• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - Timeshift (Zaman Kaydırıcı) Aktif Etme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• [Dikey WeTek LE] - Timeshift (Zaman Kaydırıcı) Aktif Etme

Yayını durdurup daha sonra kaldığımız yerden devam etmek için timeshift özelliğini aktif etmemiz gerekiyor.

TVHeadend'de bu özellik var. HDD'niz varsa ya da yüksek hızlı yazma özelliği olan SD kartınız varsa kullanmanızı tavsiye ederim. NAND sürümde de sorun çıkacağını sanmıyorum @ozkaradag bir konuda vermişti NAND flaş'ın okuma ve yazma hızlarını. Ben 80MB/sn okuma 20MB/sn yazma özelliği olan bir sd kart kullanıyorum ve sorun olmuyor HD yayınlarda. 4K'yı denemedim tabi. 4k'de sorun çıkarsa HDD olarak gösteririm timeshift klasörünü.

Configuration > Recording -> Timeshift kısmını yukarıdaki gibi ayarlayıp Save yapın.

On-demand (no first rewind) kısmına tick koymak önemli yoksa seçmeyince kanalı değiştirdiğiniz andan itibaren kayıt almaya başlıyor. Tick koyduğumuzda sadece pause tuşuna bastığımızda timeshift devreye giriyor.

Bunu seçmezseniz istediğiniz an yayını geriye alabiliyorsunuz ama diskte alan sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Alan sıkıtım yok ben pause tuşuna basmadan zaman kaydırıcı devreye girsin istediğim an geriye alayım yayını diyorsanız tick koymayın tabi. Alan sıkıntınız varsa Unlimited size kısmına tick koymayın ve Maximum size (MB) kısmından boş disk alanınıza göre bir değer belirleyin.

Ben unlitimited size dedim boş alanım çok diye ama siz kendiniz boş alanıza bakıp bir karar verebilirsiniz.

Çok güzel olmuş, eline sağlık dostum.

Sevgiler...

Yorum yap

Enigma2'de Iptv yayınları durdurulamıyor ve kaydedilemiyor ama LibreElec'de bu ikisi de mümkün. Al sana Elec'in bir avantajı daha.

Yorum yap

Bilgi paylaşımının örneği kim derseniz kralex derim. Ellerine sağlık.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X