMCİ diyor.Lütfen bu konuda görüşlerinizi ve yardımlarınızı istirham ediyorum.Şimdiden teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.

Yorum yap

Konular birleştirildi.

Dediğiniz kendini resetleme olayı hastalıklardaki ''ateş'' gibidir teşhisi sadece bundan bulmak zordur,sizinde dediğiniz kendini resetleme sorunu bir çok şeyden kaynaklanabilir.bu yüzden bilgisayar destek servislerinden yardım alın derim.
                  [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                  www.next.com.tr

Yorum yap

kesinlikle anakartan kaynaklanan bir arızadır kesin söyleyebilirim arkadaşım.

Yorum yap

mehemmet Nickli Üyeden Alıntı
                      mehemmet tafarından gönderildi
                      Değerli arkadaşlarım ve üstadlarım;üst üste (4) defa çok kısa aralıklarla format attırdım,ama aşağıda anlatacağım sorunum bir türlü giderilemedi (virüs girmiştir düşüncesiyle format attırmıştım,ama daha sonra anladımki virüsle alakası yok bu anlatacağım arızaların),lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Vindows XP kullanıyorum masa üstü,bilgisayarımı ilk açtığımda bazen tamamen açılıp masa üstü geldiğinde bazende üç - beş dakika sonra kendi kendini resetliyor,en son format attırdığımdada yani üç gün önce,bilgisayarı kapatmak istiyorum,açık olan bütün sayfaları kapatıp başlat menüsünden kapat bölümünü tıklıyorum,ekran hemen gidiyor ve bilgisayar kendisini resetliyor,kapat komutuna rağmen tekrar açılıyor,ikinci defa başlat menüsünden kapatı tıkladığımdada normal olarak kapanıyor,yaşadığım yer küçük bir ilçe olduğu için çok miktarda bu işlerden anlıyan maalesef yok,lütfen bu sorunlarım hakkında bana yardımcı olursanız minnettar kalacağım,şimdiden ilgilenen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum. (Bu bölümü daha evvel yazmıştım)

Saygıdeğer üstadlarım ve değerli arkadaşlarım;öncelikle zamanını ayırıp yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.Bana önerilen fan ve işlemcide bulunan tozlar için temizlik işini gayet güzel yaptım maalesef arıza devam etti,klavye ve maosun girişleri usb ile değil port girişli olduğu için onlarında yapmadığını zannediyorum,sadece flaş diski kullandığım uzatma kablosu ve kart okuyucunun usb girişli kablolarını çıkardım,birkaç gün tamam oldu derken yine açılıştan beş - on dakika sonra yine kendi kendini resetlemeye başladı,bunun üzerine rs232 kablo takılıydı onuda çıkardım, iki günün sonrasında yine bilgisayarı açıp herhangi bir adrese girip sayfayı açtıktan beş-on dakika sonra kendini resetliyor ve siyah ekran çıkıyor,windows olağan şekilde başlasınmı yazılı ekran geliyor evet diyorum tekrar açılıyor,bu işlem bazen bir defa yapıp normale dönüşüyor bazende üst üste iki defa aynısını tekrarlayıp normale dönüşüyor,(Bilgisayarda zaman olarak daha çok çalışma yaptığımda yani sanırım ısınınca diye düşünüyorum daha çok kendini resetliyor) yani maalesef arızayı teşhis edebilmiş değilim,dolayısıyla bulunduğum yerdeki bilgisayarcılarda durumu çözemiyorlar,kimisi ANAKARTTANDIR diyor kimisi İŞLEMCİ diyor.Lütfen bu konuda görüşlerinizi ve yardımlarınızı istirham ediyorum.Şimdiden teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.
                      Kesinlikle anakartındandır diye bi cevap verilmiş ama Anakartın marka modeli ve kullandıgın ramdan felan bahsedilmemiş.. Kullandıklarının marka ve modelini belirtirmisin ona göre yardımcı olabilirim.. İşlemcinin o hatayı yapabilmesi biraz zor bi durum. Öyle olması için kuzey köprüsünün bazı işlevleri yerine getiriyor olmaması gerek. Veya güney köprüsü üzerinde usb lerin veya sata problemin olması gerek. Lakin marka ve modeli belirtirsen ekran kartın dahil ona göre yardımcı olalım..
                      Computer High Engineer
                      Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                      Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                      Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

önce bi hard disk programı kur hard disk durumunu ve güvenilirliğini ölçelim sonra başka donanımsal arıza ararız..

http://www.hdsentinel.com/hdsentinel_free_setup.zip
                        (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
                        (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
                        ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
                        (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
                        (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Yorum yap

Arkadaşım poversup değiştirmeni ve hardisk cd rom kablolarını değiştirmeni tavsiye ederim.

Yorum yap

Değerli arkadaşlarım ve üstadlarım;öncelikle ilgi ve alakalarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.Benim gibi problemi olan veya gelecekte olabilecek arızada bilgisi olsun diye bu bilgiyi paylaşmak istiyorum.Yukarıdaki mesajlarımda Masa üstü bilgisayarımdaki arızaları ve sonrası neler yaptığımı anlatmıştım,sizlerinde yardım ve görüşleriyle fanları temizledim sonuç vermedi,usb kablolarını devreden çıkardım sonuç vermedi,bir hafta öncede İŞLEMCİYİ DEĞİŞTİRDİM nazar değmesin bir haftadan beridir kullanıyorum bahse konu arızadan eser yok,bu bilgiyi paylaşmak istedim,ilgilenen herkese sevgi ve saygılarımla.

Yorum yap

Geçmiş olsun o zaman

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X