• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sinyal seviyesi yüksek kalite düşük

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sinyal seviyesi yüksek kalite düşük

arkadaşlar sizlerden ricam şu benim next star cıs süperplus makinam var günlük güneşlik havada bi sorunum yok ancak şu an için konuşuyorum yağmur yağdığın da hiç bir kanalı seyredemiyorum göstermiyor sinyal seviyesi 70 kalite ise 10 seviyesinde gösteriyor sebebi nedir sizce yağmur diniyor kanallar göstermeye başlıyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

seloman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizlerden ricam şu benim next star cıs süperplus makinam var günlük güneşlik havada bi sorunum yok ancak şu an için konuşuyorum yağmur yağdığın da hiç bir kanalı seyredemiyorum göstermiyor sinyal seviyesi 70 kalite ise 10 seviyesinde gösteriyor sebebi nedir sizce yağmur diniyor kanallar göstermeye başlıyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
    gereksiz bir soru çünkü herkeste durum aynı cihazla hiç alakası yok
    BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
    ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

seloman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadasim ben almaya dan burda da sürekili yagmur yagiyor ve ayni sorun ben de oluyor uyducubabanin dedigi gibi cihaz dan degil yagmurun hizli yagmasin da kaynaklaniyor yagmurun hizi kesildikce bazi kanal geliyor

Yorum yap

collo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        arkadasim ben almaya dan burda da sürekili yagmur yagiyor ve ayni sorun ben de oluyor uyducubabanin dedigi gibi cihaz dan degil yagmurun hizli yagmasin da kaynaklaniyor yagmurun hizi kesildikce bazi kanal geliyor
        lmb kalitesinden kaynaklanıyor yağmurlada ilgisi yok bilginize
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          lmb kalitesinden kaynaklanıyor yağmurlada ilgisi yok bilginize
          hocam sorun olmıcaksa hangi lnb kullanmamız lazım yardımcı olursanız sevırız saygılarımla.

Yorum yap

muratham29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            hocam sorun olmıcaksa hangi lnb kullanmamız lazım yardımcı olursanız sevırız saygılarımla.
            arkadasim lnb alakasi yok 3 mark lnb aldim 3de de ayni olayi yaptin sen kendin hana marka lmb kullandigini söyle biz onu kullanalim sharp philips grundig marka lnb kullandim ayni sorun yasadim bu yüzden 220 euro verdim degisen birsey olmadi lnb alakasi yok yagmur sidetin de olan birsey yagmur sideti artikca uydudan gelen sinyal kalitesi de düsüyor bu yüzde suan icin hic bir cozum yok ilerliyen zamanlar de ne olur bilemeyiz

Yorum yap

bi sonuça varamadık

Yorum yap

bir sonuc yok varalim

Yorum yap

aynı sorun bendede var yalnız bende sadece cnbc-e e2 ntv sporda problem var sinyal 85 kalite 10 diğer kanallarda problem yok lnb'yi yeni değiştirdim ondan dolayı oldu belli nasıl çözerim bu sorunu ?

Yorum yap

brodigue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    aynı sorun bendede var yalnız bende sadece cnbc-e e2 ntv sporda problem var sinyal 85 kalite 10 diğer kanallarda problem yok lnb'yi yeni değiştirdim ondan dolayı oldu belli nasıl çözerim bu sorunu ?
                    bu sorun bence LNB ve canagın iyi bir ayar yapılmamasından kaynaklanıyor,cok hassas bir ayar ile sorun çözülür?

Yorum yap

lnb'den olsa diğer kanallar neden eskisinden daha iyi görüntü versin sinyalleride yükseldi sadece birkaç kanalda kalite sorunu var çanaktantan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum ya lnb yada kablodan olabilir belki.

Yorum yap

bende kendım ayarlıyayım derken bozmustum ntv grubu cıkmıyordu ) uyduyu ayarlayan arkadas eger ayar yapayım derken ofset canaktakı , lnb ye gıden demırı yamulttuysan ondan sinyal gelmıyor olabılır demıstı ) biraz ugrastık ama sımdı hepsı izlenıyor...

Yorum yap

çanak ayarlarken 11962 v 3333 frekansına göre ayarlayınız sorun olmaz
                          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

collo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Arkadaşım merhaba
                            benimde next ye 2000 cis süper var ve br sorun yasıyorum
                            sinyal seviyesi çok iyi ama kalite çok kötü hatta kanal cekmiyor. Güzel havalar olsun kötü hava olsun(tabi yağmurlu ise durum daha kötü oluyor) bazen cekmiyor kablolar ile uğraşırken catıda düzeliyor.. acaba neden dir?

Yorum yap

zinarejan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Arkadaşım merhaba
                              benimde next ye 2000 cis süper var ve br sorun yasıyorum
                              sinyal seviyesi çok iyi ama kalite çok kötü hatta kanal cekmiyor. Güzel havalar olsun kötü hava olsun(tabi yağmurlu ise durum daha kötü oluyor) bazen cekmiyor kablolar ile uğraşırken catıda düzeliyor.. acaba neden dir?
                              Kablolar ile uğraşırken catıda düzeliyor demis sin kabloyu degistir yada kablo da her hangi bi hasar var konturol et.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X