• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Adana Demirspor 1-1 Manisaspor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Adana Demirspor 1-1 Manisaspor

TFF 1. Lig'de Adana Demirspor sahasında Manisaspor'la 1-1 berabere kaldı.

TFF 1. Lig'de play off hattını yakalamak isteyen Adana Demirspor ile düşmeme mücadelesi veren Manisaspor, 24. haftada maçında karşı karşıya geldi. 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda oynanan maçın ilk yarısı golsüz sona erdi.
    Konuk Manisaspor, 49. dakikada Savaş Yılmaz'ın attığı gol ile 1-0 öne geçti. Adana Demirspor, beraberliği 71. dakikada Sercan Kaya ile yakaladı. Geride kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Adana Demirspor ile Manisaspor 1-1 berabere kaldı. Bu sonuçla Adana Demirspor puanını 30’a, Manisaspor ise 24’e çıkardı.
    Adana Demirspor 1-1 Manisaspor
    STAT: 5 Ocak Fatih Terim
    HAKEMLER: Özgüç Türkalp (xx), Mehmet Kısal (xx), Engin Erdem (xx)
    ADANA DEMİRSPOR: Emrullah (xx)- Göksu (xx), Raspopovic (x)(Dk.35 Serkan), Onur (xx), Oğuzhan (x), Tiago (xx), Mehmet (xx), Berkay (x)(Dk.55 Sercan), George (xx), Waldison (x)(Dk.66 Berat), Pote (xx)
    MANİSASPOR: İsmail (xx)- Fahri (x)(Dk.30 Berk), Dimov (xx), Erman (xx), Ufuk (xx), Gökhan (x)(Dk.80 Perovic), Savaş (xxx), İsmail (xx), Metin (xx), Umut (xx)(Dk.90 Ümit), Bahattin (xx)
    GOLLER: Dk.48 Savaş (Manisaspor), Dk.71 Sercan (Adana Demirspor)
    SARI KARTLAR: Umut, İsmail, Erman (Manisaspor), Berkay, Tiago (Adana Demirspor)
    MAÇTAN DAKİKALAR
    9. dakikada Pote’nin ceza sahasından plasesinde topu kaleci İsmail tuttu.
    11. dakikada Pote’nin çaprazdan sert şutunda meşin yuvarlak yan ağlarda kaldı.
    13. dakikada Tiago’nun yaklaşık 30 metreden kullandığı serbest atışta kaleye giden topu kaleci İsmail üstten kornere çeldi.
    17. dakikada Bahattin topla ceza alanına girdiği anda vuruşunu kullandı, meşin yuvarlak kaleci Emrullah’ta kaldı.
    48. dakikada sol tarafdan ceza sahasına giren Savaş iki Demirsporlu futbolcuyu da geçerek topu ayağının dışıyla kaleci Emrullah’ın üzerinden ağlara gönderdi: 0-1.
    55. dakikada Gökhan ceza sahasının sol tarafından şutunu çekti meşin yuvarlak sol üstten auta çıktı.
    60. dakikada Sercan’ın ceza yayı üzerinden sert şutu kaleci İsmail’de kaldı.
    71. dakikada Sercan ceza çizgisi üzerinden sert vurdu ve topu ağlarla buluşturdu:1-1. Golden sonra Sercan kaleci İsmailin yanına giderek ona sarıldı.
    72. dakikada Adana Demirsporlu Onur kaleye giden topu kornere gönderdi.
    77. dakikada Tiago’nun kullandığı serbest atışta kaleci İsmail tehlikeyi kornerle önledi. Karşılaşma 1-1 tamamlandı.

amkspor.sozcu.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

Engin İpekoğlu’nun iç saha sıkıntısı

Adana Demirspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Manisaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Maalesef yine bir iç saha maçını kazanamadık” dedi.

TFF 1. Lig’in 24. haftasında Adana Demirspor sahasında Manisaspor ile 1-1 berabere kaldı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Adana Demirspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, “Maalesef yine bir iç saha maçını kazanamadık. Kazanmak için her şeyi yaptığımıza inanıyorum. Seyircilerimizin maç sonu tepkisi de bunu gösteriyor. Bilemiyorum, bir sıkıntı var, şansızlık, beceriksizlik var. Kazanma arzumuz da var ama bir türlü yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik, o ana kadar Manisaspor'un atağı yok. Rakibin ilk geldiği atakta gol oldu. Adana Demirspor takımının iç saha maçında puan kaybı yaşamaması lazım ama yine yaşadık. Bundan sonra Elazığ maçını nasıl kazanırız ona bakacağız. Sakin olmamız gereken maçta panik ve saçmalamalar oldu. İkinci yarıya elimizdeki bütün ofansif oyuncuları alarak risk aldık ama enteresan şeyler oldu. Biraz da kısmetsizlik var artık. İki maçta 15 pozisyonumuz var ama 1 tane gol atabildik. Rakipler girdikleri pozisyonda gol attı. Taraftarlarımız 3 puanla ayrılmak istiyor, kim istemez, herkes istiyor. En başta da futbolcular istiyor” şeklinde konuştu.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Sait Karafırtınalar: Her puan çok değerli

Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, sıkıntılı bir haftadan sonra geldikleri Adana deplasmanında aldıkları sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Adana Demirspor deplasmanında alınan beraberliğin ardından konuşan Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, “Her iki takım da iyiydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum buradan alınan her puan çok değerliydi. Adana Demirspor çok güçlü bir takım. Buraya beraberlik için gelmedik, galibiyet istiyorduk ama berabere kaldık. Sıkıntılı bir haftada yaşadıktan sonra buraya geldik. Buna rağmen aldığımız sonuçtan memnunum. Oyuncularımı da soyunma odasında tebrik ettim. Aldığımız her puan bizi biraz daha yukarı çıkaracak. İyi bir futbol, göze hoş gelen bir futbol oynuyoruz. Makas biraz daha dar olsaydı belki kendimize farklı hedefler koyabilirdik. Ama şu an bizim için önemli ve öncelikli olan ligde kalmak. Bu maçta planlarımız tuttu aslında, ama sonlandıramadık. Her iki takıma da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X