• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sinyal Yok Hatası!!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sinyal Yok Hatası!!!!

arkadaşlar slm bende next 2000 süper net var bi haftadır atv ve trt paketleri dışındaki bütün kanallarda sinyal yok hatası veriyor sürekli yeni yazılım ve *** yükledim düzeldi 1-2 gün sonra tekrar gitti sürekli olarak aynı problemi yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba!!!

'Sinyal yok' hatâsının yazılım ile bir ilgisi olmaz. Yazılımda hata var ise, yüklenen cihazların tümünde aynı sonucun görülmesi gerekir.

Muhtemel problemler;

1- Kablo bağlantılarını kontrol edin.
    2- Problemin çanak ayarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, başka bir cihaz bağlayıp sonuca bakın.
    3- Çanak ayarı ve bağlantılarda bir problem yoksa, cihazı servise götürün.

Yorum yap

[QUOTE=alpagun;461361]'Sinyal yok' hatâsının yazılım ile bir ilgisi olmaz. Yazılımda hata var ise, yüklenen cihazların tümünde aynı sonucun görülmesi gerekir.

Muhtemel problemler;

1- Kablo bağlantılarını kontrol edin.
      2- Problemin çanak ayarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, başka bir cihaz bağlayıp sonuca bakın.
      3- Çanak ayarı ve bağlantılarda bir problem yoksa, cihazı servise götürün.
      [/QUOTE

Arkadaşım aynı hata benim kullanmış olduğum next 2000 super Cıs Plusta aynı hata var idi Servisede gitti hata devam etti.En son kendim cihaza ait çanak kablosunu ve çanakta bulanan ayırcı değiştirdim sorun halloldu.kullanmış olduğun çanak bağlantı kablosunun ve lnb ile ayırıcı (Swıch) kaliteli olsun

Yorum yap

kaç adet çanak kullanıyorsunuz? birden fazla çanak var ise diseqc swinch'te sorun olabilir. bahsettiğiniz sorun özellikle uydu geçişlerinde oluyorsa swinch olasılığı yüksek.

VESTEL UD9200 4K LED TV
        ARÇELİK 32" LED TV
        2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          kaç adet çanak kullanıyorsunuz? birden fazla çanak var ise diseqc swinch'te sorun olabilir. bahsettiğiniz sorun özellikle uydu geçişlerinde oluyorsa swinch olasılığı yüksek.

Bahsettiğiniz sorun bende 2 haftadır olmaya başladı, diseqc swinch kapalı ama anlayamadım.

Yorum yap

arkadaşlar cihazı fabrika ayarına çevirip tekrar yazılım atıp kullanmaya başladığımda sorun düzelmişti fakat 2 gündür yine aynı sorunu yaşıyorum tek çanak kullanıyorum ve şöyle bir durumda söz konusu kör tarama yaptığımda kanal d ve star çıkıyor fakat bu seferde euroları bulamıyor cihaz anlamadım gitti sorun ne olabilir acaba arkadaşlar

Yorum yap

shadowman82 Nickli Üyeden Alıntı
              arkadaşlar cihazı fabrika ayarına çevirip tekrar yazılım atıp kullanmaya başladığımda sorun düzelmişti fakat 2 gündür yine aynı sorunu yaşıyorum tek çanak kullanıyorum ve şöyle bir durumda söz konusu kör tarama yaptığımda kanal d ve star çıkıyor fakat bu seferde euroları bulamıyor cihaz anlamadım gitti sorun ne olabilir acaba arkadaşlar
              fabrika ayarlarına döndükten sonra, çanak ayarlarınızda lnb tipini doğru seçtiğinizden ve tek çanak kullanıyorsanız diseqc yok olarak seçtiğinizden emin olun. arda diseqc var ise diseqc'i çıkarıp direk bağlayıp deneyin.

VESTEL UD9200 4K LED TV
              ARÇELİK 32" LED TV
              2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

bende YE 2000 CX süper plus var aynı şey bende de oluyor. Swic'i değiştirdim düzeldi.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X