Trabzonspor, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde (B) Grubu'nda, İtalya'dan İnter, Rusya'dan CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla eşleşti
Trabzonspor'un UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu.
Karadeniz temsilcisi, B Grubu'nda, Inter, CSKA Moskova ve Lİlle ile eşleşti.
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları 13-14 Eylül'de başlayacak.
Avrupa'nın kulüpler bazındaki en önemli kupasında final maçı ise 19 Mayıs 2012'de Almanya'nın Münih kentindeki Allianz Arena'da oynanacak.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kura sonuçlarına ilişkin açıklamasında, Şampiyonlar Ligi'nde yer alan her takımın güçlü olduğunu belirterek, ''Bu rakipler içerisinden olabilecek en iyi kurayı çektik'' dedi.
Trabzonspor'un rakiplerinden geri bir takım olmadığını ifade eden Şener, ''Türkiye'yi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla temsil etmek istiyoruz'' diye konuştu.
Trabzonspor'un UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu.
Karadeniz temsilcisi, B Grubu'nda, Inter, CSKA Moskova ve Lİlle ile eşleşti.
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları 13-14 Eylül'de başlayacak.
Avrupa'nın kulüpler bazındaki en önemli kupasında final maçı ise 19 Mayıs 2012'de Almanya'nın Münih kentindeki Allianz Arena'da oynanacak.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kura sonuçlarına ilişkin açıklamasında, Şampiyonlar Ligi'nde yer alan her takımın güçlü olduğunu belirterek, ''Bu rakipler içerisinden olabilecek en iyi kurayı çektik'' dedi.
Trabzonspor'un rakiplerinden geri bir takım olmadığını ifade eden Şener, ''Türkiye'yi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla temsil etmek istiyoruz'' diye konuştu.
Şampiyonlar Ligi Kura çekiminde gruplar şu şekilde oluştu:
A Grubu
Bayern Münih (Almanya)
Villarreal (İspanya)
Manchester City (İngiltere)
Napoli (İtalya)
Bayern Münih (Almanya)
Villarreal (İspanya)
Manchester City (İngiltere)
Napoli (İtalya)
B Grubu
Inter (İtalya)
CSKA Moskova (Rusya)
Lille (Fransa)
TRABZONSPOR (TÜRKİYE)
Inter (İtalya)
CSKA Moskova (Rusya)
Lille (Fransa)
TRABZONSPOR (TÜRKİYE)
C Grubu
Manchester United (İngiltere)
Benfica (Portekiz)
Basel (İsviçre)
Otelul Galati (Romanya)
Manchester United (İngiltere)
Benfica (Portekiz)
Basel (İsviçre)
Otelul Galati (Romanya)
D Grubu
Real Madrid (İspanya)
Lyon (Fransa)
Ajax (Hollanda)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
Real Madrid (İspanya)
Lyon (Fransa)
Ajax (Hollanda)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
E Grubu
Chelsea (İngiltere)
Valencia (İspanya)
B.Leverkusen (Almanya)
Racing Genk (Belçika)
Chelsea (İngiltere)
Valencia (İspanya)
B.Leverkusen (Almanya)
Racing Genk (Belçika)
F Grubu
Arsenal (İngiltere)
Marsilya (Fransa)
Olympiakos (Yunanistan)
Borussia Dortmund (Almanya)
Arsenal (İngiltere)
Marsilya (Fransa)
Olympiakos (Yunanistan)
Borussia Dortmund (Almanya)
G Grubu
Porto (Portekiz)
Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Zenit (Rusya)
APOEL (Kıbrıs R.K.)
Porto (Portekiz)
Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Zenit (Rusya)
APOEL (Kıbrıs R.K.)
H Grubu
Barcelona (İspanya)
AC Milan (İtalya)
BATE (Belarus)
Viktoria Plzen (Çek Cum.)
Barcelona (İspanya)
AC Milan (İtalya)
BATE (Belarus)
Viktoria Plzen (Çek Cum.)