• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD vs. Dreambox HD.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tekrar söylemek isterim bu söylediklerim cihazı kötülemek için değildir tmamen kendim kullanıyorum ve yakın arkadaşım da kullanıyor bu sorunları aynen yaşadığımız için söylüyorum. sürekli uğraş isteyen bir cihaz. ben şahsen para vermedim bu cihaza bi abim aldı. baş edemedi al senin olsun dedi. bende şuan inanın tamamen zevk hobi amaçlı boş kaldıkca yazılım yüklüyorum kurcalıyorum vs. vs.
    artı özelliklerinin söylüyörsak dez avantajlarınıda söylemek lazım.
    cihaz kısacası tatlı bir bela diyebiliriz. çok güzel özelliklerinin yanı sıra nazlı bi cihazdır. kaliteli dseqc lnb ve kablo tesisatı gerektirebiliyor çoğu zaman. tam ailenle beraber bi probram izlerken donma oluncada vay halineki cihazı kapatıp açması 5dk
    hele birde sorun olduysa yazılımda yazılım yükle mesi cihazın ayarlarıydı vs. tam 1 saati buluyor.
    ve tam o sırada evdekiler isyan bayrağını çekiyor geçiyorlar diger tv ye.

kendine has güzelikleride yok değil.. bilgisayardan komuta etme aynı kanalı pc de izleme pcye kaydetme network den pc deki divx leri vs izleme (pek stabil olmasada idare eder)
    extra pluginleri (web interface) göze çok güzel gözüken skinleri vs çok güzel.

bunlar tamamen kendi görüşümdür. farklı arkadaşların görüşlerine saygı duyarım.
    kendinize ait bir tv niz var ise paranızda bol ise alın. sırf hd ve cccam var diye alınmasını tavsiye etmiyorum şahsen.
    Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
    Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
    WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

teşekkürler sakarboy bende az kalsın next 2000 hd yi satıp dream alacaktım başka bi forumdan bi arkadaş hemde baya bilgili ve kendiside kullanıyor sakın dedi bide kendi aranızda server kurmayacaksan hele hiç bulaşma dedi ve şimdi next 2000 hd ye de cccam eklenecek bence dream almaya değmez artık yok yok sayılır saygılarımla bencede dreambox aile için yaramaz bi cihaz açılıp kapanması çok uzun sürüyor ama next çok hızlı ve seri çalışan bi cihaz

Yorum yap

sakarboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        1- Şifreli yayınların tamamını Cccamda 1sn altında açmak biraz abartı olmuş.
        2- cccamda kaç tane HD kanal açıyor acaba muamma- cccamdan HD kanal veren server çok az var. ki hd kanalları 1 sn altında 3-4 sn altında açtığını ben hiç görmedim.
        3- 2000hd ile görüntü kalitesini arkadaşınızz denemişmi ? farkı görmüşmü ?
        4- en hızlı linux cihaz demişsiniz. 4-5 dk açılış süresi olduğunu biliyorsunuz sanırım ?
        5- ısı problemi olduğunu arkadaşınız size söyledimi ?
        6- çok şanslı değilseniz sürekli tune filed hatası aldığını söyledimi arkadaşınız ?

bu söylediklerim cihaz kötülemekle alakalı değildir. kendimde kullandığım için arkadaş hep artı yönlerini vurgulamış bende dez avantajlarını söyledim cihazın.

arkadaşlar yapmayın dream800hd veya 8000 hd 2000hdtv ile kıyaslanabilecek bir cihaz değildir. dream modelleri linux altyapı sayesinde birçok bilgisayarımsı özellik içeren bir cihazdır.

çok net şunu söylüyorumki evde sorunsuz ailenizinde kullanabileceği bir cihaz istiyorsanız 2000hdtv kullanın.

ha yok ben hobi olarak yazılımdı vs. idi programdı hobi olarak uğraşıcam diyorsanız dreamhd serisi alabilirsiniz. dream serisi tam olarak stabil bir cihaz değildir çok nadir olarak oldukca zaman harcayıb stabil olarak kendinize uygun yazılımı ve ayarları yakalayıp kullanırsanız belki. ama sürekli gelişen bir altyapısı var. ciddi şekilde insanı yoran ve uykusuz bırakan bir cihaz olduğunu kesinlikle söyleyeyim. evde diğer aile fertlerinin de izletiği bir tv de kullanacaksanız. kesinlikle tavsiye etmiyorum. eşinizile cocuğunuzla vs. papaz olursunuz. peşin peşin söylim..

Saygılar..
        arkadaşım sen neye istinaden böyle yazıyosun bilmiyorum ama birincisi ben 8000 modelinden bahsettim ikincisi ben kendim denedim üçüncüsü şifreli kanallar dedim hd kanallar değil dördüncüsü görüntü kalitesi gayet iyiydi dvı hdmı conver edildiği için direkt hdmı 1.3 daha iyi tabiki ama zaten sd yayınları nextdahil scart kullanıyoruz beşincisi dream 8000 ısı sorunu yok hatta 800 modelinin revizyonlarında bile tuneri halletmişler bilgi istiyorsan istanbuldaki yetkili ithalatçısı hepsidijital den telefonla bilgi alabilirsin açılışa gelince işletim sistemli cihazlar geç açılırı ama donanımı itibari ile hızlı çalışırlar örneğin benim kullandığım pc de 2 tane raptor(şu anki en hızlı hdd)hdd kontrol kartıyla raid sıfır olarak çalışıyor ilk açılışta kontrol kartı için 20-30 sn bekleme süresi var güvenlik için ancak açılınca sadece bir oyun yüklerken bile normalden kat kat hız alabiliyorum bilmem anlatabildim mi? ayrıca isteyen istediğini alır sadece insanlar doğru bilgi verilmesi taraftarıyım

Yorum yap

coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          yapma dostum yiğidi öldür hakkını ver demişler
          1.next 2000 hd kullanıyorum ama 8000hd denedim bir arkadaşımda var(800 değil) next uzaktan yakından onunla baş edemez
          2.şifreli kanal geçişleri serverda 1 sn altında
          3.donanımı itibariyle en hızlı linux cihaz sayılabilir yeni kathrein de nerdeyse aynı
          4.wlan var kablo derdi yok serverda
          5.2 tuner var pvr kullanımı için bence en iyi özelliği+2 tuner daha takılabiliyor karasal digital de dahil olmak üzere
          6.4 modül takılabiliyor paylaşım verenler için
          7.en önemlisi cccam olması tabi..ayrıca tam pvr destekli timshift dahil,birde o dreambox yazılım sorunu yok.
          8.dvd-rw var aslında blurey olması bekleniyordu zaten kayıt dahili hdd yapıldığından pek kullanışlı değil bu fonksiyon.
          9.eksi yönü olarak yüksek fiyatı(şu an seri üretimde değilmiş),lisans sorunu için hdmi çıkışı yok...
          siz 2 cihazıda kullaniyormusunuz?
          benim evde next2000hd işyerindeki özel bromda 800hd var. ben işin acemiside değilim. 800hd de flasha orijinal imaje var. hdd de kadar imaj varsa kurulu. ben bazı newcamdda olmıyan (skyitali hd kkanallar ve bazı başka kanallar) için eve getirdim. olmadı arkadaşlar normal bir uydu cihazı değil. kesinlikle 2000hd gibi seri değildir.ve kesinlikle hd kanallarda 2000hdtv kalitesinde değil amma zevk li bir olyuncak.
          cccamd, paylaşım avantaj tabii. ben özellikle görüntü kalitesi ve pratiklik anlamında söylüyorum.
          ayrıca küçücük bir kutu hdd takınca nefes bile almıyor.ben dışarıdan soğutucu fan takmışım.

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            siz 2 cihazıda kullaniyormusunuz?
            benim evde next2000hd işyerindeki özel bromda 800hd var. ben işin acemiside değilim. 800hd de flasha orijinal imaje var. hdd de kadar imaj varsa kurulu. ben bazı newcamdda olmıyan (skyitali hd kkanallar ve bazı başka kanallar) için eve getirdim. olmadı arkadaşlar normal bir uydu cihazı değil. kesinlikle 2000hd gibi seri değildir.ve kesinlikle hd kanallarda 2000hdtv kalitesinde değil amma zevk li bir olyuncak.
            cccamd, paylaşım avantaj tabii. ben özellikle görüntü kalitesi ve pratiklik anlamında söylüyorum.
            ayrıca küçücük bir kutu hdd takınca nefes bile almıyor.ben dışarıdan soğutucu fan takmışım.
            dream 8000(sekizbin) bahsediyoruz atrıca next 2000hd ilk revizyonu var bende onada fan taktım yoksa yazın sıcaktan kitleniyor birde 2.5 hdd taktım ısı muazzam artıyor çift fanla ancak soğutabiliyorum next basit arayüzü en kullanışlı fonksiyonu bence zevkler ve rernklere girdi bu iş bir son verelim artık....

Yorum yap

coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşım sen neye istinaden böyle yazıyosun bilmiyorum ama birincisi ben 8000 modelinden bahsettim ikincisi ben kendim denedim üçüncüsü şifreli kanallar dedim hd kanallar değil dördüncüsü görüntü kalitesi gayet iyiydi dvı hdmı conver edildiği için direkt hdmı 1.3 daha iyi tabiki ama zaten sd yayınları nextdahil scart kullanıyoruz beşincisi dream 8000 ısı sorunu yok hatta 800 modelinin revizyonlarında bile tuneri halletmişler bilgi istiyorsan istanbuldaki yetkili ithalatçısı hepsidijital den telefonla bilgi alabilirsin açılışa gelince işletim sistemli cihazlar geç açılırı ama donanımı itibari ile hızlı çalışırlar örneğin benim kullandığım pc de 2 tane raptor(şu anki en hızlı hdd)hdd kontrol kartıyla raid sıfır olarak çalışıyor ilk açılışta kontrol kartı için 20-30 sn bekleme süresi var güvenlik için ancak açılınca sadece bir oyun yüklerken bile normalden kat kat hız alabiliyorum bilmem anlatabildim mi? ayrıca isteyen istediğini alır sadece insanlar doğru bilgi verilmesi taraftarıyım
              zaten mesajlarımda özellikle vurguladım amaç kötülemek değildir.
              söylemek istediğim cihazı kendi kategorisinde tartışacak değilim.
              ne 800hd nede 8000hd 2000hdtv ile kıyaslanabilecek bir cihaz değildir.
              çünkü dream hd serile kendi kategorisinde zaten tartışılcak bir cihaz değil
              cihazın donanımını veya teknik özelliklerini zaten tartışmıyorum neyin ne olduğu gayet iyi biliyorum...
              10 yıldır bilgisayar sektöründeyim. emin olun söylediklerinizi fazlasıyla anlıyorum merak etmeyin.
              yukardaki söylediklerimde tek vurgulamak istediğim 2000hd deki kullanım kolaylığını dream HD serilerinde olmadığıdır. dream hd serisi uğraş ve zaman isteyen cihaz olduğundan sürekli yenilenen bir altyapısı var ve aile ile aynı ortamda kullanımı bazen zor olabiliyor. bunu kullanan bir çok kişi farkında saygılar. tek söylediğim sizin söylediğiniz artı özelliklerin eksi özelliklerinide ben söyledim.
              kaldıki iki cihaz aynı ategoride cihaz değildir. ki 8000hd fiyatına en az 4-5 tane 2000hd alınır.

saygılar...
              Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
              Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
              WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

o kadar paraya değmez o cihaz bence tek artısı cccam oda olmasa zaten 5 para etmez bence başlı başına sorun o cihazlar 2000 hd ye cccam eklenecekmiş eklensin bence ondan daha kullanışlı bi makina

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X