• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yardımcı olabilecek varmı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yardımcı olabilecek varmı?

Opos kart silinmiyor ve yazmıyor.ATR sağlam.Key update ediyor.Cihaza takılınca tanıyor ancak işlem yapmıyor.Değişik programlarla denedim.Tabiiki 3.5 mhz de.Loderde kartı tanıtamıyorum.Tanıtımda aşağıdaki gibi cevap veriyor.

"Acmaya deneniyorCOM1
    Try to enter boot trap code:
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    Arabirimi kapatin"

Yazmaya çalıştığımda da şu şekilde cevap veriyor.

"FLASH-Dosyasi okunuyor :
    Bitti
    EEPROM-Dosyasi okunuyor :
    Bitti
    Acmaya deneniyorCOM1
    Clear Port
    #
    Kart(opos1)ile onaylandı/tasdilklendi
    Başarısız oldu 6e00 ile
    Arabirimi kapatın"

Bu şekilde cevap veriyor.
    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
    Opos kart silinmiyor ve yazmıyor.ATR sağlam.Key update ediyor.Cihaza takılınca tanıyor ancak işlem yapmıyor.Değişik programlarla denedim.Tabiiki 3.5 mhz de.Loderde kartı tanıtamıyorum.Tanıtımda aşağıdaki gibi cevap veriyor.

"Acmaya deneniyorCOM1
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    .....
    Arabirimi kapatin"

Bitti
    Bitti
    Acmaya deneniyorCOM1
    Clear Port
    #
    Başarısız oldu 6e00 ile
    Arabirimi kapatın"

dostum kartı bir kaç kere çıkart tak sonra direk silmeye bas
    birde buraya bak yardımcı olabilir

http://www.mach1digital.com/351/showthread.php?t=928

Yorum yap

kart yazıcının adaptöründeki voltajı azaltıp dene bakalım...

Yorum yap

[QUOTE=crazyturk]Opos kart silinmiyor ve yazmıyor.ATR sağlam.Key update ediyor.Cihaza takılınca tanıyor ancak işlem yapmıyor.Değişik programlarla denedim.Tabiiki 3.5 mhz de.Loderde kartı tanıtamıyorum.Tanıtımda aşağıdaki gibi cevap veriyor.

"Acmaya deneniyorCOM1

.....
        .....
        Arabirimi kapatin"

Bitti
        Bitti
        Acmaya deneniyorCOM1
        Clear Port
        #
        Başarısız oldu 6e00 ile
        Arabirimi kapatın"

kart yazıcın ne marka onuda yazarsan iyi olur.çünkü oposlar çok hassas vp20 ile çok uğraşan arkadaşlar vardı smart cart swiç uçlarını ayırınca yazmaya başladı sendeki ne marka?
        BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Dostum ben kendi yaptığım bir cihazla yapıyorum.Daha önce hiç yapmamıştı.Sürekli onunla çalışıyorum.
          BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

degerli arkadasım su sıralar bu kartta bir takım sorunlar yasanıyor.cihaz farklılıgından mı desem.yuklemeden mi desem.yani daha yeniş teknoloji o bakımdan biraz ayrıntı istenilen bir olay.ancak mach1 hoca yardımcı olabilir daha ayrıntılı derim ben.saygılar...
            İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

İlginize teşekkürler. Hala sorun devam ediyor.

Yorum yap

buyuk ihtimal kartin siyah renkli olandir o sanirim anca cas3 ve infinity unlimitedle oluyor otekilerde hep ayni arizayi veriyor sanirim programla alakali

Yorum yap

arkadaşlar astradaki mtv leri seyreden varmı ben opos 1.05 le Cryptoworks dosyasınla baktım açıyor birde astra 28.5 ve telstar12_15'batı yı seyredemedim kart yazdığım halde yükledikten sonra update yapıyormuyuz veya nasıl yazdırmam lazım şimdiden teşekkürler saygılar dragon

Yorum yap

arkadasım sadece 19 derece astradakiler oluyor biliyorum.o diger uydularda cozulmuş rastlamadım.saygılar...
                    İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

crazyturk başka programlayıcıda dene senin hata gibi hiç diğer forumlarda yabancılar görmedim update yapabiliyorsa dat kart sağlamdır başka bir sorun olsa gerek sende yazıcı voltaj vs ile ilgili...
                      @dragon o dosyalarda update dat yok son güncel dosyalar neyse verilen forumdaki yükleyip deneyeceksin flash eprom crypt key 3nünü sıra ile koyup forumda dosyalar nasıl yükleniyor açıklamar var eski mesajlara bak
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

Arkadaslar ben bu programı kullanıyorum hıc sorun cıkmarmıyor sanırım aynı kartı farklı dosyalar yuklendıgınden kaynaklanıyor ben oyle goruyorum rahatlıkla sılıyor ve yukleye bılırsınız sahsen kendı evımde basıt vp20 var hemde usb donusturucu ıle kullanıyorum
                        Eklenen Dosyalar

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı

"Acmaya deneniyorCOM1
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          .....
                          Arabirimi kapatin"

Bitti
                          Bitti
                          Acmaya deneniyorCOM1
                          Clear Port
                          #
                          Başarısız oldu 6e00 ile
                          Arabirimi kapatın"

Sn.crazyturk,
                          Aynı sorun 2 kez bende de oldu,VP20 kullanıyorum,kartı defalarca sorunsuz yazdırdım ancak iki kez her iki loaderla da ne ATR okutabildim ne de herhangi bir işlem yapabildim.
                          Çözüm şu;
                          kart, işlerim dolayısıyla 1 gün öylece XCIS gömülüde takılı kaldı,bir gün sonra hiç bir şey yapmadan ATR de okundu,karta DAT da yazılabildi.VP20 dışında başka programmer da kullanmadan.

Yorum yap

Hocam izmirden hoş geldiniz.Kartı Necdet'e gönderim bu gece bakacaktı.Onda görebilirsiniz.Aslında fuara gelmeyi düşünüyordum kar yağışı ve bizim burda bir seçim derdimiz var o yüzden biraz sıkıntı var.Zaman bulabilirsem yinede gelmeye çalışacağım.Saygılar.

Yorum yap

skystar 2 varsa com problemi yapabiliyo bendede aynı sorun oluyo 2 kez kartı yzdırdıgımda o zaman makinayı resetledigimde kartı yazdırıyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X