• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Beşiktaştan Güncel Haberler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

"Takıma ceza verelim"
    F.Bahçe maçı sonrası takıma verilecek olası bir cezanın Yıldırım Demirören engeline takıldığı iddia edildi

Fenerbahçe’ye yenilen Beşiktaşımızda karşılaşma sonrasında ilginç olaylar yaşandığı ortaya çıktı. Bazı yöneticilerin, derbinin ardından biraraya geldiği, “Bu maçı kazansak, oyunculara 15’er bin YTL prim dağıtılacaktı. Kaybedince de bu rakamı ceza olarak keselim. Ödülün olduğu yerde, ceza da olmalı” dediği bildirildi. Bu öneriye çok soğuk bakan Başkanımız Demirören ise, “Olmaz öyle şey” diyerek olaya son noktayı koydu ve mağlubiyetlerde oyunculara ceza verilmesini engelledi. Bilindiği gibi Beşiktaş’ın eski menaceri Sinan Engin de, yenilgilerin ardından futbolculara ceza verilmesi sistemini savunuyordu.

Kaynak: Fanatik

Yorum yap

Fulya bombası

Beşiktaşımızda Yıldırım Demirören yönetimi ile kat karşılığı inşaatı yapan Aşcıoğlu girmesi ve 'Kulübün menfaatlerinin korunmadığını düşünerek' mali kongrelerde yönetimi ibra etmeyerek yargı yolunu açan kongre üyeleri arasında ciddi bir mücadele yaşanıyor. Fulya için hakim, istediği belgelerin kulüp avukatları tarafından ısrarla getirilmemesi üzerine Beşiktaş için Dernekler Masası'na yazı yazarak denetim ve soruşturma istedi.

Valilik, hakimin talebini İçişleri Bakanlığı'na iletecek. 6. Asliye Hukuk Mahkemesi "Beşiktaş Jimnastik Kulübü bir dernektir ve gizli anlaşma yapamaz" diyerek, anlaşmanın tüm detaylarını istedi. Şimdi gözler müfettişlerin vereceği rapora çevrildi. Buna göre, yöneticilerin cezai sorumluluğu gündeme gelecek ve Fulya'da yapılan anlaşmalar daha sağlıklı sorgulanıp karara bağlanacak.

Kaynak: Pasfotomaç

Yorum yap

Demirören'e teşekkür

Yönetimimizin, derbi yenilgisi sonrası takıma verilmesi düşünülen prim tutarı kadar ceza kesilmesi talebini geri çeviren Yıldırım Demirören’e oyuncularımız teşekkür etti. Kaptanımız Delgado’nun randevu alıp görüştüğü Demirören’e, “Güveniniz için takım arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dediği öğrenildi.

Yorum yap

Nobre teklif bekliyor

Beşiktaşımız, golcü futbolcumuz Mert Nobre ile devre arasında masaya oturma kararı aldı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Brezilyalı yıldız, uzun süredir Siyah-Beyazlı yöneticilere sözleşmesinin uzatılması için görüşme teklifinde bulunuyordu. Beşiktaşlı yöneticilerle yeniden anlaşma sağlayıp, kafasını sadece futbola vermek istediğini belirten Nobre, “Türkiye’de yaşamaktan ve Beşiktaş’ta forma giymekten ötürü çok mutluyum. Bu sezon şampiyonluğun en büyük adayıyız. Ben de tüm kafamı futbola vermek ve takımıma tam anlamıyla faydalı olmak istiyorum. Ancak sözleşmemin uzatılması halinde bunları yapabilirim” diye konuştu.

Yöneticilerimizn ise golcü futbolcuya, “Devre arasında menajerini çağır ve masaya oturalım. Hak ettiğin parayı da elbette ki alacaksın” diye cevap verdikleri kaydedildi. Nobre’nin menajerinin devre arasında İstanbul’a gelmesi ve 28 yaşındaki yıldızın sözleşmesinin iki yıl daha uzatılması bekleniyor. Yıllık 1,5 milyon euro isteyen Brezilya asıllı yıldıza, Siyah-Beyazlılar’ın 1 milyon euroluk bir teklif önereceği söyleniyor. Nobre, ligde ilk 11’de sahaya çıktığı 10 maçta 7 gol, UEFA Kupası’nda sonradan oyuna girdiği iki karşılaşma da 2 gol atarak Beşiktaş’ın bu sezon en golcü futbolcusu olmayı başardı.

Kaynak: Akşam

Yorum yap

Bir bu eksikti!

Fenerbahçe mağlubiyetiyle futbolculara ceza verip vermeme konusunda yönetimimiz ikiye bölünürken, siyah-beyazlı oyuncuların da yılbaşı ve bayram öncesi gecikmiş olan transfer taksitlerini alma beklentisi taşıdıkları ifade edildi.

Milliyet Gazetesi'nin 3 Aralık tarihli baskısında çıkan habere göre; dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle her şirket gibi maddi sıkıntılar yaşayan Beşiktaşımızda yönetim ise bu sıkıntıları futbol takımına en az şekilde yaşatmaya çalışmasına rağmen ödemelerdeki gecikmelerin son bulmadığı belirtildi. Yabancı futbolcuların da garanti para üzerinden anlaşmasına rağmen paralarını geç almaktan şikayetçi oldukları vurgulandı. Garanti para üzerinden anlaşma yapamayan yerliler, bayram öncesi ödemeleri beklerken, yabancılar ise yılbaşı öncesi transfer taksitlerine kavuşup tatile çıkmak istedikleri öğrenildi.

Fenerbahçe’yi 4-1 yenme başarısını gösteren PAF takımı oyuncuları ile teknik heyetinin de henüz maaşlarını alamadığı belirtildi. Ekonomik krizde personel azaltmayan yönetim, yeni yıla girmeden herkese ödemelerini yapmak için çalışıyor.

Kaynak: Milliyet

Yorum yap

Uğur İnceman geliyor

Mustafa Denizli, takımımızın cumartesi günü İnönü Stadı’nda Ankaraspor ile yapacağı maçta kadroda önemli değişiklikler yapacağını ifade ederek dün Ümraniye Tesisleri’nde yapılan antrenmanda Uğur İnceman’ı özel olarak hazırladı. Siyah beyazlı takımın Slovak oyuncusu Holosko’dan da yararlanacağını ifade eden Denizli, forvette sorun bulunmadığına dikkat çekerken Bobo ve Nobre’ye gol çalışması yaptırdı.

Kaynak: Hürriyet

Yorum yap

Tello idmanda

Beşiktaşımızda teknik patron Mustafa Denizli yönetiminde Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan çalışmaya sağ dizinde menisküs olan Aydın Karabulut, sağ alt adalesinde darbeye bağlı kanama olan Seric, belinde ağrıları bulunan Batuhan Karadeniz ve kasıklarında ağrısı bulunan Gökhan Zan katılmadı. Aydın Karabulut'un hafta içinde ameliyat olacağını belirtti. Bu futbolculardan Gökhan Zan ve Batuhan'ın sakatlıklarının ciddi olmadığı öğrenilirker, Antony Seric'in tedavisine başlandığı ve durumunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

Öte yandan sol üst adalesinde yaşadığı sakatlık sebebiyle Fenerbahçe maçında forma giyemeyen Rodrigo Tello, bugün takımla birlikte çalışmalara başladı. Şilili futbolcunun sakatlığının düzeldiği ve haftasonu oynanacak olan Ankaraspor maçında forma giyebileceği öğrenildi.

Teknik direktör Mustafa Denizli bugün yapılan çalışmada futbolcularına pas alış verişlerini daha hızlı yapmaları ve topu daha çabuk kullanmalarına yönelik antrenmanlar yaptırdı. Çalışmada Sivok, İbrahim Üzümez ve Delgado gösterdikleri performansla dikkat çektiler.

Yorum yap

Denizli'den motivasyon çabası

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, derbide Fenerbahçe karşısında alınan 2-1’lik yenilginin ardından dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ndeki idmanda gürledi. Çift kale maçta neredeyse hiç susmayan Denizli, futbolcularından çabuk oynamalarını ve topun sürekli hareket halinde olmasını istedi. Deneyimli teknik adam, oyuncularının dinlenme anlarında ve su içtikleri zamanda bile uyarılarını sürdürdü. İsabetli pas atma ve doğru koşular yapmaları konusunda sık sık yönlendirmeye çalıştı.

Yorum yap

HELAL OLSUN SİZE!
                    Eurocup'taki ikinci maçımızda Fransa deplasmanında tarih yazdık

Eurocup'ta erkek basketbol takımımız Beşiktaş Cola Turka, grubundaki ikinci maçında Fransa temsilcisi Le Havre'yi 61-68 mağlup etti. Temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka karşılaşmaya Adem Ören ve Cevher Özen’in basketleriyle 5-0 önde başladı. Marcus Slaughter ve Bingo Marriex ile temsilcimize yanıt veren Le Havre takımı ilk üç dakikanın sonunda skoru eşitledi (7-7) Bu dakikanın ardından rakibi karşısında etkili oyununu sürdüren siyah beyazlılar, sert savunması ile de rakibine sayı şansı vermezken Muratcan Güler’in üst üste kaydetti sayılarla 10-0’lık bir seri yakaları ve 7-17 öne geçti. Beşiktaş Cola Turka ilk periyodun son 6 dakikalık bölümüne bu skorla önde girerken, temsilcimiz karşısında toparlanan Le Havre takımı dış atışlardan sayılar bulsa da Beşiktaş Cola Turka, Cevher Özer ve Muratcan Güler ikilisi ile sayılar bulmaya devam etti ve ilk periyodun son dakikasına 12-20 önde girdi. Periyodun son dakikası içinde savunmasını sertleştiren Le Havre takımı özellikle pota altından bulduğu sayılarla farkı azalttı ve Beşiktaş Cola Turka ikinci çeyreğe 18-21 önde girdi. Yine Cevher Özer’in serbest atıştan kazandırdığı tek sayı ile başlayan temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka, Le Havre’nin ikinci periyotta ki etkili savunması karşısında sayı üretmekte zorlandı ve farkı 1 sayıya indiren Le Havre 12. Dakikada skoru 22-23’e getirdi. Bu dakikadan sonra yeniden oyuna ağırlığını koyan temsilcimiz, Dennis Mims, Ömer Ünver ve Adem Ören’in elinden bulduğu sayılarla ilk yarının son 5 dakikasına 22-29 önde girdi. Fabien Causeur ve Marcus Slaughter’in sayılarıyla farkı yeniden 1 sayıya indiren Le Havre takımı ilk yarının son 2 dakikasına girilirken skoru 28-29 yaptı. İlk yarının son 2 dakikası karşılıklı kaydedilen sayılarla geçilirken Beşiktaş Cola Turka ilk yarıyı 30-32 önde tamamladı.

Dennis Mims’in basketiyle maçın ikinci yarısına başlayan Beşiktaş Cola Turka 30-34 öne geçti. İki takım da yaklaşık 2 dakika boyunca sayı üretemezken sayı suskunluğundan sonra sayıyı Jimmy Baxter kaydetti ve temsilcimiz 30-36 öne geçti. Le havre karşısında etkili bir savunma yapan ve fazla sayı şansı vermeyen temsilcimiz Mire Chatman’in elinden bulduğu sayıyla da 30-39 öne geçti. Tj Thompson’un 3 sayılık basketiyle yeniden oyuna dönen Le Havre takımı üst üste sayılar bulurken temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka da Jimmy Baxter ve Cevher Özer ile sayılar buldu ve üçüncü çeyreğin son 3 dakikasına temsilcimizin 41-42’lik üstünlüğü ile girildi. Bu dakikadan sonra iki takım da karşılıklı sayılar kaydederken Beşiktaş Cola Turka Cevher Özer ve Jimmy Baxter’in sayılarıyla farkı yeniden arttırdı (43-49) Üçüncü çeyreğin son dakikasına temsilcimiz bu skorla üstün girerken Adem Ören kaydettiği sayı ile üçüncü çeyreğin skorunu belirledi (43-51) Final çeyreğine Mire Chatman’in üç sayılık basketiyle başlayan Beşiktaş Cola Turka 43-54 öne geçerken Le Havre ise Bingo Marriex’in kaydettiği sayılarla skoru 48-57’ye taşıdı. Skor farkını azaltmak için sert savunma ile temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka’yı durdurmaya çalışan ev sahibi ekip Tj Thompson ile üç sayılık basket bularak skoru 52-57 yaparken Jimmy Baxter Beşiktaş Cola Turka’yı 52-59 öne geçiren basketi kaydetti. Temsilcimiz maçın son 5 dakikasına bu skorla önde girerken siyah beyazlılar Cevher Özer ile 52-61 öne geçti ancak Le Havre, Aleksandar Bojic ile skoru 54-61’ e taşıdı. Dennis Mims’in serbest atıştan kazandırdığı basket ile 54-62 öne geçen Beşiktaş Cola Turka, maçın son 2 dakikasına bu skorla önde girdi. Tj Thompson’un bulduğu sayı ile farkı 6 sayıya indiren (56-62) Le Havre takımı skoru 58-63’e getirse de Haluk Yıldırım serbest atıştan kaydettiği sayılarla takımını maçın son dakikasına 58-64 önde girmesini sağladı. Karşılıklı olarak kaydedilen sayılara rağmen son dakika içinde de üstünlüğünü sürdüren Beşiktaş Cola Turka, karşılaşmayı 61-68 kazandı.

Kaynak: DHA

Yorum yap

"Firmam tarihe geçti"

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Fulya Projesi ile ilgili bugün yayımlanan haberlerin şahsını ve firmasını rencide ettiğini, Beşiktaş Kulübü'nü zan altında bıraktığını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in ardından basın toplantısı düzenleyen Aşçıoğlu, Fulya Projesi'ni gerçekleştirerek tarihe geçtiklerini ifade ederek, **Türkiye'nin en güzel yerinde bir yapı inşa etmişiz. Ben yapsaydım tarihe geçmezdim. Ben, şu anda firmamı Beşiktaş Kulübü'nün sayesinde tarihe geçmiş bir firma olarak görüyorum. Beşiktaş Kulübü, 3 yıl önce Fulya'yı ihaleye çıkarmış ve 36 firma ihaleye girmiştir. En yüksek teklifi veren firma Aşçıoğlu olmuştur. Dolayısıyla en yüksek ihale rakamını vererek Beşiktaş Kulübü'ne de kazanç sağlayan bir firma olduk. Ancak burada bir gizlilik anlaşması yapılmıştır ve (bu gizlilik anlaşması sonucunda, birilerinin cebine haksız kazanç gitmiştir) gibi bir durum kamuoyuna yansıtılmıştır** diye konuştu.

Aşçıoğlu, Fulya Projesi gibi bir eseri meydana getirmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, **Türkiye'nin en güzel yerindeki bu eseri, Beşiktaş Kulübü gibi güzide bir kulübe yapmışız. Yaptığımız her iş Beşiktaş Kulübü'ne bir değerdir. Basında çıkan şu anki haber bana göre çirkin ve yakışıksızdır** dedi.

Beşiktaş Kulübü'nün proje kapsamında aldığı yerlerin değerli olduğunu söyleyen Yaşar Aşçıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: **Kira gelirinin en yüksek olduğu yeri Beşiktaş Kulübü almıştır. Kiraya verildiğinde şaibesi en az olan yerlerden birisidir. Bizim de işimize gelmiştir. Bu tür iş yerlerini satmak zordur, kira değeri yüksektir, satılma hızı zayıftır. Konutlar da bize kalmıştır. Ofis binası da en değerli kira geliri getirecek yerdir. Hastane aynı şekilde. Hastane ve ofis binasını Beşiktaş Kulübü kendine istemiştir, ön şart koymuştur ve biz de bunu kabul ettik. Beşiktaş Kulübü otoparkı fazla aldı diye söyleniyor. Şehir içindeki en büyük marketi yapacaksınız. Eğer bunun otoparkı gerektiği kadar büyük olmazsa, bu marketin değeri ve önemi olmaz. Beşiktaş ön şartla otoparkı fazla istemiştir. Otoparkın değersiz olduğu söyleniyor. Halbuki o otoparklar olmazsa bu marketlerin hiçbir değeri yoktur. Onların metre karesi 55 binden 60 bine çıkmıştır. Buradaki Aşçıoğlu'nun oranı ise yüzde 17.1'dir, Beşiktaş'ın oranı ise 82.9'dur. Dolayısıyla imar değişikliği yoktur.**

Kat sayısı konusunda yapılan tartışmalarla ilgili olarak da Aşçıoğlu, **Beşiktaş'ın yaptığı alan projede 24 kat izin alınmıştır. 24 kat uygundur denmiş. Ben sonra gittim, 60 kat da diyebilirdim, 70 kat da diyebilirdim. Verilen alanda isterseniz 10 bina yapın, isterseniz 1 bina yapın** ifadesini kullandı.

Şan Öktem Tesisleri için de haberlerin yapıldığını ifade eden Aşçıoğlu, şunları kaydetti: **Buyurun yapmıyorum. Bu konuda 30 bin imza toplandığı söyleniyor. Bu imzaları toplayan kişiler 500 YTL toplasın burası yapılır. Beşiktaş Kulübü'nü seviyorum. Ben Trabzonsporluyum. Bu da basında çıktı. Trabzonsporlu bir kişi Beşiktaş Kulübü'ne hizmet edemez mi? Beşiktaş Kulübü'ne vefa borcum var. Bu kulüp beni tarihe geçirmiştir. Şan Öktem'in adından sonra adımın yazılmasını arzu ettim. Bunun için 2.5-3 milyon dolar harcayacaktım. Karlı değil, ama prestijli proje oldu. Beşiktaş Kulübü benden ne istediyse yaptım. Ben, Beşiktaş Kulübü'nü, Beşiktaşlıdan daha çok seviyorum. Beşiktaş Kulübü başkanı buradan bir daire almak istedi, alamadı. Korktu. Mermer almak istedi, alamadı. Yıldırım Demirören yerine başkası olsaydı daha rahat sözleşme yapardım.**

Yaşar Aşçıoğlu, **Gizli anlaşma var mı?** sorusunu ise **Beşiktaş Kulübü ile yaptığımız sözleşmelerde gizlilik anlaşması vardır. Ama yaptıklarımı tek tek açıkladım şu anda. Ne yaptığım ortada. Sözleşmeyi zaten siz ele geçirdiniz ve yazdınız. Sözleşmenin şartları burada. Kira kontratımın metre karesi ortada, bina da burada. Alan varsa alsın** diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

Yorum yap

Sonu gelmedi: 70-80

Bayanlar Euroleague’de Beşiktaş Cola Turka, İspanya’nın Halcon Avenida takımına 80-70'lik skorla mağlup oldu.

A Grubu'nda 8.maçını oynayan Beşiktaş Cola Turka, karşılaşmaya Alexis Hornbuckle ve Laura Harper ikilisinin sayılarıyla hızlı başlarken, 2.dakikayı da 1-8 önde geçti. İlk dakikalarda hücumda skor bulmakta oldukça zorlanan Halcon Avenida, Anke De Mondt ile maçtaki ilk iç saha isabetini buldu. Laura Harper'ın basketine Donnette Snow, Le'Coe Willingham ve Gunta Basko üçlüsüyle 6-0'lık seri yakalayarak karşılık veren ev sahibi ekip, skoru da 10-11'e getirdi. Shay Doron ve Milica Davovic ile hücumları iyi değerlendiren temsilcimiz, ilk çeyreği de 17-21 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Isabel Sanchez'in basketiyle başlayan Halcon Avenida, Gunta Basko'nun da turnikesiyle skoru eşitledi (21-21). Shay Doron'un serbest atışlarıyla periyottaki ilk sayılarını bulan Beşiktaş Cola Turka, Anke De Mondt'un üç sayılık basketine engel olamayınca ev sahibi ekip skor üstünlüğünü eline aldı (24-23). Silvia Dominguez'in üç sayılık basketi ve Petra Stampalija'nın da orta mesafeli isabetiyle sayılar bulan İspanyol rakibi karşısında Siyah Beyazlılar, Alexis Hornbuckle ve Melek Bilge ile karşılık verdi. Devre, Donnette Snow'un serbest atışlarıyla 35-35 eşitlikle tamamlandı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğine Beşiktaş Cola Turka, Korana Zanze'nin basketiyle başlarken, ev sahibi ekip Anke De Mondt ve Donnette Snow ile sayılar buldu. İki takımında hücumda skor bulmakta zorlanmadığı bölümlerde Beşiktaş Cola Turka, Laura Haprer, ev sahibi ekip ise Le'Coe Willingham ile basketler çıkarttı. Petra Stampalija'nın serbest atışları ve Williangham'ın da orta mesafeden bulduğu basketle 28.dakikada skoru 54-48'e getiren Halcon Avenida, bir dakika içerisinde yakaladığı 5-0'lık seriyle farakı 11 sayıya çıkarttı (59-48). Üçüncü çeyrek, İspanyol temsilcisinin 60-50 üstünlüğüyle sona erdi.

İki takımında tutuk başladığı dördüncü çeyrekte Donnette Snow ve Petra Stampalija ikilisiyle sayılar bulan Halcon Avenida, 32.dakikada skoru 63-54'e getirdi. Shay Doron'un asistinde Korana Zanze ile pota altından basket bulan Beşiktaş Cola Turka, Laura Harper'ın da hücumda iyi bir performans sergilediği bu bölümde savunmada zorlanınca farkı eritemedi. Basko, Snow ve De Mondt üçlüsüyle sayılar bulan ev sahibi takım, 35.dakikada 13 sayılık farkı yakaladı (71-58). Milica Dabovic ve Laura Harper ile hücumdaki suskunluğunu bozan temsilcimiz, skora ortak olamayınca, Halcon Avenida karşılaşmadan 80-70 galibiyetle ayrıldı.

Kaynak: DHA

Yorum yap

Al Pacino savaş istemiyor

Sezon başında Beşiktaşımıza transfer olan Uğur İnceman, Siyah-Beyazlılar’ın Kartal Yuvası’ndaki lisanslı ürünlerinin tanıtımı için Beşiktaş Dergisi’ne mankenlik yapıp röportaj verdi. En beğendiği aktörün Al Pacino olduğunu belirten Uğur, hayat felsefesini ‘Bir adım öne gitmek için bazen iki adım geri atmanız gerekebilir’ şeklinde açıklıyor. İnceman, ‘Elimde olsa dünyada savaşları sona erdiririm. Hayatımda en değer verdiğim şey ailem. En çok gözlerimi beğeniyorum’ diye konuşuyor.

Kaynak: Star

Yorum yap

"6 puan şart"

Fenerbahçe maçındaki kötü futbolu nedeniyle eleştirilen İbrahim Toraman, Ankaraspor ve Ankaragücü’nü İnönü’de yenmek zorunda olduklarını dile getirdi. Yıldız oyuncumuz, “Çok dikkatli olmalıyız. Oynamadan maç kazanılmıyor. Ankaragücü ve Ankaraspor’u yenip, Galatasaray karşısına moralli çıkmak istiyoruz. İnönü’de geriye düşsek bile, taraftarımızın desteğiyle kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yorum yap

Fener'e ceza verilsin

Derbinin üzerinden 4 gün geçti, ancak Beşiktaş cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Zorlu karşılaşmadan 2-1’lik yenilgiyle ayrılan Siyah-Beyazlılarımız, maç sırasında sahaya sürekli ikinci top atıldığı ve Kartal’ın hücumları kesildiği için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuracak. Beşiktaş Kulübü bu davranışından dolayı, Sarı-Lacivertliler’e para cezası verilmesini istiyor. Bilindiği gibi maçın ilk yarısındaki bir Beşiktaş atağında sahaya atılan ikinci top, Fenerbahçe fileleriyle buluşmuştu.

Yorum yap

Alternatif Zigic mi?

Beşiktaşımız, ara transferde bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Fotomaç Gazetesi'nin 04.12.2009 tarihli haberine göre; yedek kaldığı için gitmek isteyen Bobo'nun satılması halinde Valencia'nın 2.02'lik golcüsü Nikola Zigiç alınacak. Ekonomik krizde olan İspanyol ekibinin piyasa değeri 7 milyon euro olan 28 yaşındaki Sırp oyuncuyu 5 milyon euro'ya bırakacağının öğrenilmesi Beşiktaşımızın iştahını kabarttı. Zigiç de Bobo gibi forma bulamadığı için mutsuz. Valencia'nın hocası Unai Emery onu fazla oynatmıyor.

GELİN GÖRÜŞELİM
                                Beşiktaş yönetimi menajerler aracılığıyla sezon başında Bobo'yu isteyen Marsilya ve PSG'ye haber yolladı. Fransız ekipleri 8 milyon euro'yu verirse Bobo satılacak. Böylece hem uzun boylu bir golcü transfer edilecek hem de 3 milyon euro tasarruf edilecek. Bobo'yu daha önce Rus ekipleri de istemiş, Brezilyalı golcü "Hayır" demişti. Zigiç bu sezon Valencia'da UEFA Kupası'nda sadece 64 dakika forma giydi. Sırp yıldız, Kral Kupası'nda da 2 maçta 1 gol attı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X