• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Türkiye'de Hangi Uydular İzlenebiliyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Türkiye'de Hangi Uydular İzlenebiliyor

Merhaba ,

Forumda böyle derli toplu bir bilginin verildiği bir konu göremedim. Mesela Van , Ankara , Edirne ( Veya İstanbul , İzmir de olabilir ) İllerinden 90 - 120 ve 150 cm lik çanaklarla hangi uydular izlenebiliyor ?

Böyle derlenmiş bir döküman bilgi var mı kimsede ?

Ben İstanbuldan kollu 18 inç motorlu 150 cm'lik anten ile 75.0°E ABS-1 ile 30.0°W_Hispasat uydularını seyrediyorum

Yorum yap

Supneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba ,

Forumda böyle derli toplu bir bilginin verildiği bir konu göremedim. Mesela Van , Ankara , Edirne ( Veya İstanbul , İzmir de olabilir ) İllerinden 90 - 120 ve 150 cm lik çanaklarla hangi uydular izlenebiliyor ?

Sn:Supneli böyle durumlar için http://www.flysat.com/ http://www.lyngsat.com/ gibi sitelere bakarak uyduların kapsama alanları ile ilgili en azından fikir verebilen bilgiler edinebilirsiniz...Böylesine geniş kapsamlı bilgiler verebilecek kullanıcılar bulmak zordur...Profesyonel anlamda daha doğru dürüst uydu ayarlamayı bile beceremeyen UYDUCULAR varken...Sevgiler...
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Supneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Merhaba ,

Supneli Arkadaş (MACHİNA 3D için uydulardan kolay uydu bulma frekansları)
        Machine 3D Bölümüne bakarsan sanırım aradığını bulursun.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X