• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mozilla Firefox İnce Ayarlar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Mozilla Firefox İnce Ayarlar

Firefox Özellikler

# Sizi rahatsız edebilecek pop up pencerelerini etkili bir şekilde engeller.

# Bir pencere içinde birden fazla pencereyi açma imkanı sağlayan sekme (tab) yapmanızı sağlar. Sekmeler bilgisayarınızın görev çubuğunu karıştırmadığı gibi, size hızlı ve pratik surf imkanı sağlar.

# Zararlı Active X leri yüklemediğinden, baş ağrıtan casus yazılımların sisteminizde barınmasına engel olur.

# Search Box sayesinde, Google veya istediğiniz arama sayfasını web sayfası içersinde görüntüleyebilirsiniz.

# RSS yi destekler. RSS; sıkça girdiğiniz bir haber sitesindeki yeni haberleri artık siteye girmeden takip edebilmenizi sağlar.

# Eklenti ve Tema desteği ile web tarayıcınızı kişiselleştirme imkanı sağlar..

# IE de bulunan sık kullanılan siteleri, şifrelerinizi ve diğer data bilgilerini kendi içine dahil ediyor. Bu özellik kısa zamanda Firefox'a uyum sağlamanıza yardımcı olur.

# Developer Tool sayesinde sayfa içersindeki güçlü javascript ve CSS hata-uyarı konsolu ile sayfa hakkında tüm bilgileri edinme imkanı sağlıyor.

Firefox İnce Ayar.

# Adres çubuğuna "about:config" yazıp "Git" diyoruz.

# Arama kısmına "pipelining" yazarak, işlem süremizi kısaltıyoruz.

# Aşağıdaki seçenekleri "True" yapıyoruz. Bu işlem için parametreler üzerine çift tıklamak kafidir.
    * network.http.pipelining
    * network.http.proxy.pipelining

# Sorgulama değerini 30 ile sınırlandırıyoruz. Bu işlem için;
    * network.http.pipelining.maxrequests değişkenin olduğu satırı buluyoruz. Daha sonra değişken üstünde fare ile sağ tıklayıp, açılan menüden "Değiştir" seçeneğini seçerek, açılan kutuya 30 yazıyoruz.

# Aynı menude fare ile boşlukta sağ klikleyip Yeni -> Integer diyoruz. Açılan menuye

* nglayout.initialpaint.delay

Yazarak kaydediyoruz. Değer olarak da 0 (sıfır) atıyoruz. Bu sayede bekleme süresini "0" olacak şekilde tanımlıyoruz. Böylece, internette gezinme hızımız daha da artıyor.

# Arama sonuçlarının yeni sayfada görünmesini sağlamak için browser.search.openintab anahtarının üzerine çift tıklayarak durumunu true şeklinde değiştirmeniz gerekmektedir.

# Sekme aralıklarını azaltmak için browser.tabs.tabMinWidth değerini öntanımlı değer olan 100‘den aşağıya indirmeniz gerekmektedir ama aralık azaltmanızın sayfanın başlık kısmında görünen açıklamayı kısaltacağını unutmayın.

# Sayfa içerisinde bir kelimenin üzerine çift tıkladığınızda kelimeden sonraki boşluğunda seçilmemesi için layout.word_select.eat_space_to_next_word anahtarının üzerine çift tıklayarak durumunu false olarak değiştirin.

# Açtığınız sayfaların Firefox tarafından daha hızlı işlenmesi için nglayout.initialpaint.delay değerini 50 olarak değiştirin.

Daha Fazla About:config ipucuna http://kb.mozillazine.org/About:config_entries'dan ulasabilirsiniz.

Mozilla Firefox'a Tema Yükleme

Sitemizdeki Mozilla Firefox temaları .jar uzantılı, Mozilla Firefox sitesinin linkleridir. Mozilla Firefox temalarının kurumu çok kolaydır.Normal olarak, Mozilla Firefox tarayıcısını kullanıyor olmanız gerekmektedir. Yani İnternet Explorer yerine, Mozilla Firefox’la web sitemize girmelisiniz.
    Öncelikle tema sayfalarındaki “yükle” düğmesine tıklayın. Sitemizden ilk defa bir tema yüklüyorsanız, yükle linkine tıkladığınız an, Mozilla Firefox’unuzun üst kısmında aşağıdaki gibi sarı bir uyarı paneli gelecek.

Yukarıdaki panelde, “Seçenekleri düzenle” düğmesine tıklayın. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Bu pencerede izin ver tuşuna basın. Ve kapat düğmesine tıklayıp, pencereyi kapatın.

Daha sonra, aşağıdaki sırayı izleyin:
    1. Sitemizdeki herhangi bir tema sayfasını açın. Bir yükle linkine tıklayın.
    2. Daha sonra, aşağıdaki gibi bir pencere oluşacaktır.

Burada, kurulum(4) diye bir yazı göreceksiniz. 4, 0 olduğu zaman Şimdi Kur butonu görünecek. Bu düğmeye basın.
    4. Başka bir pencere açılacak ve tema yüklenmeye başlanacak. Temanın yüklenmesi bittiği zaman, aşağıdaki gibi bir uyarı yazısı yazar. “Firefox uygulamasını baştan başlat” tuşuna bastığınız zaman, Mozilla Firefox’unu tüm pencereleri yeniden başlar.

5. Temayı aktif hale getirmek için, Araçlar -> Eklentiler -> Tema tabındaki listeye gelerek, buradan yüklediğiniz temayı bulun ve “Temayı kullan” düğmesine basın. Mozilla Firefox ‘unuzu yenide başlattıktan sonra seçtiğiniz tema aktif hale gelir.

Populer Mozilla firefox Eklentilerine https://addons.mozilla.org/en-US/fir...l/sortopular

Adresinden ulasabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Eklentiler

Faviconize Tab : Eğer aynı firefox penceresinde birden fazla tab(sekme) açıyorsanız belli bir sayıdan sonra işin içinden çıkılmaz bir durum alır. Bunun için güzel bir eklenti var. Bu eklentiyle sekmeleri daha da küçültüp aralarında dolaşmayı kolaylaştırıyorsunuz. İndirmek için Buradan Buyrun

Firebug : Web uygulamaları yapıyorsanız mutlaka elinizin altında olması gereken bir eklenti. Buradan İndirebilirsiniz.

View Source Chart : Sayfaya sağ tıklayıp View source (kaynağı görüntüle) yaparak sayfaları inceleriz. Fakat bu eklenti biraz daha gelişmiş ve işimizi daha da kolaylaştıracak şekilde görsel olarak yeniden düzenlenmiş. Buradan İndirebilirsiniz.

Noscript : Sadece güvenilir sitelerdeki javascript ve java plugin'lerinin yüklenmesine izin veren bir firefox eklentisi İndirmek icin http://www.noscript.net/ adresini kullanabilirsiniz.

Alıntıdır.

Ben Wyzo kullanıyorum ve bu ayarlar bayağı işe yaradı Cımsky

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Ben Wyzo kullanıyorum ve bu ayarlar bayağı işe yaradı Cımsky
      Wyzo 3 bende severim torentlerde baya bir işime yarıyor taso

Yorum yap

paylaşımınız için çok teşekkür ederim
        bende eklenti olarak ;
        Download Statusbar - İndirmekte Olduğunuz Dosyaları Durum Çubuğunuzdan Takip edin.
        Colorful Tabs - Firefox Tablarınız Renklensin!
        ImageBot - İki tıklamayla ImageShack’e resim upload edin!
        VideoDownloader - Youtube Google Video Ve Diğer Onlarca Video Sitelerinin Videolarını Download Edin!
        DownThemAll - Dosya indirme işlemlerini %400 oranında artırdığını iddia eden bu eklenti aynı zamanda işlemi dondurma veya daha sonradan kaldığı yerden devam ettirme yeteneklerine de sahip.
        FoxLingo - Türkçe desteği de olan FoxLingo, girdiğiniz bir sayfayı başka bir dilde görmenize yardımcı oluyor. Onlarca farklı çevirici siteden yardım alarak 45 dilde sayfaları çeviren eklenti, Firefox kullanıcılarından ortalama bir not almış.
        IETab - Sekmeleri Internet Explorer penceresi görünümünde fakat Firefox sekmeleri gibi tek bir pencere altında sekme olarak görüntülemeye yarıyor.
        bunları tavsiye edebilirim.
        [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
        www.next.com.tr

Yorum yap

Selam ustalar daha önce firefox kullandım bende ama pek sarmadı biraz karışık geldi bana birde acaba bu firefox hangi şirketin program içinde bilgileri kayıt etme pc deki verileri gönderme falan varmı acaba aklıma takıldı bi sorayım dedim o yüzden sarmadı beni, en iyi ie6 explorer.

*saygılar*
          ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
          Next 2000 super HDTV_Orginal ®
          Next 2000 cx super plus_Orginal ®
          MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel (26.02.2015)
          Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
          Windows 7 home basic- intel core i7-3770k - 3.50 Ghz - 3.50 Ghz
          Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat

Yorum yap

cyborg78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Selam ustalar daha önce firefox kullandım bende ama pek sarmadı biraz karışık geldi bana birde acaba bu firefox hangi şirketin program içinde bilgileri kayıt etme pc deki verileri gönderme falan varmı acaba aklıma takıldı bi sorayım dedim o yüzden sarmadı beni, en iyi ie6 explorer.

*saygılar*
            internet tarayıcıları, (İngilizce: Web Browsers). Bu uygulama yazılımları www dünyasının en sık kullanılan yazılımlarıdır.Metin ve çoklu ortam dosyalarını açar, kaydeder, HTML'den HTTP'ye bütün protokolleri ve standartları destekler, açılan sayfada aranan nesneyi arar bulur, sık kullanılanlar ve geçmiş listesi yapar, genel ağa dosya yükleme ve genel ağdan dosya indirme yapar, e-posta ve metin editörleriyle bütünleşir. Hyperlinks özelliklidir. Dosya sistemlerini okur, bağlar, kaydeder. Çokluortam dosyalarını oynatır ve kaydeder, belgeleri basar, çevrimdışı çalışabilir.

Güncel bir tarayıcı listesi.

* Google Chrome
            * Internet Explorer 8.2 (beta)
            * Mozilla Firefox 3.0.10
            * Opera 10.0 (beta)
            * Netscape 8.1.2
            * Amaya
            * Avant Browser 11
            * Slim Browser 4.08
            * Bon Echo
            * Acoo Browser
            * Safari
            * Camino
            * iCab
            * Mosaic
            * AM Browser
            * AOL OpenRide
            * Maxthon
            * Galeon
            * K Meleon
            * SeaMonkey
            * Konqueror
            * Warrior
            * FineBrowser
            * LivelyBrowser
            * Flock
            * LinkyCat
            * Songbird
            * GreenBrowser
            * SmartBro
            * Metaverse
            * Wichio

Yorum yap

Cımsky Ustam teşekkürler bilgi için _benim demek istediğim verileri kaydetme & gönderme pc deki dosyaları. Yani casus gibi bişey varmı firefoxta,microsoftun olduğu gibi

*saygılar*
              ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
              Next 2000 super HDTV_Orginal ®
              Next 2000 cx super plus_Orginal ®
              MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel (26.02.2015)
              Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
              Windows 7 home basic- intel core i7-3770k - 3.50 Ghz - 3.50 Ghz
              Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X