• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ustalarım acil yardım lütfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ustalarım acil yardım lütfen

Next 2000 super plus cx usb li cihazım var.Önceleri cihazı kendi çanaklarımla normal olarak seyredebiliyordum.Ancak apartman olarak çatıya uydu sistemi kurdurttuk.sonra ne olduysa uydu sistemine bağladıktan sonra cihazımda bir çok kanal çıkmamaya başladı (star,atv,show.kanal7 ve samanyolu gibi)bunun nedeni ne olabilir.Yerine başka cihaz bağlayınca normal çalışıyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

bu sorunla bir çok binada karşılaştım kablolar tv kablosu olduğu için birde malzeme kaliteli olmadığı için birde bina nemli iken kablolar döşendiği için kablolar bozulmakta ve senin bir çok insan ya sinyal yok yazısını görmekte veya bozuk cd gibi olarak izlemekte eğer elinde uzun bir kablo varsa santralin çıkışın bağla sonra rıcıvere bağla öyle dene eğer düzelirse kablo bozulmuştur birde evin içinde dağıtım için splitler var ise aradan çıkar ve direkt bağla kolay gelsin sana
    sistemin nasıl çalıştığını bilmeyen arıza gideremez

Yorum yap

cevabın için teşekkürler ama kablolar yeni çekildi ve bacalardan geçirildi.Diğer cihaz normal olarak bu kabloda çalışıyor.Ancak Next 2000 super plus cx te sorun var.Santralden direk olarak receiver e geliyor.

Yorum yap

menü-anten ayarlar-dayzek ayarlar denişmesi gerekli
        UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

hepsi yapılı ayrıca kanalları yarısını da gösteriyor yinede teşekkürler

Yorum yap

peki benim dediklerimi yap kardeşim o zaman
            1 menuden canak ayarı kısmına gel
            2 universal lnb kısmında local osc ayarlarını ac orda yuksek osc 10600 dusuk osc 09750 yazar onların ustunde dedigim işlemi yap kaydet kaydetmessen aynı kalırr
            10601-dene 10602 dene tek tek kaydet 09751dene09752 dene
            nedenmi bu şekilde yapman gerekiyo daha önceleri cok kez anlattımm yine anlatayım kablo kalitesiz .kullanılan lnb localosc ayarları ısı ya duyarlı osc degişiyo yada lnb kalitesiz local osilatör ayarlarında sapmalara neden olabilir bu cihazdan kaynaklanan bi sorun degil aslen lnb den kaynaklanan basit bi hatadır sonuc oalrak osc ayarlarımızı manuel olarak ayarladıgımızda bu sorun ortadan kalkar .turksat 1 c den yayın yapan kanallar da yada sembol oranı dusuk olan frekanslarda bu sorun daha cok başgösteriir ama 23 mayısta bu sorunlarımız da ortadan kalkacak turksat3 a uydusu fırlatılınca 15 20 gun icerisinde yayınları aktardıklarında sorunun kalmas gecici olarak benim dedigim sekilde yap sonra normal haline cevirebilirsin iyi çalışmalar
            İnsan iyi yaşasa da ölür ve başkası doğar. Ve en son doğan, bu sütunu incelerken, onu dikeni hatırlasın."
            Omurtag Han (?-831)

Yorum yap

teşekkür ederim deneyeceğim

Yorum yap

söylediğiniz ayarlar maalesef manuel olarak değiştirilemiyor.yani sonuç sıfır oldu.

Yorum yap

bilen bir kişi çar
                  UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

degiştirilmese yazmazdım kardeşim her zaman kurdugum cihaz o yusden biraz ugrasın manuel olarak ayarlanabiliyor 09750 10600 yazan yerden degiil bi ustunde dual band yazan yerden orda iken ok basın goreceksiniz zaten 09750 10600 ayarları aynen ordada var ve en son olarak ok deyip kayıt edin saygılar
                    İnsan iyi yaşasa da ölür ve başkası doğar. Ve en son doğan, bu sütunu incelerken, onu dikeni hatırlasın."
                    Omurtag Han (?-831)

Yorum yap

ıce-1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Next 2000 super plus cx usb li cihazım var.Önceleri cihazı kendi çanaklarımla normal olarak seyredebiliyordum.Ancak apartman olarak çatıya uydu sistemi kurdurttuk.sonra ne olduysa uydu sistemine bağladıktan sonra cihazımda bir çok kanal çıkmamaya başladı (star,atv,show.kanal7 ve samanyolu gibi)bunun nedeni ne olabilir.Yerine başka cihaz bağlayınca normal çalışıyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
                      Sizin şikayetinizin aynısını birçok apartmanda gördüm.
                      Sorunun kaynağı 4 çıkışlı LNB den gelen kablolar Multiswitch in doğru girişlerine bağlanmamasındandır.
                      Örn. H/L çıkışı H/H girişine bağlanıyor. (Bu da montajı yapan elemanlar bu işin temel kurallarını bilmemelerinden kaynaklanıyor)
                      Hatalar düzeltildiğinde sorun ortadan kalkıyor.
                      Sisteme müdahale etme şansınız yoksa veya şikayetinizi, kabul ettiremiyorsanız bir çözüm yolu var.
                      Birçok receiverde kör tarama (Blind search) yapıldığında kanalların tamamı geliyor.

Yorum yap

ilgi ve alakanıza sonsuz teşekkürler saygılar

Yorum yap

saribaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          peki benim dediklerimi yap kardeşim o zaman
                          1 menuden canak ayarı kısmına gel
                          2 universal lnb kısmında local osc ayarlarını ac orda yuksek osc 10600 dusuk osc 09750 yazar onların ustunde dedigim işlemi yap kaydet kaydetmessen aynı kalırr
                          10601-dene 10602 dene tek tek kaydet 09751dene09752 dene
                          nedenmi bu şekilde yapman gerekiyo daha önceleri cok kez anlattımm yine anlatayım kablo kalitesiz .kullanılan lnb localosc ayarları ısı ya duyarlı osc degişiyo yada lnb kalitesiz local osilatör ayarlarında sapmalara neden olabilir bu cihazdan kaynaklanan bi sorun degil aslen lnb den kaynaklanan basit bi hatadır sonuc oalrak osc ayarlarımızı manuel olarak ayarladıgımızda bu sorun ortadan kalkar .turksat 1 c den yayın yapan kanallar da yada sembol oranı dusuk olan frekanslarda bu sorun daha cok başgösteriir ama 23 mayısta bu sorunlarımız da ortadan kalkacak turksat3 a uydusu fırlatılınca 15 20 gun icerisinde yayınları aktardıklarında sorunun kalmas gecici olarak benim dedigim sekilde yap sonra normal haline cevirebilirsin iyi çalışmalar
                          arkadaşım teşekkürler sorunum sayende çözüldü.

Yorum yap

rica ederim kardeşş yardımcı olabildiysek ne mutlu
                            Omurtag Han (?-831)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X