• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

beko M755X arıza yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• beko M755X arıza yardım

usta arkadaşlar elimde bir tane beko var işin içinden çıkamadım silver m755x model tv de ilk açıldığında üstten aşşa 5-6 parmak daralma ve katlama çizgileri var ısınınca düzeliyor veya saç kurutmayla nereyi ısıtsam düzeliyor kondansatör arızası gibi duruyo ancak vertikaldeki besleme çıkışındakı bütün kond. leri attım vertikal entegresini iki kez değiştirdim vertikal bölgesini adan zeye taradım bulamadım şeması da yok bir fikri olan varsa yardım lütfen.

şase kodunu yazın 12.1 12.4 gibi veritkal bölgresini soğuk lehimden geçirin.

Yorum yap

şase modelini bulamadım 12.1 gibi bir kod yazmıyor sade m755 yazıyo soğuk lehim yok şaseyi elden geçirdim

Yorum yap

Şasenin ön sol kısmında bulunan barkod etiketinin ilk satırın ilk karakterleri şase tipini ifade etmekte.
        Vertikal çıkış entegresinin iki ayağı arasında bağlı diod vardır, bunu değiştiriniz

Yorum yap

diyotlar değişti sorun devam ediyor tv yi bi kenara ayırdım diğer işlerden vakit buldukça tekrar bakıyorum ama henüz binetice alamadım

Yorum yap

vertikal osc cikışını bak orada 10 mf tipinde condüstere bak arıza orada olur

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X