• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Linksys WAG160N Adsl Modem

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Linksys WAG160N Adsl Modem

slm arkadaşlar

ben yeni bir modem almak istiyorum ve gözüm bu modeme takıldı:
    benim şuanda kullandığım modem zoom x5 ama Wireless olmadığından dolayı bu alttaki modemi almak istedim.(Wireless modem alma sebebim PS 3 için).
    Wireless hakkında teknik bilgim olmadığından sizlere danışmak istedim.

modemin teknik bilgileri burdan görebilirsiniz:http://www-tr.linksys.com/servlet/Sa...=2290730669L12

yardınımızdan dolayı şimdiden tşk.

saygılar

oldukça kaliteli ve şık bir tercih bence...
    bu cihazları üreten firma(Cisco systems Inc) zaten dünya çapında tanınan internet altyapıları hazırlayan büyük bir firma..
    sitesinden inceleyebildiğim kadarıyla teknik desteğide Türkiye şartlarında oldukça iyi sayılır bi problem halinde muhatabınız olacaktır yani karşınızda..
    birde teknik bilgileri için verdiğiniz linkte sorun var buradan bakabilirsiniz...

eğer almayı düşünüyorsanız şimdiden güle güle kullanın..

Yorum yap

Buse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      slm arkadaşlar

ben yeni bir modem almak istiyorum ve gözüm bu modeme takıldı:
      benim şuanda kullandığım modem zoom x5 ama Wireless olmadığından dolayı bu alttaki modemi almak istedim.(Wireless modem alma sebebim PS 3 için).
      Wireless hakkında teknik bilgim olmadığından sizlere danışmak istedim.

modemin teknik bilgileri burdan görebilirsiniz:http://www-tr.linksys.com/servlet/Satellite?c=

yardınımızdan dolayı şimdiden tşk.

saygılar
      Selam buse bu konuda ZXYEL modemlerede göz atmanı tercih ederim.

http://adslistanbul.ttnet.net.tr/mod...xel/index.html

Yorum yap

@G-Force
        @cımsky

slm

ilk önce her ikinizede verdiğiniz bilgiler için ve yardımınız için tşk.

ben bu Linksys WAG160N Adsl Modemi almayı düşünüyorum ama cımsky arkadaşımız ZXYEL modemlerede göz atmanı ve tercih ederim demiş.yani daha iyi olduğundanmı ?
        bana kısa bir bilgi daha verirseniz mutlu olurum.eğer Linksys WAG160N ile ZXYEL arasında fark yok ise Linksys WAG160N yarın almaya giderim.

şimdiden tşk.

saygılar

Yorum yap

@G-Force
          @cımsky

slm

ilk önce her ikinizede verdiğiniz bilgiler için ve yardımınız için tşk.

ben bu Linksys WAG160N Adsl Modemi almayı düşünüyorum ama cımsky arkadaşımız ZXYEL modemlerede göz atmanı ve tercih ederim demiş.yani daha iyi olduğundanmı ?
          bana kısa bir bilgi daha verirseniz mutlu olurum.eğer Linksys WAG160N ile ZXYEL arasında fark yok ise Linksys WAG160N yarın almaya giderim.

şimdiden tşk.

saygılar
          @Buse ZXYEL modemler hız konusunda baya bir iyilerdir reset atma problemi kaldırılmış tamamen P-6P-662HW-D Serisi62HW-D Serisi mevcut bakır hatlar üzerinden yüksek hızda ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ arabirimleri ile uyumludur. 12Mbps (ADSL2) ya da 24Mbps’e (ADSL2+) kadar çıkabilen hız seviyeleri ile P-662HW-D serisi, geleneksel ADSL ağ geçitlerine göre çok daha yüksek veritransferi oranı ve daha iyi bant genişliği sunuyor. Aynı zamanda daha yüksek hız ve daha geniş erişim uzaklığı sağlamak için de RE ADSL (Reach Extended ADSL) desteği sunuyor.

Sağlam Firewall Güvenliği ve IPSec VPN güvenliği mevcut.

Otomatik Yük Devretme ve Yeniden Çalışma ile WAN Backup Çözümü.
          DSL bağlantısının kesilmesi durumunda veri transferini koruyabilmek için, trafiği hem bir yedek ISDN hem de bir analog modem üzerine iletebilir. DSL bağlantısı yeniden kurulduğunda, trafik tam olarak geri kazanılır

Bu ürünüşirkette kullanıyorum gayet güzel sonuçlar alıyorum ayrıca ethernet kartınıda değişmeni tavsiye ederim Gigabit Ethernet Kartı takharici hızı sende farkedeceksin ayrıca P-6P-662HW-D Serisi62HW-D şirkette kulanıyorum 6 aydır sorunsuz tercih senin yinede kolaygelsin..

Yorum yap

cımsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            @Buse ZXYEL modemler hız konusunda baya bir iyilerdir reset atma problemi kaldırılmış tamamen P-6P-662HW-D Serisi62HW-D Serisi mevcut bakır hatlar üzerinden yüksek hızda ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ arabirimleri ile uyumludur. 12Mbps (ADSL2) ya da 24Mbps’e (ADSL2+) kadar çıkabilen hız seviyeleri ile P-662HW-D serisi, geleneksel ADSL ağ geçitlerine göre çok daha yüksek veritransferi oranı ve daha iyi bant genişliği sunuyor. Aynı zamanda daha yüksek hız ve daha geniş erişim uzaklığı sağlamak için de RE ADSL (Reach Extended ADSL) desteği sunuyor.

Sağlam Firewall Güvenliği ve IPSec VPN güvenliği mevcut.

Otomatik Yük Devretme ve Yeniden Çalışma ile WAN Backup Çözümü.
            DSL bağlantısının kesilmesi durumunda veri transferini koruyabilmek için, trafiği hem bir yedek ISDN hem de bir analog modem üzerine iletebilir. DSL bağlantısı yeniden kurulduğunda, trafik tam olarak geri kazanılır

Bu ürünüşirkette kullanıyorum gayet güzel sonuçlar alıyorum ayrıca ethernet kartınıda değişmeni tavsiye ederim Gigabit Ethernet Kartı takharici hızı sende farkedeceksin ayrıca P-6P-662HW-D Serisi62HW-D şirkette kulanıyorum 6 aydır sorunsuz tercih senin yinede kolaygelsin..
            cevabınız için tşk.

sizin bana tavsiye etdiğiniz modem http://www.zyxel.com.tr/web/product_...8-1DD158D73C45 bu herhalde.

ben size yazmaya unuttum ama benim aradığım modemde anten olmasını istemiyorum (sebebi: kimse wireless olduğunu görmesin her gelen internette girim demesin Laptop olan arkadaşlar için geçerli)zyxel'de varmı ?

saygılar

Yorum yap

cevabınız için tşk.

sizin bana tavsiye etdiğiniz modem http://www.zyxel.com.tr/web/product_...8-1DD158D73C45 bu herhalde.

ben size yazmaya unuttum ama benim aradığım modemde anten olmasını istemiyorum (sebebi: kimse wireless olduğunu görmesin her gelen internette girim demesin Laptop olan arkadaşlar için geçerli)zyxel'de varmı ?

saygılar
              @Buse anten sökuluyor sorun etme takmazsınız antenini olur biter.

Yorum yap

bilgi için tşk.

anteni sökersen sorun olmazmı ? modem altkatta olacak PS 3 üskatta.

saygılar

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  oldukça kaliteli ve şık bir tercih bence...
                  bu cihazları üreten firma(Cisco systems Inc) zaten dünya çapında tanınan internet altyapıları hazırlayan büyük bir firma..
                  sitesinden inceleyebildiğim kadarıyla teknik desteğide Türkiye şartlarında oldukça iyi sayılır bi problem halinde muhatabınız olacaktır yani karşınızda..
                  birde teknik bilgileri için verdiğiniz linkte sorun var buradan bakabilirsiniz...

eğer almayı düşünüyorsanız şimdiden güle güle kullanın..
                  slm
                  kusurabakmayın daha yeni farkettim link bozukdu düzelttim.sizin verdiğiniz linkteki modem farklı (WRT160N ) benimkisi ise (WAG160N)

saygılar

Yorum yap

slm
                    kusurabakmayın daha yeni farkettim link bozukdu düzelttim.sizin verdiğiniz linkteki modem farklı (WRT160N ) benimkisi ise (WAG160N)

saygılar
                    estağfurullah ayrıca uyarınız için teşekkürler bende düzelttim linki..
                    dediğim gibi seçtiğiniz cihaz oldukça şık bir görünüme sahip ayrıca üretici firma cisco systems inc ABD menşeili ağ teknolojileri konusunda dünyaki lider kuruluşlardan biridir(belkide birinci) ..
                    gözünüz kapalı bu ürünü alabilirsiniz oldukça kaliteli ve isabetli bir tercih olacaktır..
                    @cımsky ın dediği zyxel de tayvan menşeili oldukça iyi altyapıya ve teknolojiye sahip iletişim teknolojileri sunan bir kuruluştur..
                    hangi model hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz ikiside iyi yarı yolda bırakmaz sizi kolay gelsin...

Yorum yap

slm dostum anteni takmazsa kapsama alanı gücünde bi farklılık yaratmayacakmı??
                      anten süs olsun diye mi kondu bu modele (aydınlatırsan sevinirim bu model hakkında bir bilgim yok)

Yorum yap

ev içi kullanımlarda anten pek farketmez sinyali yakalar.hele altlı üstlü kullanımlarda ise hiç farketmez

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          estağfurullah ayrıca uyarınız için teşekkürler bende düzelttim linki..
                          dediğim gibi seçtiğiniz cihaz oldukça şık bir görünüme sahip ayrıca üretici firma cisco systems inc ABD menşeili ağ teknolojileri konusunda dünyaki lider kuruluşlardan biridir(belkide birinci) ..
                          gözünüz kapalı bu ürünü alabilirsiniz oldukça kaliteli ve isabetli bir tercih olacaktır..
                          @cımsky ın dediği zyxel de tayvan menşeili oldukça iyi altyapıya ve teknolojiye sahip iletişim teknolojileri sunan bir kuruluştur..
                          hangi model hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz ikiside iyi yarı yolda bırakmaz sizi kolay gelsin...
                          @G-Force
                          @cımsky
                          slm

ilginiz için tşk.

ben Linksys WAG160N Adsl Modemi almaya karar verdim.tasarımı ve antenin görünmemesi çok hoşuma gitti ve ayrıca sizlerin yorumlarını dikkate aldım.

tekrar yardımızdan dolayı tşk.

saygılar

Yorum yap

yeri burasımı bilmiyorun kusura bakmayın.bende zyxel p-660 hw-t1 v2 var.geçenlerde elektik kesildi geldi internete bağlanmıyor.adsl lambası düz yanıyo ama internet lambası yanmıyo yardımcı olursanız sevinirim .teşekürler

Yorum yap

çam1 Nickli Üyeden Alıntı
                              yeri burasımı bilmiyorun kusura bakmayın.bende zyxel p-660 hw-t1 v2 var.geçenlerde elektik kesildi geldi internete bağlanmıyor.adsl lambası düz yanıyo ama internet lambası yanmıyo yardımcı olursanız sevinirim .teşekürler

slm

aynı sorun benim eski modemde (zoom x5) olmuştu.flash silinmişti arzaya götürmüştüm ve yeniden yüklenmişti.sonra sorunsuz çalıştı.
                              sonra modemi ups'se bağladım elektrik kesintisine karşı korumak için.

saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X