• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bilgi ve yardım ihtiyacı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bilgi ve yardım ihtiyacı

Arkadaşlar,bilgisayara odaklandığımdan bu uydu işinden bayağı uzak kaldım.
    Şimdi yeniden iyi bir sistem kurmak istiyorum.

İki adet 90 ve 120,lik çanaklarım var biri zamanında en iyilerinden olan triax fakat, ben hepsini tek çanakta toplamak istiyorum,Disegc motorlumu yoksa çoklu lnb,li antenlermi? stabilite ve performans olarak hangisi iyi bir çözüm olabilir?

Şimdi işin en zor kısmı!! Ne kadar çok ve değişik alıcı çeşitleri çıkmış.İlk önce next machininayı inceledim,daha sonra gigablue Quada baktım hepsi bir birinden değerli aletler fakat,piyasaya yeni çıkacak olan Vu-duo2 benim daha çok ilgimi çekti,işlemci hızı,ram ddr3 ve 2gb olması ileride geliştirmelerde dar boğaz yaratmayacağını düşünüyorum.Bu konudada önerileriniz olursa,tarafımdan dikkate alınacaktır.Acelem yok,piyasaya muhtelemen çıkması beklen bir kaç üst düzey model var,fiyatlarda belki biraz düşebilir,hemde biraz kullanıcı yorumlarını izlerim.
    Bazı konularda,bilgi için dün akşam kendi sitelerinden,hepsi digital ve nextburada,ya mail attım fakat,bilgilendirmek için dönme zahmetine dahi katlanmadılar.İşte bu beni biraz düşündürdü! Satarken dahi ilgisiz olunursa,herhangi bir destek ihtiyacım olduğunda bende,acaba diye soru işaretleri oluştu.
    Teknik önerileriniz benim için önemlidir,peşinen teşekkürler.
    saygılar.

NOT:Anten önerisi için konumumu belirtmeyi unutmuşum İstanbul-Silivri

Sn:Patriot 34 bir uyducu olarak size sadece tavsiyede bulunabilirim.Yalnız şunu hiç bir zaman unutmayınız zevkler ve renkler tartışılmaz.Bakınız bende MOTOR yok ama 2 çanakla 5 uydulu bir sistemim bulunuyor. Tek çanakta TÜRKSAT var 2.ci çanak ise HOTBİRD merkezli ve üzerinde APARAT bulunmakla beraber sağda W3 ve 9 derece aynı LNB den olmak üzere, SOL da ise 19 derece ASTRA bulunuyor.Ayrıca cihaz olarak seçiminize yine saygım olmakla beraber diyeceklerim yine şunlardır.ATLANTA benzeri daha doğrusu SİLVERMAX HD premium kullandım görüntü kalitesi SD olsun HD PHILIPS PFL 7665 model LED tv de gayet başarılı idi. BUGÜN ise MACHİNA 3-D aldım cihazın yazılımı ilk fabrika yazılımı olduğundan ÖZELLİKLERİNE şu hali ile zaman ayırmak yazık olur.Ama YENİ YAZILIM dan sonra cihaz hakkındaki performans üzerinde TESTLERE başlayabilirim.Yalnız ilk izlenimim 3-D nin görüntüsü benim cihazımda 10 numara görüntü verdi....Dediğim gibi size ancak TAVSİYE babında ancak bu kadar yazabilirim gerisi sizin ihtiyaç ve düşüncelerinize kalmıştır......
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Dijitalji

Elbette zevk meselesi ama yinede tecrubeli,bu işlerde bilgili arkadaşların önerilerine değer veririm ve saygı duyarak teşekkür ederim.

aynı dediğin sistem ve aparat ile randıman alamadım ama dediğinizi , inverto black ultra lnb alıp onlar ile deneyeceğim.Sitenin altındaki reklamda gözüme ilişti inceledim, sorunumu çözeceğini zannediyorum.(Kuran arkadaşda biraz eften,püften kurdu) yani ucuz etin yahnisi gibi oldu.

Alıcı konusunda ise birkaç yeni modeli beklemeyi düşünüyorum,şimdi makina 3d için sipariş geçtim onu oğlumun tv,si için seçtim samsung 3D led var,kendimde,de philips pfl 8404 var,next 8000xcam gibi bir tarihi eser kullanıyorum,bir ara dreambox kullandım,5 ay dayanabildim,yarı fiyatına sattım.Şimdi biraz paraya kıyıp en iyisini almak istiyorum

Bilgi ve önerilerin için tekrar teşekkür ediyorum,sağolasın.

Yorum yap

Evet sanırım sistemi kuran arkadaş işi becerememiş ne yazikki yoksa benim sistem ne FIRTINALAR gördü banamısın bile demedi.Saygılar.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Evet sanırım sistemi kuran arkadaş işi becerememiş ne yazikki yoksa benim sistem ne FIRTINALAR gördü banamısın bile demedi.Saygılar.
          Zaten hot Bird çanağına, uyduruk bir aparat taktı,3 tane lnb bağladı,hot Bird zaten merkezdi,iki yanına bağladı,ikiside zayıf sinyal aldılar,bende fazla uğraştırmadım,diğerinide bozacak yoksa

Mtı ve İnverto Lnb,ler nasıldır? vereceğimiz paraya değermi?1.20 lik ges çanak var,1 mt,lik triax var hangisinde daha iyi çalışırlar.Şu an triax çanağım sadece Türksat.
          Saygılar.

Yorum yap

bu sistemi kendim kurdum yıllardır kullanıyorum,türksat çanağı kendi başına bağımsız...
            İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

patriot34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Zaten hot Bird çanağına, uyduruk bir aparat taktı,3 tane lnb bağladı,hot Bird zaten merkezdi,iki yanına bağladı,ikiside zayıf sinyal aldılar,bende fazla uğraştırmadım,diğerinide bozacak yoksa

Mtı ve İnverto Lnb,ler nasıldır? vereceğimiz paraya değermi?1.20 lik ges çanak var,1 mt,lik triax var hangisinde daha iyi çalışırlar.Şu an triax çanağım sadece Türksat.
              Saygılar.
              Tekrar merhabalar,öncelikle belirtmek isterimki MTI olsun yada İNVERTO olsun şimdiki sistemlerde kullanılmasına gerek yoktur.Her şey iyi bir AYAR ile halledilir.
              Ha eğerki kullanılacaksa bu durumda izlenilmesi zor uydular içindir...Ama bu durumda ise ÇANAK ÇAPININ oldukça büyük olması gereklidir...Normalde 90 lık çanakla bile tabii iyi kaliteli olmak kaydı ile tek çanaktan en az 4 uydu izlenebilirken sizin bahsettiğiniz çaplarda ve KALİTEDE çanaklarınızla tabiri caiz ise sistemin uçması lazım...Ama tabii bu olayı yapabilecek USTA beyni bulmak meseledir.Saygılar.
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Mertkoc81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu sistemi kendim kurdum yıllardır kullanıyorum,türksat çanağı kendi başına bağımsız...
                Sn:Mertkoç kardeşim siz olaya noktayı koymuşsunuz maşaallah.Emeğinize sağlık iyi bir iş çıkarmışınız.
                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Sn:Mertkoç kardeşim siz olaya noktayı koymuşsunuz maşaallah.Emeğinize sağlık iyi bir iş çıkarmışınız.
                  Teşekkür hocam,her uyducu bu işle uğraşmıyor ( işini yapan arkadaşlarda var ) bana ilk cihaz aldığım ( analog ) zaman lazım oldu,o zamanda gelmediler,o kızgınlıkla bu işlerde bu hale geldim,

sistemin tamamı tek hispasat eksik o da arka tarafımda başka yerden uyduyu görmedi saygılar...

Yorum yap

Mertkoc81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Teşekkür hocam,her uyducu bu işle uğraşmıyor ( işini yapan arkadaşlarda var ) bana ilk cihaz aldığım ( analog ) zaman lazım oldu,o zamanda gelmediler,o kızgınlıkla bu işlerde bu hale geldim,

sistemin tamamı tek hispasat eksik o da arka tarafımda başka yerden uyduyu görmedi saygılar...
                    Sevgili kardeşim hani derlerya kötü evsahibi kiracıyı ev sahibi yaparmış ,bu yazdıklarınızla birebir örtüşüyor.Tekrar emeklerinize sağlık varsın HİSPADA olmasın oda NAZAR BONCUĞU OLSUN....
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Sn.Mertkoc81
                      Maşallahınız var,tebrik ederim,tabi yerinizde bayağı müsait,Nasa çanağı bile kurulabilir kay:

Yorum yap

patriot34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Sn.Mertkoc81
                        Maşallahınız var,tebrik ederim,tabi yerinizde bayağı müsait,Nasa çanağı bile kurulabilir kay:
                        hocam üstte de yazdım bir çanak kurduramadım o kızgınlıkla bu hale geldik,(uydu işi mesleğim de değil sadece hobi idi ) biraz sabır biraz beceri herkes üstesinden gelebilir,ev kendime ait olduğundan yer sorunum yok,üstelik bulunduğum yerde herkes tek çanak kullanıyor ikinci çanak kullanan çok az,ilk zamanlar çanakları görenler bir tuhaf bakıyorlardı şimdi duruma herkes alıştı saygılar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X