• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Season Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Season Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

season kart: pcb bakır yüzeyli pertinexla yapılan üzerinde 7407 ve max 232 bulunan el yapımı bir kart bunu matrix-free cam -modüllerle veya humax gibi cihazlarda kullanıyoruz

kullanımı:season kartın rs232 kablosunu bilgisayarımızın com1 veya com2 portuna takıyoruz
    cihaz kapalı ve çözmek istedigimiz bir kanalın üzerinde season kart modüle takıyoruz
    bilgisayaramızda mümkünse başka program calışmasın

wce 1.34 ü gerekli ayarları yapıp calıştırıyoruz(bu ayarları wce 1.06 dosyası içindeki wincardemü yazılı dosyayı acıp gerekli degişikleri yapıp keydetip cıkıyoruz

matrix modül de seca 2 için ayarlar şu şekilde:
    # defaultconaxmode: 0=beta 1702, 2=beta 1722, 6=beta 1762, n=nagra, c=conax, ,v=viaccess i=irdeto, s=seca
    defaultconaxmode=s (buradaki harf çözmek istedigimiz sistemi belirtir)
    ShowExtraEcmDetails=on

baud hızıda:
    [Conax]
    port=1
    baud=9600
    #baud=9600
    parity=even
    direct
    #This ATR should do fine on all MHW recivers
    #atr = 3b 24 00 30 42 30 30
    #This ATR should work fine with Force 1144-1199
    atr = 3b 24 00 80 72 A4 45
    mainlog = "conax.log"
    updatelog = "conax_update.log"

Dündar usta ya teşekkür.

Resimli olarak anlatabilri misiniz?

Yorum yap

1- tüm şifre sistemleri için geçerli mi? vaya kartın desteklediği sistemler hangileri ?
      2- çözme süresi ne kadar ? kart şifreli bir kanalı çözmek için ne kadar süre uğraşıyor ?
      3- sadece bu modüllerde mi çalışıyor. başka modüllerle veya modülsüz cihazlarda da çalışır mı ?
      4- el yapımı diyorsunuz; hazır yapılmışı satılıyor mu ? ne kadara ? kimde ?
      5- mümkünse resimleri, yapılma teknikleri, kullanılış resimleri....

teşekkürler
      At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

husnuler03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        1- tüm şifre sistemleri için geçerli mi? vaya kartın desteklediği sistemler hangileri ?
        2- çözme süresi ne kadar ? kart şifreli bir kanalı çözmek için ne kadar süre uğraşıyor ?
        2- sadece bu modüllerde mi çalışıyor. başka modüllerle veya modülsüz cihazlarda da çalışır mı ?
        3- el yapımı diyorsunuz; hazır yapılmışı satılıyor mu ? ne kadara ? kimde ?
        4- mümkünse resimleri, yapılma teknikleri, kullanılış resimleri....

teşekkürler
        1- Evet çözülebilen tüm şifre sistemleri için geçerli.

2- Karta veriyi gönderen PC'nin o anki işlem durumuna (yoğunluğuna) ve şifreleme sisteminin türüne göre değişiyor. p3 - 128 ram üzeri makinalarda fazla sorun çıkarmaz.

3- Matrix ve freecam'lerde (özellikle freecam) sorunsuz çalışır. Modülsüz cihazda çalışmaz.

4- El yapımı da oluyor hazır yapılmışları da var. Mekan ismi vermiyorum reklama girer, ben zamanında (4 yıl önce) 20 milyon liraya almıştım.

5- Bu konu biraz detaylı ve zaman kısıtlı olduğu için ayrıntılı cevap veremiyorum. Fakat detaylı bilgiler burda olmasa bile nette başka sitelerde mevcut.

Ek bilgi: Season sadece bir arabirimdir; Emulatorek, WCE ve bunun gibi yazılımlarla nasıl bilgi gönderilirse onu yapar ve receivere iletir. Yani işin büyük kısmını yazılım yapar.

Yorum yap

bir sorum daha olacak :
          diyelimki bir kanalı çözdü. ve ben başka bir şifre sistemine zap yaptım. çözdüğü eski kanalın bilgisini hafızalıyor mu yoksa işleme yeniden mi başlıyor.
          At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

Hafızalamaz öyle bir özelliği yok, işleme baştan başlar; zaten işlemi de kendisi değil PC ve yazılım yapar. Üstte de dediğim gibi sadece bir arabirimdir (interfacace). Emülasyon yazılımı ne bilgi gönderirse receivere onu iletir. Bir nevi yalancı anlık takılmış funkart veya abonelik kartı gibi düşünülebilir.

Yorum yap

bu süper birşey... peki neden popüler olamadı. hemen hemen uyduyla uğraşan herkesin bir de bilgisayarı var. softcamkeylerle emularla veya modüllerle uğraşmaya gerek kalmıyor. niçin yaygınlaşmadı ???
              At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

Season ilk çıktığında ben de oldukça ümitliydim. Neticede dediğim gibi olay yazılımda bitiyor. Ancak sürekli uydu cihazına takılı olmasını gerektirmesi, arada kablo vs olması, kullanılan programların ve ayarlarının millete biraz karmaşık gelmesi ve estetik yönünden pek hoş durmaması benim gözümde aletin talep görmemesine neden olan başlıca şeyler. İstense bugün bile buna uygun yazılımlar yapılarak güncellik kazandırılabilir fakat sönük kalmış durumda. Bekleyip göreceğiz belli olmaz..

Yorum yap

bende yumatu mx plus yeni cihaz var bunda modül yuvası yok ama kart okuma özelliği var bunda çalışır mı bu kart

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Season ilk çıktığında ben de oldukça ümitliydim. Neticede dediğim gibi olay yazılımda bitiyor. Ancak sürekli uydu cihazına takılı olmasını gerektirmesi, arada kablo vs olması, kullanılan programların ve ayarlarının millete biraz karmaşık gelmesi ve estetik yönünden pek hoş durmaması benim gözümde aletin talep görmemesine neden olan başlıca şeyler. İstense bugün bile buna uygun yazılımlar yapılarak güncellik kazandırılabilir fakat sönük kalmış durumda. Bekleyip göreceğiz belli olmaz..
                    Hocam yazık olmuş bu alete. En kısa zamanda edineceğim. Verdiğin bilgiler için teşekkürler

saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X