• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hdtv Hotbird Sİnyal Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

emcebat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu yeni bulduğunuz hd yayınları seyredebilmek için hangi servere üye olmam lazım.Teşekkürler.
    Bildiğim kadarıyla şu anda hiçbir server'da yok. Ama çok kısa bir süre sonra Mach1'in server'ında yerini alacak ...

Yorum yap

hocam 2000 hd diseg c-hotbört-d-astra 19- bugmu var sinyal yok diyor valla server boşa gidiyor bazan açıp kapatınca düzeliyor bazanda düzelmiyor aldıgımdan beri sorunlu hocam ilerki yazılımda bakarmısınız
      mach hocam verdigin özel üye rütbeyi sökmüşsün cs olmuş saygılar:
      KALİTEYİ YAŞAMAK İÇİN NEXT VE NEXTSTAR LA DURMAK YOK YOLA DEVAM

Yorum yap

Arkadaşlar bu yeni bulduğunuz hd yayınları seyredebilmek için hangi servere üye olmam lazım.Teşekkürler.
        İlgisiz yerlerde ilgisiz sorular soruyorsunuz ondan sonra sayfalarca uzayıp gidiyor ve esas açılan konular farklı yerlere taşınıp çözülmesi beklenen konu arada unutulup gidiyor, konunun başında koskocaman hotbird sinyal sorunu yazıyor ve konu başından farklı yerden taşınıp geldi ve başından beri sorun anlatılıp gelişmeler takip ediliyor aradığınız şeyi ilgili bölümlerde arayın ve sorun lütfen. Sizin sorduğunuz sorunun bu bölümle ne alakası var onu anlıyamadım ben.

Yorum yap

bastet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          İlgisiz yerlerde ilgisiz sorular soruyorsunuz ondan sonra sayfalarca uzayıp gidiyor ve esas açılan konular farklı yerlere taşınıp çözülmesi beklenen konu arada unutulup gidiyor, konunun başında koskocaman hotbird sinyal sorunu yazıyor ve konu başından farklı yerden taşınıp geldi ve başından beri sorun anlatılıp gelişmeler takip ediliyor aradığınız şeyi ilgili bölümlerde arayın ve sorun lütfen. Sizin sorduğunuz sorunun bu bölümle ne alakası var onu anlıyamadım ben.
          Aynen katılıyorum. Bu konu server sorunu değil. Bununla ilgili başka konu başlıklarınla tartışmalar devam ediyor. Lütfen oradan takip ediniz.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=38504

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=38034

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=38997

Yorum yap

Benim yazımdan önceki yazıları okuma zahmetine katlansaydın o soruyu neden sorduğumu anlardın.belki anlardın
            Next YE2000 hd,Sony 40d3500 full hd

Yorum yap

Benim yazımdan önceki yazıları okuma zahmetine katlansaydın o soruyu neden sorduğumu anlardın.belki anlardın
              Sorun benim ve diğer arkadaşların sorunu olduğu için konuyu açan ve sorunumuzun çözülmesi için next yetkili servisiyle dahil yaptığımız görüşmeler ilk konu açıldığından beri takip edilmektedir ben başından beri takip ediyorum ve hatta sorunum çözülmediği için başından beri yazılanları harfine kadar ezberlemiş durumdayım asıl sen birinci sayfadan itibaren konuları tek tek okuma zahmetine katlanırsan sorunun ne kadar gereksiz bir yerde olduğunu anlarsın.

Yorum yap

Arkadaşlar; benim hotbird sinyal sorunum devam ediyor yeni yazılımda sorunu çözmedi, Next' ten Kemal beyin 03.03.2008' de bana gönderdiği e-mail metni şöyledir;

"----- Original Message -----
                From: "kemal" <[email protected]>
                Sent: Monday, March 03, 2008 4:38 PM
                Subject: RE: Next 2000 HD Hotbird Sinyal Sorunu
                Bunun ile ilgili bilgi servisimiz tarafından bize bildirilmiş ve çalışmayan
                santrallardan sisteme ilavesi yapılacak yazılım çalımalara
                başlanmıştır.Sizin sisteminizde biraz farklılık vardır.BUNdan dolayı multi
                siwich ile düzeltme yazılımı da olabilir bunun ile ilgili bilgi tarafınıza
                verilecektir.(Bu yazılım çalışması 30 iş gün içinde bitmesi beklenmektedir.)"

30 iş günü doldu tekrar Kemal beye bugün e-mail gönderip bilgi istedim, sizde herhangi bir gelişme var mı? Konu forumda aralarda kayboldu gitti zaten.

Yorum yap

[B]bedede var aynı sorun anlamıyorum gittik büyük bir hevesle aldım HDTV cihazı bundan önceki cihazım 2000 süper di böyle bir problemim yoktu kimi arkadaş telsiz telefondan bahsetti evet doğruydu telsiz telefonun fişini çektim olay biraz olsa düzeldi mesela tps sinyal seviyesi oldukça iyi ama kalite sinyali %21 ile 25 arası gidip geliyor anlamıyorum ama görüntü var %21 altına indiğinde cak cuk cak cuk demeye başlıyor motorlu çanak kullanıyorum çok pis de ince ayar çekiyorum ama nafile anlamadım gitti bu neyin nesidir bilmiyorum yazılımdanmı cihazdanmı anlamadım bir türlü kısacası bendede böyle bir sıkıntı var

Yorum yap

sonesmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    [B]bedede var aynı sorun anlamıyorum gittik büyük bir hevesle aldım HDTV cihazı bundan önceki cihazım 2000 süper di böyle bir problemim yoktu kimi arkadaş telsiz telefondan bahsetti evet doğruydu telsiz telefonun fişini çektim olay biraz olsa düzeldi mesela tps sinyal seviyesi oldukça iyi ama kalite sinyali %21 ile 25 arası gidip geliyor anlamıyorum ama görüntü var %21 altına indiğinde cak cuk cak cuk demeye başlıyor motorlu çanak kullanıyorum çok pis de ince ayar çekiyorum ama nafile anlamadım gitti bu neyin nesidir bilmiyorum yazılımdanmı cihazdanmı anlamadım bir türlü kısacası bendede böyle bir sıkıntı var
                    Bendede kalite sinyali çok düşük bazı kanallarda 10 a düşüyor(hatta takılı yükseltici anfi olmasına rağmen) zaten o kanalları açmıyor bu sadece hotbird' de oluyor, başka cihaz takıyorum kalite 80-90' lara çıkıyor.

Yorum yap

Arkadaşlar; benim hotbird sinyal sorunum devam ediyor yeni yazılımda sorunu çözmedi, Next' ten Kemal beyin 03.03.2008' de bana gönderdiği e-mail metni şöyledir;

"----- Original Message -----
                      From: "kemal" <[email protected]>
                      Sent: Monday, March 03, 2008 4:38 PM
                      Subject: RE: Next 2000 HD Hotbird Sinyal Sorunu
                      Bunun ile ilgili bilgi servisimiz tarafından bize bildirilmiş ve çalışmayan
                      santrallardan sisteme ilavesi yapılacak yazılım çalımalara
                      başlanmıştır.Sizin sisteminizde biraz farklılık vardır.BUNdan dolayı multi
                      siwich ile düzeltme yazılımı da olabilir bunun ile ilgili bilgi tarafınıza
                      verilecektir.(Bu yazılım çalışması 30 iş gün içinde bitmesi beklenmektedir.)"

30 iş günü doldu tekrar Kemal beye bugün e-mail gönderip bilgi istedim, sizde herhangi bir gelişme var mı? Konu forumda aralarda kayboldu gitti zaten.
                      ben merkezi santraldan değil de direkt çanaktan sinyal aliyorum.yani tek motorlu çanak kullanıyorum. belki lnb den kaynaklanıyor diye next ın lnb çıkardım sharp lnb taktım sorun devam etti. bu defa hd lnb diye 60 ytl ye başka ithal bir lnb taktım. sinyal sorunu devam ediyor.
                      kanal izlerke örneğin 11278 cyfra paketindeki hd film kanalını izlerken sinyal gidiyor saatlerce gelmiyor.bir açiyorum sinyal gelmiş.bir kaç frenkasta bu sorun var.

Yorum yap

ben saharp hd lnb kullanırken hordbırd de sorun yaşıyordum. başka marka ithal hd lnb aldım.bu defa hordbırd düzeldi ancak 7 derecedeki hdq kanallarında sinyal yok.değerlerde hiçbir yanlışlık olmadığı halde.

Yorum yap

Arkadaşlar konuyu ben açmıştım. Uzun süre de takip ettim. Ama sadece takip ettğimizle kaldık. Ana yazılım da yalan oldu. Sonunda problemi çözmeyi başardım. Artık hiç bir sorun yok. Hiç de başım ağrımıyor.

SORUNU NASIL ÇÖZDÜĞÜMÜ MERAK EDİYORSANIZ HEMEN SÖYLİYEYİM.

CİHAZI SATTIM...

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Arkadaşlar konuyu ben açmıştım. Uzun süre de takip ettim. Ama sadece takip ettğimizle kaldık. Ana yazılım da yalan oldu. Sonunda problemi çözmeyi başardım. Artık hiç bir sorun yok. Hiç de başım ağrımıyor.

CİHAZI SATTIM...

Yorum yap

sinyal sorununu bende çözdüm. saharp hd diye lnb aldım.önceki hd lnb me göre sinyal daha düşük "ancak sinyal yok" problemim hal oldu. sebep lnb imiş.

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

CİHAZI SATTIM...
                                Böyle giderse kısa bir süre içinde bende aynısını yapacağım, ayrıca; servera üyeyim ve bu üyelik için para ödüyorum cihazı arkadan kapatıp açmaktan ve ikide birde hotbird sinyalinin gitmesinden dolayı iyice soğudum cihazdan çoğu zaman bu problem yüzünden ethernet portunu bile açmak istemiyorum genelde kapalı tutuyorum zaten. Defalarca dile getirmemize rağmen ana yazılımla eklenecek deniyor ve dile getirdiğimizdede kimseye derdimizi anlatamıyoruz ve hemen tepki geliyor ne aceleniz var kardeşim bekleyin vs. diye ve hemen lnb' ni değiştir, çanağınla oyna vs. vs. Bu cihazın bir kusurudur ve bazı merkezi sistemler cihaza tanıtılmamış bunun çözümü için ne zaman çıkacağı belli olmayan ana yazılımı beklemek zorunda değiliz bu ek bir yazılımla mı olur yoksa başka bir şeyle mi o yönünü bilemem ama büyük bir sorun olduğu kesin bu güne kadarda büyük bir özveri ve sabırla beklemek büyüklüğünüde gösterdik zaten. Bu konuda kesinlikle yazılımı hazırlayan ve emek sarfedenlere sitemim yok, ben sorunumu direk firmaya bildirdim ve firma yetkili servisine tespit ettirdim çözecek olan ve benim muhatabım firmadır yani; "NEXT" Önümüzdeki haftada bekliyeceğim ondan sonra bende satacağım kurtulacağım artık işi gücü bıraktık hergün forumlarda yazılım peşinde koşuyoruz yazılım bekliyoruz ne mecburiyetimiz var.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X