• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

100 yılın maçı Fury'nin

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 100 yılın maçı Fury'nin

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Ukraynalı Wladimir Klitschko ile İngiliz Tyson Fury'nin 12 raunt süren maçında kazanan Fury oldu. Klitschko bu yenilgiyle 11 yıllık yenilmezlik unvanını kaybetti

Almanya'nın Düsseldorf kentindeki 54 bin 600 kişi kapasiteli Esprit Arena'da gerçekleştirilen mücadelede, Dünya Boks Birliği (WBA), Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) şampiyonluk kemerlerine sahip 39 yaşındaki Klitschko, 27 yaşındaki Fury karşısında unvanlarını korumak için ringe çıktı.

SADECE YUMRUKLAR DEĞİL, KAFALAR DA KONUŞTU
    Çok sert geçen karşılaşmada Wladimir Klitschko'nun rakibine attığı kafayı hakem görmezlikten gelirken, Tyson Fury'nin aynı şekildeki hareketi, puanının silinmesine neden oldu.

TYSON FURY PUANLARLA KAZANDI

Biletleri 29 ile 950 avro arasında alıcı bulan dev mücadeleyi, 13 raund sonunda topladığı puanlarla Tyson Fury kazandı.

"HAYALİM GERÇEK OLDU"
    Fury, Düsseldorf Esprit Arena'da Klitschko'yu mağlup ettiği maçın ardından yaptığı açıklamada, dünya şampiyonu olduğuna henüz inanamadığını belirtti.

Karşılaşma için 6 aydan beri hazırlandığını belirten Fury, "Hayalim gerçek oldu" ifadesini kullandı. Fury daha sonra mikrofonu eline alarak taraftarları için şarkı söyledi.

2004 yılından beri elinde bulundurduğu dünya şampiyonluğu unvanını Fury'ye kaptıran Klitschko ise karşılaşmaya çok iyi hazırlandığını ancak maçta rakibi Fury'nin çok hızlı olduğunu ve iyi hareket ettiğini belirtti.

"Fury elinden gelenin en iyisini yaptı. Ben gerçekten başaracağına inanmıyordum" diyen Klitschko, maçın son raundunda geride olduğunu kendisinin de anladığını dile getirdi.

fotomac.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina
Hazırlanıyor...
X