• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Softcam receiveri bozdu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

güvenmeyen atmasın bu kadar basit :ehehe:

Yorum yap

memoli42. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşım aynı sebebden dolayı bana gelen bir cihazı boot atarak kurtardık.Zaten riskli bir iş olsa biz burda tarif veya bilmişlik taslamayız.Merak etmeyiniz.

Not:Arkadaşım cihazı Antalya,da kullanıyordu orda elektronikçiye götürmüş buna flash yazılacak demişler bende kendisine boot modunda yazılım atın düzelir dedim olmaz demişler.cihazı getirdi boot modunda yazılım ile halloldu.ama her arızada boot modu olayı ile çözülecek anlamı çıkmaz bundan.

Kırmızımsı renk almış çökmüş dioruz ama anlatamıyoruz cihazın işlemcisi çökmüş hala daha yazılımla geçti diye benle pazarlık yapıor

Not:Bilmiyorsanız bilenlere karışmayın... Donanımsal bir problemi yazılımla düzeltmeyede kalkmayın vakit kaybından başka bir şey olmaz...

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        güvenmeyen atmasın bu kadar basit :ehehe:
        :bravo:
        Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

paradox1965 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          güzelde o zaman yazılımlara nasıl güveneceğiz!!!!
          2000 yılından bu tarfa digital recevier kullanıyorum. Şimdiye kadar yanlış yazılım verilip de cihazların çöktüğüne şahit olmadım. Sadece bundan beş yıl evvel Next 2000 plus CI cihaza bir yazılım yükledim. Ben yükledikten yarım saat sonra yazılım forumdan kaldırıp, ertsi gün yenisini verdiler. Bu yenisini yükleyeyim dediğimde cihaz loader ile bağlantı kuramıyordu. Yarım saat içinde kaldırılan yazılım hatalı imiş. Ancak yeni yazılımı boot'tan atıp, sorunu çözmüştüm.

Sekiz yıl içinde karşılaştığım tek problem bu oldu.

Yazılım yükleme sırasında cihaz da meydana gelen arızaların garanti kapsamı dışında kalma sebebi, yükleme esnasında yapılacak kişisel hataların kullanıcıya ait olduğu ve üretici firmanın bu durumdan sorumluluk üstlenmemesidir ki, bu da gayet doğaldır. Hiç bir firma başkalarını hataları ile oluşacak yükü üstlenmez.

Her ne kadar verilen yazılımlara "Test yazılımı" dense de, bunlar iyice denenip tam kontrol edilmeden forumlara verilmez. Next'te durum nedir bilemiyorum ama, yakınen bildiğim bir kaç marka cihazın EMU yazılımları sürekli Koreden gelmekte veya Koreli mühendislerden bazıları Türkiyede çalışmaktadır.

Bu iş bir kaç satır keyi kes yapıştır ile yazılım dosyasına eklemek kadar basit değildir.

Eğer, yazılım yükleme konusunda kendinize güveniyorsanız bu yeterlidir. Hiç bir firma "Verdiği yazılım nedeniyle cihazları çöktü" dedirtmez kendisine.

Bu, büyük bir itibar ve müşteri kaybına yol açar.

Yorum yap

-- Uygun softcam atarsanız cihazınız çökmez.Daha doğrusu softcam cihazı çökertmez.
            -- Yazılım yükleme esnasında oluşabilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.Mesela yazılımın flash' a yazılması esnasında oluşabilecek enerji kesilmeleri cihaza zarar verebilir ve sonuçta ehil ellerde çözüm bulunur.Bu örnekleri çoğaltabiliriz.
            -- Cihazınızın garanti belgelerini kaybetseniz bile cihazın üzerinde olan barkod sizin için bir ispatlayıcı evraktır.Barkod cihazınızın üretim tarihini belirler.İki yılı geçmemişse sorun yok demektir.Ama esas garanti süresi satışın yapıldığı tarihten itibaren başlar.
            -- Yazılımları cihaza yüklemek yada yüklememek tüketicilerin tasarrufundadır.Yazılımların dip notlarında ne amaçla upload edildikleri belirtilmektedir.
            -- Cihazınıza istediğiniz kadar yazılım , softcam yada settings(kanal bilgisi) yükleyebilirsiniz.Bu işlemler cihazınızı bozmaz.
            Ama şunuda unutmayın.Kullandığımız cihazlar sonuçta kul yapısıdır.Bozulabilir.O sebeble cihazın ekonomik ömrünün maksimum kaç yıl olabileceği hesaplanarak garanti müessesesi oluşturulmuştur.
            Saygılarımla
            İyi akşamlar.

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı
              2000 yılından bu tarfa digital recevier kullanıyorum. Şimdiye kadar yanlış yazılım verilip de cihazların çöktüğüne şahit olmadım. Sadece bundan beş yıl evvel Next 2000 plus CI cihaza bir yazılım yükledim. Ben yükledikten yarım saat sonra yazılım forumdan kaldırıp, ertsi gün yenisini verdiler. Bu yenisini yükleyeyim dediğimde cihaz loader ile bağlantı kuramıyordu. Yarım saat içinde kaldırılan yazılım hatalı imiş. Ancak yeni yazılımı boot'tan atıp, sorunu çözmüştüm.

Sekiz yıl içinde karşılaştığım tek problem bu oldu.

Yazılım yükleme sırasında cihaz da meydana gelen arızaların garanti kapsamı dışında kalma sebebi, yükleme esnasında yapılacak kişisel hataların kullanıcıya ait olduğu ve üretici firmanın bu durumdan sorumluluk üstlenmemesidir ki, bu da gayet doğaldır. Hiç bir firma başkalarını hataları ile oluşacak yükü üstlenmez.

Her ne kadar verilen yazılımlara "Test yazılımı" dense de, bunlar iyice denenip tam kontrol edilmeden forumlara verilmez. Next'te durum nedir bilemiyorum ama, yakınen bildiğim bir kaç marka cihazın EMU yazılımları sürekli Koreden gelmekte veya Koreli mühendislerden bazıları Türkiyede çalışmaktadır.

Bu iş bir kaç satır keyi kes yapıştır ile yazılım dosyasına eklemek kadar basit değildir.

Eğer, yazılım yükleme konusunda kendinize güveniyorsanız bu yeterlidir. Hiç bir firma "Verdiği yazılım nedeniyle cihazları çöktü" dedirtmez kendisine.

Bu, büyük bir itibar ve müşteri kaybına yol açar.
              açıklayıcı bilginize teşekkürler.

saygılar..
              Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

Benim sorunumla ilgilendiğiniz için hepinize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X