• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NextPower 6000 Fta - Cı Cihazlara Uyumlu Yazılımlar ..

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NextPower 6000 Fta - Cı Cihazlara Uyumlu Yazılımlar ..

NEXTPOWER 6000 FTA- CI cihazlara yazılım bulamayanlar buraya göz atsınlar

--------------------------------------------------------------------------------

NEXTPOWER 6000 FTA ve CI seri cihazların karşılıkları aşağıdaki gibidir..

6000 serilerinde D CI yazar
    2000 serilerinde D harfi yoktur.
    dolayısı ile biribirine uymlu modeller bunlardır.
    nextpower 6000 D -------->next 2000 PLUS
    nextpower 6000 DCI ------>next 2000 CI PLUS
    nextpower 6000 DAPCI---->next 2500 DPCI PLUS

şimdi bu cihazlarda yeni çıkan X PLUS serileri ile karıştırılıyor.karıştırılmasına gerek yok.
    sadece bu cihazların eski H/W olduğunu bilmek yeterli.
    nasıl yeni çıkan 2000 x plus serileri yeni çıkan next 6000 x serilerine uyuyorsa eski NEXTPOWER lererde eski NEXT 2000 PLUS serisi yazılımları uyuyor.
    bunu için izlenmesi gereken yol.GAYET BASİT................
    ilk önce eski NEXTPOWER 6000 cihazımıza daha önceden atılmamışsa uygun BOOT dosyası atmalıyız.tıpkı NEXT 2000 PLUS serilerinde olduğu gibi.
    YAZILIM VERSİYONU FME yada FMB ile başlayanlar 5512 BOOT dosyası(615a dan düşük ise)
    YAZILIM VESİYONU INF ile başlayanlar 5518 BOOT dosyası atacaklar.(217a dan düşük ise)
    NASIL ATILACAĞI HAKKINDAKİ AÇIKLAMA AŞAĞIDA MEVCUT...............

1- Önce cihazına uygun yazılımı ve yükleme programını indir. winzip ile aç.
    2- cihazın tüm bağlantılarını yap.fişini tak.(cihaz bu durumda iken standby da olacak.)sonra dts link i aç.şimşek işaretine tıkla cihazın bilgilerini gör.
    3- FME ise {5512} INF 217 den küçük ise {5518} boot dosyasını seçmen gerekecektir.[[zaten FMB 615a-615b veya INF 217a-219a ise boot a gerek yok.UP yazan KALEM işaretli yerden güncel yazılımı direk olarak gönderebilirsin.]]
    4- UP yazan KALEM işaretli kısma tıkla.çıkan pencereden cihazına uygun boot dosyasını seç.
    5- aç dedikten sonra hiçbirşeye dokunma otomatik yüklenecektir.
    6- yazılım bittiğinde cihazın ön displayında END yazısını göreceksin.bu aşamada dtslink in penceresinde de bir uyarı yazısı çıkacaktır.succesfuly tamam yazar.
    7- cihazın önünda END yazısı ve dtslink in ekranında da uyarı yazısını gördüysen işlem bitmiştir.
    8- şimdi cihazın fişini bir kez çek ve tak.tekrar END yada OFF yazısını göreceksin.
    9- şimdi cihazın fişini bir kez daha çek.bu defa fişi takarken elini p + tuşuna basılı tut.
    10- cihazın önünde 0030 yada 0300 yazacaktır.bu yazı senin boot dosyasını makineye başarılı bir şekilde yüklediğin anlamına gelir.şimdi ikinci aşamaya geçebilirsin.
    İKİNCİ AŞAMA
    11- cihaz 0030 yada 0300 durumunda iken AMPUL işaretli yere tıkla .
    12- çıkan pencereden cihazına uygun indirmiş olduğun yazılımı bul.aç de
    13- şimdi hiçbirşeye dokunma otomatik olarak yüklenecektir
    14- aynı şekilde yine cihazın önünde END yazısı ve dts linkin ekranındada succesfuly yazısını görünce işlem tamam demektir.
    15- cihazı birkez daha kapat ve aç.çıkan yazı =300 olunca cihaz resetlenmiş demektir.
    16- cihazın bağlantılarını sök.TV ye bağla ve dil seçimini yap.EXIT tuşuna bas.DEVAM EDECEKMİSİNİZ diye soracaktır.EVET de ve uyduları seç.OTOMATİK tarattır.kanal arama işi bittikten sonra ise cihaz bilgisine gir yazılar göreceksin.bu yazılar senin cihazının CI SİSTEMİ nin kapalı olduğuna işarettir.aktif etmen gereklidir.
    17- CI SİSTEMİ aktif yöntemi.CİHAZ BİLGİSİ+KIRMIZI ya bastığında çıkan şifre kutusuna 1 2 3 4 yaz tamamdır.
    saygılar..............
    18- CI SİSTEMİ ni aktif ettikten sonra istersen momo.cas yükleyebilirsin.

şimdi bu işlemleri NEXTPOWER 6000 serisi bir cihaza uyguladığımızda elimizde NEXT 2000 PLUS seri yazılımlı bir cihaz olacak.ama bu işlem sonunda NEXTPOWER 6000 seri cihazın önündeki tuşlarda yanlızca üçü çalışacak.tıpkı 2000 PLUS larda olduğu gibi.KANAL YUKARI - KANAL AŞAĞI - AÇMA KAPAMA TUŞU.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    şimdi bu yukardaki BOOT dosyası atılmamış bir cihaza uygulanması gerekenlerdi.birde daha önceden atılmış cihazlar için açıklama aşağıda.(versiyonu FMB 615a-615b-615c yada INF 217a-219a-220c ise)

1- önce cihazın tüm bağlantılarını yap.fişini tak.(bu durumdayken cihaz standby da olacak)
    2- cihazın tüm bağlantıları yapıldıktan sonra dtslink 1.1 yükleme programını aç ve şimşek işaretine tıkla.bağlantı kurulacaktır.dts link in alt bölümünde cihaz bilgileri görülür.
    3- bilgiler göründükten sonra(INF-217a veya FMB-615a dan düşük değil ise) UP yazan KALEM işaretli yere tıklanır.açılan pencereden cihazınıza uygun yazılım bulunur.aç denir.
    4- yazılım otomatik olarak yüklenecektir.bu aşamada bilgisayarda başka hiçbir işlem yapmayınız.
    5- yazılım yükleme bittiğinde cihazın önünde END yazacaktır.dts linkde de SOFTWARE SUCCESFULY tamam yazısı çıkacaktır.cihazın önünde END yazıyorsa tamam deyin.
    6- yazılım bitti.diğer işlemler için.tv bağlantısını yapın.(yazılımlardan sonra genelde cihazlar resetlenmektedir.cihazın ön displayında =330 yazısı çıkmışsa bu cihaz resetlenmiş demektir.TV ye bağlayın.dil seçimini yapın.EXIT a basın.DEVAM EDECEKMİSİNİZ diyecektir.EVET i seçin.uydu ayarlarını yapın.otomatik taratın. gerekiyorsa momo.cas key dosyası yüklenir.ama momo cas key dosyası yüklemek için muhakkak suretle CI SİSTEMİ açık olmalıdır.)
    7-CI SİSTEMİ aktif etme.CİHAZ BİLGİSİ’ne girilir.eğer yazılar yoksa aktif demektir.varsa KIRMIZI’ya basılır çıkan şifre kutusuna 1 2 3 4 yazılır.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    BUDA MOMO.CAS YÜKLEME TALİMATI..................

1- cihazın tüm bağlantıları yapılır.fişi takılır.(cihaz standby da olacak)
    2- dtslink yükleme programı açılır.yukarda CAS yazan yere tıklanır.oradaki OPEN CAS KEY yazan kısma tıklanır ve çıkan pencereden enson uygun momo.cas key dosyası bulunur ve AÇ denir.
    3- momo.cas dosyasındaki bilgiler dtslink ekranında belirecektir.bu aşamadan sonra tekrara CAS yazan yere tıklanır.bu kezde orada açılan bölümden DOWNLOAD CAS KEY yazan yere tıklanır.
    4- kendiliğinden otomatik yükleyecektir.bu aşamada cihaza ve bilgisayara mudahalede bulunmayınız.
    5- yükleme bittiğinde cihazın önünde END yazacaktır.dtslink ekranındada tamam diye bir uyarı kutucuğu çıkacaktır.cihazın önünde END yazıyorsa TAMAM kutucuğuna tıklayın.cihazı kapatın.

-------------------------------------------------------------------------------------
    FME-FMB serisi olan cihazlara 1.1b editör ile önce 5512 boot atılacak daha sonra ampülden cihaza uygun fmb 618a yazılımı atılacaktır...

INF serisi olan cihazlara 1.1c loader ile 5518 boot atılacak daha sonra ampülden cahaza uygun ınf 414a yazılımı atılacaktır...

2000 PLUS SERİSİ YAZILIMLAR OLMAYANLAR ÖNCELİKLE BURADAKİ TALİMATLARI İZLEYEREK BURADAKİ YAZILIMLARI YÜKLEYECEKLERDİR

bu yazılımlar sadece cihazınızı 2000 plus serilerine çevirebilmek amacıyla kullanılır daha sonra isterseniz yeni çıkan yazılımları yeni talimatlara göre yükleyebilirsiniz...

(Açıklamalar için karayel27 arkadaş'a tşk.ler...)
    Eklenen Dosyalar
    Forum Kuralları

iyi iş çıkarmışsın mpl ellerine sağlık.

Bir de şu eski yazılım arayanlar için depo kısımının geniş tutulması, yada eski yazılımlar için ayrıca bir arşiv kısmının forumda oluşturulması aslında iyi olurdu. Değil mi?
    Sevgili yetkili arkadaşlar, sıklıkla olmasada bunlara ihtiyaç duyulabiliyor. herkese kolay gelsin...

Yorum yap

iyi de bu başlığın süpermax olan diğer başlıkla alakası ne onu çözemedim..

Yorum yap

entropi Nickli Üyeden Alıntı
        iyi de bu başlığın süpermax olan diğer başlıkla alakası ne onu çözemedim..
        next plus başlığı altında 611b yazılımı diye bir başlık var. Orada süpermax için sorulan soruya istinaden hazırlanmış bu başlık. Anladığım kadarı ile next pover 6000 ile süpermax 6000 aynı cihaz olsa gerek...

Yorum yap

Benim evimdeki cihaz da nextpower 6000x dci ona next 2000xci plus yazılımı atıyorum sürekli bir sorun çıkmıyor, ama o kilitlenen post'ta bahsedilen farklı bi olay ben de okudum onu ama bence süpermax veya nextpower farketmez önce next'in yazılımı çıkar onlar da onu yükler normalde, ama bahsedilen olayda next yazılım vermeden süpermax için yazılım verilmiş. Yazılımın uyup uymayacağını net olarak bilen varsa yazsın.. bir de süpermax için verilen yazılımda neler yeni changelog nedir

Yorum yap

slm arkadaşlar elimde süpermax 9950fta var bootu 0029 yazıyor boot 0030 atıyorum almıyor ne atmam lazım

Yorum yap

cihazda açılmıyor ne yapmam gerekiyor

Yorum yap

çok iyi olmuş mlp arkadaş teşekküler
                Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

cok işime yaradı saygılar mlp arkadaş teşekküler:no:

Yorum yap

arkadaşlar next ye 2000 fta usb kullanıyorum form daki yazılımı atıyorum ama olmuyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Yorum yap

fdishan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      arkadaşlar next ye 2000 fta usb kullanıyorum form daki yazılımı atıyorum ama olmuyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
                      Super Plus bölümünde sor burada kimse yardımcı olmaz sana.

Yorum yap

arkadaslar next 6000 fta yazılımı yokmu

Yorum yap

arkadaşımın nextpower 6000 x dcı cihazı 219 a iken bir hata yaptım bakmadan 5518 boot dosyası attım sonra 2000 cı yazılımını attım fakat şuan fişi taktığımda ön panelde hiç birşey yok boot moduna geçiyor yazılım da alıyor fakat çalıştıramıyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Yorum yap

cihaza ait kendi yazılımını atınca problem çözüldü, teşekkürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X