• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

telefunken tv arıza yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• telefunken tv arıza yardım

telefunken lv37 televizyonumun sesi var ama görüntüsü yok .nasıl düzeltebilirim acaba bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...

muratakcan01 Nickli Üyeden Alıntı
    telefunken lv37 televizyonumun sesi var ama görüntüsü yok .nasıl düzeltebilirim acaba bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...
    trafodan screen ac bakalım sorun nedir bi gorelim ..
    tv hastanesi:zzz: [EVIL][/EVIL]

Yorum yap

deJenere Nickli Üyeden Alıntı
      trafodan screen ac bakalım sorun nedir bi gorelim ..

nasıl trafodanscren açıp görücen? ben televizyon seyrederken üzerindeki çubuk anteni ayarlamaya çalışırken üsteki anten takma yerinden antenin ucu içeri girdi tüpe degdi herhalde daha sonra görüntü kayboldu ama ses var.televizyonda şimdi görüntüsü yok sesi var.nasıl düzeltilebilirim.arka kapagını açıp baktım yanık biryer görünmüyor.......

Yorum yap

nasıl trafodanscren açıp görücen? ben televizyon seyrederken üzerindeki çubuk anteni ayarlamaya çalışırken üsteki anten takma yerinden antenin ucu içeri girdi tüpe degdi herhalde daha sonra görüntü kayboldu ama ses var.televizyonda şimdi görüntüsü yok sesi var.nasıl düzeltilebilirim.arka kapagını açıp baktım yanık biryer görünmüyor.......
        arkadaşım benim anladığıma göre elektronik tamircisi değilsin onun için boşa uğraşma en yakın tv. tamir merkezine ver.sana yardım etmek isterdim ama trafonun g2 v.açıp ne görecegini bilmiyorsan yazdıklarımızdan anlamazsın gibi geliyor bana..kolay gelsin

Yorum yap

sazlı05 Nickli Üyeden Alıntı
          arkadaşım benim anladığıma göre elektronik tamircisi değilsin onun için boşa uğraşma en yakın tv. tamir merkezine ver.sana yardım etmek isterdim ama trafonun g2 v.açıp ne görecegini bilmiyorsan yazdıklarımızdan anlamazsın gibi geliyor bana..kolay gelsin

sen bir tarif et bakalım.belki biliyorumdur....

Yorum yap

tv nin kapağını açınca arka tarafta tüpe yukarıya giden giden şapka tipinde bir kablo var onu takip et aşağıya gelir genelde siyah ve üzerinde 2ayar yeri vardır .screen ve focus yazar üstünde screen yazanı hafifçe çevir ve o sırada ekrana bak bakalım ne çıkacak?
            BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

danger35 Nickli Üyeden Alıntı
              tv nin kapağını açınca arka tarafta tüpe yukarıya giden giden şapka tipinde bir kablo var onu takip et aşağıya gelir genelde siyah ve üzerinde 2ayar yeri vardır .screen ve focus yazar üstünde screen yazanı hafifçe çevir ve o sırada ekrana bak bakalım ne çıkacak?

arkadaş deigin yerdeki screen yazan yeri çevirince ekranda önce bir çizgi daha fazla çevirincede çizgi büyüyüp beyaz sarı karışımı bir ışık ekranın ortasından yukarı aşagı büyüyor ters çevirince çizgi kaybolup ekran kararıyor
              ....

Yorum yap

arkadaş deigin yerdeki screen yazan yeri çevirince ekranda önce bir çizgi daha fazla çevirincede çizgi büyüyüp beyaz sarı karışımı bir ışık ekranın ortasından yukarı aşagı büyüyor ters çevirince çizgi kaybolup ekran kararıyor
                ....
                dedigim gibi screen acınca ekranda bi yatık parlak bir cizgimi var ?? varsa bu vertıkal anlamına gelir eger üstan iceriye bir parca dustuyse bu devreyi kısa devre eder sen tv anakart ters bi cevir icinden o yukarıdan dusen iletken bir parcaysa duser bir kez daha dene bakalım olmazsa en yakın servise gotur ve tv yakın temasta iken fisi cek abk sonra carpılma danger dedigi soketide girdigi yeride oynama fis taklı bile olmasa tup seni carpar .. :no:
                tv hastanesi:zzz: [EVIL][/EVIL]

Yorum yap

....
                  arkadaşım vertical arızası yok sende farklı bir durum var.sanli video sinyalin yok gibi cromodanda olabilir arıza sen bence en iyisi servise ver onu arıza daha büyümeden...
                  saygılar..
                  BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

beyyurdu

37 ekran telefunken açınca tüpte emilme yani çıtırtı var ses yok yardım....

Yorum yap

Nasıl bir emilme biraz daha açıklarmısın.Tamircimisiniz.Cihaz peki çalışıyormu.

CAHİLDEN DOSTUN OLACAĞINA
                      ALİMDEN DÜŞMANIN OLSUN
                      DÜRÜST OL DAİMA KAZAN

Yorum yap

ustalar telefunken 70 ekran var geri doğru sayıyor neden yapar bide aklına esince yapıyor cvp yazarsanız sevinirim...

Yorum yap

muratakcan01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          sen bir tarif et bakalım.belki biliyorumdur....
                          arkadaşım sazlı usta ( murat usta ) bilmeyen yok gibi tv tamircisi olduğunu öyle sıradan tamirci değil şehzadeler şehrinden tüm arkadaşlara yardımcı olan arkadaştır diğer arkadaşları yanlış yönlendirip daha büyük arızaya sebeb olmayalım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X