• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kanal düzenleme ile ilgili bir soru

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kanal düzenleme ile ilgili bir soru

Bunu Tasarım Usta'ya sormak istiyorum.
    Sayın Tasarım. Bu son yazılımla 2000HD için USB menüsünden Kanal bilgileri USB stick üzerine alınıyor (belki öncekilerle de alınıyordur, ama ben farkında değildim). Alınan user database PC 'de sizin türkçeleştirdiğiniz 2.01 Editor ile açılıyor (Orjinal ingilizce editor ile de açılıyor). Üzerinde istediğimiz değişiklikleri de yapabiliyoruz, kanalları taşıyorum, favorileri düzenleyebiliyorum, Transponder silip ekliyebiliyorum. Hazırladiğim yeni userdatabes'i save de ediyorum. Aynı YE-2000 cis superplus gibi (bende iki cihazdan da var).
    Ancak sıra bunu cihaza geri yüklemeye gelince işler karışıyor. Cihaz yeni dosyayı kabul ediyor, yüklüyor, ve işlem tamam deyip boot da ediyor. Ama boottan sonra yeni dosyayı yüklememiş, eskisi ile açılmış olduğunu görüyorum.
    2000 HD ler ile henüz kanalların usb yoluyla düzenlenebileceğine dair hiçbir şey söylenmemiş olduğunu biliyorum. Ben bu yazdıklarımı tesadüfen farkettim. Sormak istediğim şu: Son aşamaya kadar gelebildiğimize göre, acaba ufak bir değişiklik ile hazırladığımız kanalları da geri yüklemek mümkün olur mu?
    bunu size soruyorum çünkü siz editor 2.01 üzerinde çok çalıştınız. Belki bunu da halledersiniz.
    Saygılar

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu Tasarım Usta'ya sormak istiyorum.
    Sayın Tasarım. Bu son yazılımla 2000HD için USB menüsünden Kanal bilgileri USB stick üzerine alınıyor (belki öncekilerle de alınıyordur, ama ben farkında değildim). Alınan user database PC 'de sizin türkçeleştirdiğiniz 2.01 Editor ile açılıyor (Orjinal ingilizce editor ile de açılıyor). Üzerinde istediğimiz değişiklikleri de yapabiliyoruz, kanalları taşıyorum, favorileri düzenleyebiliyorum, Transponder silip ekliyebiliyorum. Hazırladiğim yeni userdatabes'i save de ediyorum. Aynı YE-2000 cis superplus gibi (bende iki cihazdan da var).
    Ancak sıra bunu cihaza geri yüklemeye gelince işler karışıyor. Cihaz yeni dosyayı kabul ediyor, yüklüyor, ve işlem tamam deyip boot da ediyor. Ama boottan sonra yeni dosyayı yüklememiş, eskisi ile açılmış olduğunu görüyorum.
    2000 HD ler ile henüz kanalların usb yoluyla düzenlenebileceğine dair hiçbir şey söylenmemiş olduğunu biliyorum. Ben bu yazdıklarımı tesadüfen farkettim. Sormak istediğim şu: Son aşamaya kadar gelebildiğimize göre, acaba ufak bir değişiklik ile hazırladığımız kanalları da geri yüklemek mümkün olur mu?
    bunu size soruyorum çünkü siz editor 2.01 üzerinde çok çalıştınız. Belki bunu da halledersiniz.
    Saygılar
    Bana resimde görülen Kullanıcı Bilgisi Versiyonu bilgisini ve settinginizi gönderirseniz gerisi kolay.

Yorum yap

Kullanıcı bilgisi versiyon bu: hihI06/03/08
      ama settings ile neyi kast ettiğinizi anlayamadım.

Yorum yap

Kullanıcı bilgisi versiyon bu: hihI06/03/08
        ama settings ile neyi kast ettiğinizi anlayamadım.
        Usb belleğin içerisine aldığınız UserDataBase dosyası
        Aşağıdaki linkte atıp download linkini buraya eklerseniz size sürprizim olabilir.

www.speedyshare.com

Yorum yap

Anladım, akşama veya yarın gönderebilirim. Dosya evde çünkü. Ancak bu benim userdatabase dosyasına özel bir olay mı? Başkalarında oluyor da bende mi olmuyor ki benim userdatabesime göre ayarlanacak? Herhangi bir userdatabese ile olmuyor mu? İşin burasını hala anlamadım :-)

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı
            Anladım, akşama veya yarın gönderebilirim. Dosya evde çünkü. Ancak bu benim userdatabase dosyasına özel bir olay mı? Başkalarında oluyor da bende mi olmuyor ki benim userdatabesime göre ayarlanacak? Herhangi bir userdatabese ile olmuyor mu? İşin burasını hala anlamadım :-)
            Akşam sizin mesajınız üzerine kendi cihazımdan kanal bilgisini aldım ve tekrar atmak istediğimde bende de yazılımla uyumsuz olduğunu belirtti. Bende dosyanın içerisine baktım çok küçük bir değişiklikle eski dosyamı tekrar atmayı başardım. Aslında bunu sizlerde yapabilirsiniz ancak biraz teknik bilgi gerekir.

Yorum yap

settings dosyasini upload ettim. Linkini PM ile gonderiyorum. Aslinda neyi değiştirmek gerektiğini de anlatırsanız çok memnun olurum. Sanırım yeterli teknik bilgim var. iki üç günde bir kanallarımda düzenleme yapıp, her seferinde sizi rahatsız etmek istemem. Er veya geç herkesin kendi kanal listesini kendisinin hazırlayabilmesi lazım.
              Öte yanda acaba bu program kanalları "gizlemek" veya "kilitlemek" gibi ozellikleri yapabilecek hale getirilemez mi? O zaman işte moda deyim ile "Tam süper olurdu" :-)

Yorum yap

settings dosyasini upload ettim. Linkini PM ile gonderiyorum. Aslinda neyi değiştirmek gerektiğini de anlatırsanız çok memnun olurum. Sanırım yeterli teknik bilgim var. iki üç günde bir kanallarımda düzenleme yapıp, her seferinde sizi rahatsız etmek istemem. Er veya geç herkesin kendi kanal listesini kendisinin hazırlayabilmesi lazım.
                Öte yanda acaba bu program kanalları "gizlemek" veya "kilitlemek" gibi ozellikleri yapabilecek hale getirilemez mi? O zaman işte moda deyim ile "Tam süper olurdu" :-)
                STBLink 2.01 editör ile bu bahsettiğiniz özellikler yapılabiliyor zaten.

Yorum yap

Evet, doğru, Kanal listesinden oluyormuş. Ben farkında değildim bunun. Kusura bakmayın.

Yorum yap

fault123 Arkadaşım kanal listesini usb sticke nasıl kayıt ettin.biraz bilgi verirsen sevinirim.Tasarım hoca teknik bilgiyi verdimi

Yorum yap

kgu45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      fault123 Arkadaşım kanal listesini usb sticke nasıl kayıt ettin.biraz bilgi verirsen sevinirim.Tasarım hoca teknik bilgiyi verdimi
                      usb stick cihaza takılıyken usb menüsüne girin, info tuşuna bastığınız anda tüm kanal bilgileriniz "userdatabase_xx_xx_xx" seklinde flash belleğe yazılır. xx yerinde günün tarihi olur. Bunu bilgisayarınıza kuracağınız 2.01 link editor ile açın, istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra yine flash belleğinize kaydedin. Cihazınıza takın, usb menüsüne girip kayıt etmiş olduğunuz doyanın üzerine gelip "ok" tuşuna basın. Yeni kanal listeniz yüklenecek, bittikten sonra "Güncelleme başarılı" mesajını verip cihaz boot edecek. Açılışta yeni kanal listeniz gelir.

Yorum yap

Stb için yeni com portu nasıl açabilirim Rs232 kabloyu bağladım fakat bağlantı kuramıyorum
                        yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler
                        Next 2000HDTV

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X