• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD vs. Dreambox HD.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 HD vs. Dreambox HD.

Next 2000 Super HD e-sata lı modelinden kullanıyorum.Bu mu yoksa Dreambox 8000 HD modeli mi daha iyi.

Bir müddet te dreambox kullanmayı düşünüyorum.

Dreambox HD modeli olan bir arkadaş varsa cihazımı takas etmek isterim.

ilgilenenler özel mesaj atabilirler.

TŞK.

arkadaşım ikisi ayrı ayrı cihazlar vede aralarında fark var bence dreambox 8000 hd iyi ama o paralara değecek bi cihaz değil benim için tek artısı 8000 hd nin cccam olması gerisi hikaye dvd rw falan

Yorum yap

usalas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadaşım ikisi ayrı ayrı cihazlar vede aralarında fark var bence dreambox 8000 hd iyi ama o paralara değecek bi cihaz değil benim için tek artısı 8000 hd nin cccam olması gerisi hikaye dvd rw falan
      haklısınız hikaye dvd rw falan 800 hd ile aynı.artı 2 tünel var gerisi önemsiz şeyler.

Yorum yap

Bu tip kıyaslamalar forumda defalarca yapıldı.
        bahsettiğiniz her iki cihazda birbiri ile kıyaslanacak cihazlar değildir.

tabiri caizse birisi elma birisi armut.

bana kalırsa amaç tv izlemek ise cevap 2000hdtv dir.

8000hd tamamen farklı amaçlarda kullanıma uygundur..
        Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
        Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
        WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

YANCHDIGI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Next 2000 Super HD e-sata lı modelinden kullanıyorum.Bu mu yoksa Dreambox 8000 HD modeli mi daha iyi.

Bir müddet te dreambox kullanmayı düşünüyorum.

Dreambox HD modeli olan bir arkadaş varsa cihazımı takas etmek isterim.

ilgilenenler özel mesaj atabilirler.

TŞK.
          next200hdtv nın görüntü kalitesi daha iyi. 800hd kullaniyorum. cccamd da olanlar newcamd dada var?
          hele 8000 hd yi hiç tavsiye etmiyorum. ben inceledim. bana göre çook amatörce ekler yapılmış.kutu orijinal multimedya kutusu değil gibi.800hd ile sadece 2 tunel farkı var. gerisi anlamsız işlevsiz şeyler.

Yorum yap

2000hdtv daha iyi boşver dm yi arkdaşım 2000hdtv kullanmaya devam
            yakında cccam yazılımıda verilecek şu anda linkey ile 2000hdtv de cccam çalışıyor bunu mach1 hoca da söyledi yakında linkey satışa sunulduğunda yeni linkeyli ccam yazılımı verilecek ozaman 2000hdtv süper olucak hem uydudan paylaşım hemde ccam olucak süper olucak yani

Yorum yap

banderas arkadaşım haklı iyi günler bizi bekliyor emin olun bende baya takmıştım dreama vaz geçtim iyikide vaz geçmişim durmak yok nextle yola devam

Yorum yap

if you live in Turkey the Next Ye Super 2000 HDTV is the one to choose, because you get the service and the backing from a local community and you are given what you need, to buy a Dreambox is suitable if you want to experiment from the large international support that it has, but you still get the same results,or maybe less?

Yorum yap

selam arkadaşlar benim sormak istediğim elimizde next 2000hd cihaz var okadar para verdik aldık ucuz cihazlarla ne farkı var açtığı birtane hd kanalı varmı veya başka kanal varmı cihazı metetmek için diyerlerinin yapamadığını yapacakki ozaman metedelim tabi server üyeligi hariç çoğu cihaz onu yapıyor inşallah daha iyi olur saygılar.

Yorum yap

corluca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    selam arkadaşlar benim sormak istediğim elimizde next 2000hd cihaz var okadar para verdik aldık ucuz cihazlarla ne farkı var açtığı birtane hd kanalı varmı veya başka kanal varmı cihazı metetmek için diyerlerinin yapamadığını yapacakki ozaman metedelim tabi server üyeligi hariç çoğu cihaz onu yapıyor inşallah daha iyi olur saygılar.
                    normal cihazlara göre fiyatının yüksek olması HD cihaz olmasıdır.

3000 tl yede HD cihaz var server olmadan açıyormu ?

fiyat farkı kanal çözecek diye yüksek olan bir cihaz değildir.

dreambox ın hangi modeli server olmadan hangi kanal paketini açıyor ??

emu ile izlenebilen bi digi tv var onuda Next zaten açıyor ?

başka açtığı farklı paket nedir Dream in ?

saygılar..
                    Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
                    Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı
                      next200hdtv nın görüntü kalitesi daha iyi. 800hd kullaniyorum. cccamd da olanlar newcamd dada var?
                      hele 8000 hd yi hiç tavsiye etmiyorum. ben inceledim. bana göre çook amatörce ekler yapılmış.kutu orijinal multimedya kutusu değil gibi.800hd ile sadece 2 tunel farkı var. gerisi anlamsız işlevsiz şeyler.
                      yapma dostum yiğidi öldür hakkını ver demişler
                      1.next 2000 hd kullanıyorum ama 8000hd denedim bir arkadaşımda var(800 değil) next uzaktan yakından onunla baş edemez
                      2.şifreli kanal geçişleri serverda 1 sn altında
                      3.donanımı itibariyle en hızlı linux cihaz sayılabilir yeni kathrein de nerdeyse aynı
                      4.wlan var kablo derdi yok serverda
                      5.2 tuner var pvr kullanımı için bence en iyi özelliği+2 tuner daha takılabiliyor karasal digital de dahil olmak üzere
                      6.4 modül takılabiliyor paylaşım verenler için
                      7.en önemlisi cccam olması tabi..ayrıca tam pvr destekli timshift dahil,birde o dreambox yazılım sorunu yok.
                      8.dvd-rw var aslında blurey olması bekleniyordu zaten kayıt dahili hdd yapıldığından pek kullanışlı değil bu fonksiyon.
                      9.eksi yönü olarak yüksek fiyatı(şu an seri üretimde değilmiş),lisans sorunu için hdmi çıkışı yok...

Yorum yap

coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        1.next 2000 hd kullanıyor ama 8000hd denedim bir arkadaşımda var(800 değil) next uzaktan yakından onunla baş edemez
                        3.donanımı itibariyle en hızlı linux cihaz sayılabilir yeni kathrein de nerdeyse aynı
                        5.2 tuner var pvr kullanımı için bence en iyi özelliği+2 tuner daha takılabiliyor karasal digital de dahil olmak üzere
                        7.en önemlisi cccam olması tabi..ayrıca tam pvr destekli timshift dahil,birde o dreambox yazılım sorunu yok.
                        8.dvd-rw var aslında blurey olması bekleniyordu zaten kayıt dahili hdd yapıldığından pek kullanışlı değil bu fonksiyon.
                        9.eksi yönü olarak yüksek fiyatı(şu an seri üretimde değilmiş),lisans sorunu için hdmi çıkışı yok...
                        sayın coolermaster bu verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim kendi adıma çürkü bazı özelliklerini merak ediyordum.alacağımdan değilde sadece merak.
                        İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                        VU+ SOLO 2
                        Popcorn Hour A-210
                        TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                        UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                        DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                        NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                        DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                        NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          1.next 2000 hd kullanıyorum ama 8000hd denedim bir arkadaşımda var(800 değil) next uzaktan yakından onunla baş edemez

1- Şifreli yayınların tamamını Cccamda 1sn altında açmak biraz abartı olmuş.
                          2- cccamda kaç tane HD kanal açıyor acaba muamma- cccamdan HD kanal veren server çok az var. ki hd kanalları 1 sn altında 3-4 sn altında açtığını ben hiç görmedim.
                          3- 2000hd ile görüntü kalitesini arkadaşınızz denemişmi ? farkı görmüşmü ?
                          4- en hızlı linux cihaz demişsiniz. 4-5 dk açılış süresi olduğunu biliyorsunuz sanırım ?
                          5- ısı problemi olduğunu arkadaşınız size söyledimi ?
                          6- çok şanslı değilseniz sürekli tune filed hatası aldığını söyledimi arkadaşınız ?

bu söylediklerim cihaz kötülemekle alakalı değildir. kendimde kullandığım için arkadaş hep artı yönlerini vurgulamış bende dez avantajlarını söyledim cihazın.

arkadaşlar yapmayın dream800hd veya 8000 hd 2000hdtv ile kıyaslanabilecek bir cihaz değildir. dream modelleri linux altyapı sayesinde birçok bilgisayarımsı özellik içeren bir cihazdır.

çok net şunu söylüyorumki evde sorunsuz ailenizinde kullanabileceği bir cihaz istiyorsanız 2000hdtv kullanın.

ha yok ben hobi olarak yazılımdı vs. idi programdı hobi olarak uğraşıcam diyorsanız dreamhd serisi alabilirsiniz. dream serisi tam olarak stabil bir cihaz değildir çok nadir olarak oldukca zaman harcayıb stabil olarak kendinize uygun yazılımı ve ayarları yakalayıp kullanırsanız belki. ama sürekli gelişen bir altyapısı var. ciddi şekilde insanı yoran ve uykusuz bırakan bir cihaz olduğunu kesinlikle söyleyeyim. evde diğer aile fertlerinin de izletiği bir tv de kullanacaksanız. kesinlikle tavsiye etmiyorum. eşinizile cocuğunuzla vs. papaz olursunuz. peşin peşin söylim..

Saygılar..

Yorum yap

sakarboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            1- Şifreli yayınların tamamını Cccamda 1sn altında açmak biraz abartı olmuş.
                            2- cccamda kaç tane HD kanal açıyor acaba muamma- cccamdan HD kanal veren server çok az var. ki hd kanalları 1 sn altında 3-4 sn altında açtığını ben hiç görmedim.
                            3- 2000hd ile görüntü kalitesini arkadaşınızz denemişmi ? farkı görmüşmü ?
                            4- en hızlı linux cihaz demişsiniz. 4-5 dk açılış süresi olduğunu biliyorsunuz sanırım ?
                            5- ısı problemi olduğunu arkadaşınız size söyledimi ?
                            6- çok şanslı değilseniz sürekli tune filed hatası aldığını söyledimi arkadaşınız ?

bu söylediklerim cihaz kötülemekle alakalı değildir. kendimde kullandığım için arkadaş hep artı yönlerini vurgulamış bende dez avantajlarını söyledim cihazın.

arkadaşlar yapmayın dream800hd veya 8000 hd 2000hdtv ile kıyaslanabilecek bir cihaz değildir. dream modelleri linux altyapı sayesinde birçok bilgisayarımsı özellik içeren bir cihazdır.

çok net şunu söylüyorumki evde sorunsuz ailenizinde kullanabileceği bir cihaz istiyorsanız 2000hdtv kullanın.

ha yok ben hobi olarak yazılımdı vs. idi programdı hobi olarak uğraşıcam diyorsanız dreamhd serisi alabilirsiniz. dream serisi tam olarak stabil bir cihaz değildir çok nadir olarak oldukca zaman harcayıb stabil olarak kendinize uygun yazılımı ve ayarları yakalayıp kullanırsanız belki. ama sürekli gelişen bir altyapısı var. ciddi şekilde insanı yoran ve uykusuz bırakan bir cihaz olduğunu kesinlikle söyleyeyim. evde diğer aile fertlerinin de izletiği bir tv de kullanacaksanız. kesinlikle tavsiye etmiyorum. eşinizile cocuğunuzla vs. papaz olursunuz. peşin peşin söylim..

Saygılar..
                            sayın sakarboy bu cihazın eksi - yönlerini belirtiğiniz için çok teşekkür ederim bu arızaları öğrendikten sonra piyango bile çıksa almam artık.
                            İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                            VU+ SOLO 2
                            Popcorn Hour A-210
                            TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                            UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                            DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                            NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                            DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                            NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

SAKARBOY rkadaş çok iyi anlatmışsın tebrik ederim.saygılar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X