Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

Eski 02-03-2019, 16:02   #1
VATANDAŞ
Ziyaretçi

Üye No:

Varsayılan next machına 3 d cıft tuner yardım

next machına 3d cıft tuner kullanıyorum.8 li dısec ım var .gecenlerde hotbırdde gezerken chesse peache balık kanalını cozuyormu dıye baktım.sınyal yok yazıyordu.lnb dondu zannettım.sonra tesadufen baska bır cıhaz denerken o kanalda sınyal oldugunu farkettım.kabloyu tuner1 den cıkarıp tuner2 ye taktım sınyal var.tuner1 olmayan sınya tuner2 de var.tuner2 de ıse sınyal olmasına ragmen genelde sınyaller 60 larda gezıyor tuner1 de ıse 90 larda.başka bır sıkıntı ise cıhaz bırkac ayda bır sınyal gelmıyor cıhazı actıgımda sınyal yok doyor.tum uydularda.frekans gırıp taratayım dıyorum frekanstada sınyal yok deyıp tarama yapmıyor.cıhazın fısını sok tak yapıyorum gene aynı.uzerındekı yazılımı tekrar yukleyınce.sınyal buluyor.yuksel elektronıge gecen hafta yolladım.dun telefon ettım bır seyı yok dedıler.tekrar arızayı soyledım tekrar bakalım dedıler bakalım ne cıkacak.on panelın led ısıkları cok sonuk onun fıatını sordum on panel 100 lıra deyınce vaz gectım....

Düzenleyen : VATANDAŞ - Tarih : " 02-03-2019 " - Saat : 20:40
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2019, 10:55   #2
cevo35
Yeni Üye

cevo35 kullanıcısının avatarı

Üye No: 52055
Giriş: 04-05-2007

Uydu Alıcısı: next machına 3d,gıgablue 800 se,atlanta hd box,redlıne ts 1000 hd,piko 600 hd plus

Disec sıkıntı olabilirmi acaba.8 lı disec
cevo35 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2019, 13:13   #3
zafer3801
V.I.P

Üye No: 86669
Giriş: 20-09-2008

Uydu Alıcısı: nextye2000cıs süper plus-machina3D

Kart Paylaşımı: hayır
Varsayılan tuner sorunu ve ön display

Alıntı:
VATANDAŞ tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
next machına 3d cıft tuner kullanıyorum.8 li dısec ım var .gecenlerde hotbırdde gezerken chesse peache balık kanalını cozuyormu dıye baktım.sınyal yok yazıyordu.lnb dondu zannettım.sonra tesadufen baska bır cıhaz denerken o kanalda sınyal oldugunu farkettım.kabloyu tuner1 den cıkarıp tuner2 ye taktım sınyal var.tuner1 olmayan sınya tuner2 de var.tuner2 de ıse sınyal olmasına ragmen genelde sınyaller 60 larda gezıyor tuner1 de ıse 90 larda.başka bır sıkıntı ise cıhaz bırkac ayda bır sınyal gelmıyor cıhazı actıgımda sınyal yok doyor.tum uydularda.frekans gırıp taratayım dıyorum frekanstada sınyal yok deyıp tarama yapmıyor.cıhazın fısını sok tak yapıyorum gene aynı.uzerındekı yazılımı tekrar yukleyınce.sınyal buluyor.yuksel elektronıge gecen hafta yolladım.dun telefon ettım bır seyı yok dedıler.tekrar arızayı soyledım tekrar bakalım dedıler bakalım ne cıkacak.on panelın led ısıkları cok sonuk onun fıatını sordum on panel 100 lıra deyınce vaz gectım....
gerçek şuki her uydu alıcısının tunerinin frekans algılaması farklı umarım yetkililer senin sorununa bir yanıt verebilirler .birde şu ön panel sorunu boş yere para verme iki gün sonra o yazılar ve rakamlar yine sönük görünmeye başlar bence firma bu ön panelde kanal ismi ve nosunu göstermeli üretimde başarılı değil yanılıyorda olabilirim fakat machina 3d serilerinde tavan yapmış bir sorundur.ilgili firma sadece sayısal göstermeli display üretse daha iyi olur örnek olarak 0028 gibi saygılar.

Düzenleyen : zafer3801 - Tarih : " 04-03-2019 " - Saat : 13:40
zafer3801 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2019, 14:07   #4
cevo35
Yeni Üye

cevo35 kullanıcısının avatarı

Üye No: 52055
Giriş: 04-05-2007

Uydu Alıcısı: next machına 3d,gıgablue 800 se,atlanta hd box,redlıne ts 1000 hd,piko 600 hd plus

Teşekkür ederim yardımların için.yuksel elektroniği aradım daha test ediyorlarmış.benim kafama takılan tuner1 de sinyal olmayan chesse peache av kanalı tuner2 de sinyal nasıl oluyor.cihaz gelince dirac i iptal edip tuner1 bağlayım bakalım sinyal gelecek mi.on paneli değiştirmem zaten 100 lira istediler.borde cihazda bazen sinyaller komple gidiyor.yazilim atınca duzeliyor
cevo35 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık