• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 s.plus cıs kanal kilitleme,gizleme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 s.plus cıs kanal kilitleme,gizleme

Herkese iyi günler dilerim.Kanal listesi yaparken kafam karıştı.Şöyle,kanal kontrol menüsünde "Gizle","Kilitle" fonksiyonlarından birini okeyliyorum,"Geçiş tuşunu seçtikten sonra şifreyi girmeniz gerekir" diyor.Ama ben geçiş tuşunu bulmasını bir türlü beceremediğim için işlemi bitiremiyorum.Bir yol gösterirseniz memnun olurum.İyi çalışmalar.Selamlar.

kanal gizleme için ok tuşuna bas Help tuşu şifre 1234 yap kanallar gizlenir aynı şekilde yaparsan gizlediğin kanallar geri gelir

Yorum yap

Teşekkürler sayın uzm@n.İyi çalışmalar.

Yorum yap

peki bu şifreyi (1234) değiştirmek mümkün mü acaba

Yorum yap

dosya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          peki bu şifreyi (1234) değiştirmek mümkün mü acaba
          Hayır değiştirilemiyor.

Yorum yap

adabelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Teşekkürler sayın uzm@n.İyi çalışmalar.
            Eğer yine de gizlenmezse kanallar, Kilit Ayarları bölümünden "Kanal" kilidini aktif yapmanız gerekir.

İyi çalışmalar

Yorum yap

adabelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Herkese iyi günler dilerim.Kanal listesi yaparken kafam karıştı.Şöyle,kanal kontrol menüsünde "Gizle","Kilitle" fonksiyonlarından birini okeyliyorum,"Geçiş tuşunu seçtikten sonra şifreyi girmeniz gerekir" diyor.Ama ben geçiş tuşunu bulmasını bir türlü beceremediğim için işlemi bitiremiyorum.Bir yol gösterirseniz memnun olurum.İyi çalışmalar.Selamlar.
              Arkadaşım ne yapmak istediğinizi tam yazınız.

Kanal gizleme ile kilitleme farklı özelliklerdir.

Kanal kilitmeme kanal açılır ama göstermez şifre sorar şifre girildikten sonra gösterir bunun için liste düzeninden kilitlenecek kanallar seçilir ve çıkılır kilit bölümünden menü on yapılarak istediğiniz şifre girilir.

Kanal gizleme ise gizlenen kanal listede görünmez ve taratmaylada çıkmaz liste düzeninden yine kanallar seçilir seçilen kanal karşısında H (hide) harfi çıkar
              (gizleme aktif değilse ana menüde yani liste düzeninde help/1234 ile aktif yada pasif olur).
              Artık seçilen kanallar gizlenmiştir.Gizleme ve açma içinse iki farklı yerden işlem yapabilirsiniz.

Liste düzeninde help/1234 ile gizlenir yada açılır (burada yapılan işlemler çıkışta hafızaya alınır)

Kanal seyrederken Ok/help/1234 ile gizlenir yada açılır (burada yapılan işlemler hafızaya alınmaz ömrü cihaz kapanana yada elektrik kesintisine kadardır burada işlem yaparsanız kırmızı tuşla kaydediniz yoksa hafızada ne varsa açıksa gizli bile bıraksanız kesinti yada cihaz kapatıp açtığınızda gizli kanallar açılacaktır.)

Yorum yap

Arkadaşlara ilgileri için teşakkür ederim.Uyarılarınızı işlemlerde unutmam,uygularım.Selamlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X