• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MEB’den internetten TV yayını...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• MEB’den internetten TV yayını...

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İNTERNET ÜZERİNDEN TV YAYININA BAŞLIYOR
    Milli Eğitim Bakanlığı internet televizyonculuğuna başlıyor. Açık ilköğretim ve liselerinde okuyanlar, derslerin yanı sıra eğitici film ve belgeselleri ücretsiz olarak seyredilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı iki hafta içinde internet televizyonculuğuna başlıyor. www.egitim.gov.tr adresinden ulaşılabilecek sitede, açıköğretim derslerinin yanısıra eğitici ve tanıtıcı filmler de izlenebilecek.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, bu hizmetin öğrencilere büyük bir kolaylık sağlayacağını söyledi.

Aktürk, “Açıköğretimde okuyan öğrencilerimiz eskiden hep tv programını, akış şemasını izlerlerdi. ‘Acaba bizim ders ne zaman başlayacak’, ‘Kaçırdık mı kaçırmadık mı’. Artık öyle bir dert yok. Kaçırsalar da kaçırmasalar da istedikleri zaman derse girip bağlanıp seyredeblecekler. Anlamadıkları yeri geri dönüp tekrar izleyebilecekler. Çok iyi bildikleri bir kısım varsa orada zaman geçirmeyecekler, hızlıca orayı zaplayabilecekler” dedi.

YAYINLAR KOPYALANAMAYACAK

Siteye, yıllardır bakanlığın arşivinde biriken belgeseller, radyo programları ve diğer yayınlar da eklenecek. Fakat bunlar kopyalanamayacak, isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan satın alabilecek.

HEDEF TELEVİZYON KANALI KURMAK

Bakanlığın bir sonraki hedefi ise dijital yayıncılıkla faaliyete geçecek, interaktif bir eğitim televizyonu kurmak.

Aktürk, “Modern televizyonculuk ne gerektiriyorsa ona uygun altyapıyı şimdiden hazırlıyoruz. Daha sonra bir televizyonumuz olursa, bütün materyallerimiz hazır olacak” dedi.

NTV "den Alıntıdır...
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

MEB önce hala internet erişimi sağlanamamış binlerce okulun internet erişimini sağlasın. Bu durum bana; "Ayranımız yok içmeye, ......." sözünü hatırlatıyor vallahi. Gülerim ağlanacak halimize...

İNSANOĞLU BİR KESİR İLE İFADE EDİLSE İDİ;
    KESRİN PAYI NE OLDUĞUNU, PAYDASI İSE KENDİNİ NE SANDIĞINI GÖSTERİRDİ.
    KESRİN PAYDASI BÜYÜDÜKÇE PAYIN DEĞERİNİN AZALMASI DA KAÇINILMAZDIR.

Sevgi İle...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X