• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super Plus DPCIS Pozisyoner Ayarı (Resimli-Videolu)

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

@paldon_caner

arkadasim sen nekadar ustasin ki cihazin limitleri ucunca dua mi ediyorsun da duzeliyor....GULDURME....

caylak dedigin adamlar 15 senedir hareketli canak kullanyor,gozu kapali limit alip 32 uyduyu aninda yerlerini tesbit edebiliyor......ama senin gibi DUA EDEREK 9 MESAJDA limitleri duzeltebilene de rastlamadim......((((((((((((((

Yorum yap

emeğine sağlık teşekkürler

Yorum yap

türksat ve hotbird sabit çanaklarda iken diesec motor lu bir çanak daha ilave edebilirmiyim burada anlatılan motor tipi diesec motor mudur.

Yorum yap

peki acaba kanal üzerinden motoru ince ayar olarak sağa veya sola kaydırma şansımız varmıdır arkadaşlar.

Yorum yap

gezegen-ozcan Nickli Üyeden Alıntı
            peki acaba kanal üzerinden motoru ince ayar olarak sağa veya sola kaydırma şansımız varmıdır arkadaşlar.
            onu motor ayarlarından yapabilirsiniz kanaldan olmaz
            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

alpgunalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              türksat ve hotbird sabit çanaklarda iken diesec motor lu bir çanak daha ilave edebilirmiyim burada anlatılan motor tipi diesec motor mudur.
              dostum daizek motor kurduktan sonra başka çanağa ihtyaç kalmaz konoma göre enaz 20 ila 25 uyduyu tarıyor zaten
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

değerli arkadaşlar benimde 2000dpcıs süper plus cihazım var. üzerinde 126R yazılım var. çok sık motor hatası sorunu veriyor. canımdan bezdirdi. uyduları ayarlıyorum. ilk motoru çevirdiğimde yarıya kadar çanak dönüyor ve yarıda kalıyor. ondan sonra bütün ayarladığım uydular bozuluyor. sarı tuştan tekrar her defasında ayar yapmak zorunda kalıyorum. bu durum herkeste aynımı yoksa benim cihazdamı bir şey var. vereceğiniz cevaplar için şimdiden saygılar

Yorum yap

haydar25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  değerli arkadaşlar benimde 2000dpcıs süper plus cihazım var. üzerinde 126R yazılım var. çok sık motor hatası sorunu veriyor. canımdan bezdirdi. uyduları ayarlıyorum. ilk motoru çevirdiğimde yarıya kadar çanak dönüyor ve yarıda kalıyor. ondan sonra bütün ayarladığım uydular bozuluyor. sarı tuştan tekrar her defasında ayar yapmak zorunda kalıyorum. bu durum herkeste aynımı yoksa benim cihazdamı bir şey var. vereceğiniz cevaplar için şimdiden saygılar
                  önce çanak ayarını ota yap yeşil tuşla kaydet sonra ilgili uyduyu bul motor ayarından kaydet daha sonra tarat ve bilgileri cihaza kaydet sorun kalmaz cihazı açıp kapatırken bilgileri kaydetmiyorsun ondan oluyor

Yorum yap

Üstadlarım benim cihaz dpcıs süper plus 16 derecede bulunan uydu cihazda yok uyduyu bulmam için ne yapmam lazım saygılar.

Yorum yap

redrobin Nickli Üyeden Alıntı
                      Üstadlarım benim cihaz dpcıs süper plus 16 derecede bulunan uydu cihazda yok uyduyu bulmam için ne yapmam lazım saygılar.
                      cihazı fabrika ayarlarına getirdikten sonra uydu listesine 16 derece geri gelecektir.başka bir yolu da yok.
                      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                      VU+ SOLO 2
                      Popcorn Hour A-210
                      TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                      UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                      DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                      NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                      DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                      NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

sevgili arkadaslarım merhaba herkese.2 gündür uğraşıyorum aramadığım forum okumadığım döküman kalmadı buradaki bilgileri turkeyforumu defalarca inceledim.aslında çözüm anlatılıyor aşağıdaki videoda da var.Ben işin içinden cıkamadım ve pes ettim arkadaslar..

sorunum şu arkadaslar...

motor ayarlarından limit ayarlamaya giriyorum eski limitleri siliyorum baştan aşağı limit ayar acık konum ayar auto bu iki bölüm kumandadan değişiyor ama alttaki videoda anlatıldığı üzere 3 ve 4 ncü sıradakiler yani doğu limiti vede batı limiti alma bir türlü aktif olmuyor ama videoda yapıyor nasıl yapıyor bunu bir türlü beceremedim.

bu konuda tecrübeli arkadaslarımdan tekrar rica edecegim takıldığım yerde çözüm üretmelerini ..
                        sevgiler saygılar herkese..

ilgili video yu baştan aşağı inceliyorum ama olmuyor.
                        http://tu.tv/videos/next-2000-dpcis-super-plus

Yorum yap

ulas55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          sevgili arkadaslarım merhaba herkese.2 gündür uğraşıyorum aramadığım forum okumadığım döküman kalmadı buradaki bilgileri turkeyforumu defalarca inceledim.aslında çözüm anlatılıyor aşağıdaki videoda da var.Ben işin içinden cıkamadım ve pes ettim arkadaslar..

sorunum şu arkadaslar...

motor ayarlarından limit ayarlamaya giriyorum eski limitleri siliyorum baştan aşağı limit ayar acık konum ayar auto bu iki bölüm kumandadan değişiyor ama alttaki videoda anlatıldığı üzere 3 ve 4 ncü sıradakiler yani doğu limiti vede batı limiti alma bir türlü aktif olmuyor ama videoda yapıyor nasıl yapıyor bunu bir türlü beceremedim.

bu konuda tecrübeli arkadaslarımdan tekrar rica edecegim takıldığım yerde çözüm üretmelerini ..
                          sevgiler saygılar herkese..

ilgili video yu baştan aşağı inceliyorum ama olmuyor.
                          http://tu.tv/videos/next-2000-dpcis-super-plus
                          Sayın Üstat
                          Anlatılanlar doğru, Ancak ,
                          Çanak klark kuşağına girdikten sonra bahsedilen ayarları yaparak uyduların yerlerini işaretleyerek uydulardaki kanallara girebilirsin.
                          Klark kuşağını bulmak için;
                          Kollu motoru ve/veya dıseck motoru çanaktan devre dışı bırakıyoruz.
                          Çanağın mauntındaki azimot ve sapma açılarını bulunduğun şehre göre ayarlıyoruz.
                          Sonra çanağı manuel olarak uydu bulucu cihazla, yine bulunduğun şehre göre güney deki enyüksek açı konumundaki uyduyu bularak batı ve doğu konumundaki uyduları yine uydu bulucu cihazla; azimot- sapma açısı ve güney kuzey poziyonlarını, çanağı, doğu ve batı konumundaki durumlara göre ileri-geri ; yukarı- aşağı küçük kaymalarla ; (Yani mauntu manuel olarak ) klark kuşağına getiriyoruz.
                          Çanak kuşağa girdiktan sonra;
                          Kollu motoru / dıseck motoru çanağın ilgili yerlerine bağlıyoruz.
                          Sonra da Receıverdeki ayarlara geçerek ustaların görüntülü anlatmış olduğu kısmı tatbik ediyoruz.
                          Eğer başaramamaz sak Bu işi bilen şehirdeki ustalara müracaat ederek ayarlatma yapıyoruz.
                          Saygılar

Yorum yap

Yok yok ben anlatamadım .....
                            çanagım ayarlı çanakta sorun yok sorun cihaz ayarlaında.onu yapamadım.

Yorum yap

slm ustatlar
                              benim cihazım next2000 superplus dpcıs motor limitleri ayarlarken oradaki rakamlar değismiyo yani doğu ve batı limitleri almak için + yada - tuşlarına basın motor ve limit hatası verip 5000 rakamında sabit kalıyor.ustaya götürdüm o da anlamadı.yardımcı olabilirseniz sevinirim. herkese slm

Yorum yap

evren55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                slm ustatlar
                                benim cihazım next2000 superplus dpcıs motor limitleri ayarlarken oradaki rakamlar değismiyo yani doğu ve batı limitleri almak için + yada - tuşlarına basın motor ve limit hatası verip 5000 rakamında sabit kalıyor.ustaya götürdüm o da anlamadı.yardımcı olabilirseniz sevinirim. herkese slm
                                Sayın üstat
                                Motor bağlantılarını ve sensör bağlantılarını yenile ve mandallara kabloların iyi yerleştiğine bakınız.
                                Eğer yine hata verirse motor kablolarını yerini değiştiriniz.
                                Yine hata verirse (motor içindeki sensör yanmış olabilir) sensörü değiştiriniz. ve/ veya motorkollu motoru değiştiriniz.
                                Saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X