• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yanlış yazılım sonucu cihaz bootta kaldı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yanlış yazılım sonucu cihaz bootta kaldı

next ye-19500 hd - cıs superior uyduma usb güncelelme yaptım ancak boot takıl ıkaldı asla düzelmiyor. yardım edebilirmisniz

t111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    next ye-19500 hd - cıs superior uyduma usb güncelelme yaptım ancak boot takıl ıkaldı asla düzelmiyor. yardım edebilirmisniz
    Arkadaşım bunu nasıl becerebildiniz gerçekten ilginç.Bu cihazlarda FLASH KORUMASI olduğundan yanlış bir yazılım atılmak istense bile cihaz yanlış yazılımı normal şartlarda yüklemez...:nebileyim
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Sayın dijitalci banada bu cihazdan geldi yüklrmek için
      boot diyor kalıyor nasıl düzeltiriz acaba yardım edermisinizz ?

Yorum yap

yani müşteri bozmuş (BOOT ) kalıyor bana getirdi cihazı

Yorum yap

elvandigital Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Sayın dijitalci banada bu cihazdan geldi yüklrmek için
          boot diyor kalıyor nasıl düzeltiriz acaba yardım edermisinizz ?
          NXP çip tabanlı bir başka cihaz olan İNPAX-9100 de bu tür sıkıntı yaşamıştım ne yazikki hiç bir çare bulamamıştım.Servise götürdüm FLASH ı değiştirdiler yani durum biraz sıkıntılı anlayacağınız...

NOT:Elektronikçi olduğunuz için yazıyorum BOOT sıkıntısı bir ihtimal besleme devresindeki 16 Volt 1500 MF lik kondansatörün arızalanması ile oluşur.Eğer o sağlamsa diğer 16 Volt 1000 MF lik kondansatörlerede bakmakta fayda var.Eğerki hepsi sağlamsa o zaman ANA SERVİSE gönderip FLASH değişiminden başka çare yok gibi bir şey.
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Çok tesekkürler kondansotörlere bakacağım

Yorum yap

Çok tesekkürler kondansotörlere bakacağım
              İnşaallah kondansatörlerden olsun eğer müşteri yanlış bir şey yapmadı ise büyük ihtimal sıkıntı ordan çıkacaktır.
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

usta kondansitorden degil malesef

Yorum yap

usta kondansitorden degil malesef
                  Anlıyorum o halde bu arıza büyük ihtimalle cihaza yanlış kanal listesi atılmak ile oluşmaktadır...(Büyük ihtimal benzeri bir cihazın kanal listesi atılmış.) Bende bir ara 9100 e destek verirken bazı denemeler yaptık, NXP çipli diğer bir cihaz olan AMSTRAD vardı.İşte ona 9100 cihazının hazır kanal listesini attık cihaz mükkemmel aldı ve öylece BOOT modunda çakılı kaldı.Aynı şekilde AMSTRAD cihazının kanal listesini 9100 e attık oda aynen oldu mefta.Aslında cihaza kanal listesi giderken diğer cihazın özellikleride çaktırmadan yolluyor.İşte hal böyle olunca cihazın FLASH ı aynen çöküyor.Ve ne yazikki o çöken o flashı değiştirmeden olmuyor.Aslında yazılımlar farklı farklı hazırlanıyor yani bir yazılımı diğerine atmanın olanağı yok.Flash belleği cihaza takın yüklemeye çalışın cihaz yazılımı çek ediyor aynı seri olmadığını görünce anında es geçip hemen açılıyor.Yani FLASH koruma var fakatt iş kanal listesi yüklemeye geldiğinde işte burada büyük SÜRPRİZ ortaya çıkıveriyor.Üreticinin GİZLEMİŞ olduğu yazılım kodları diğer cihaza giderken cihazın flashını uçuruyor.Yani diyorki sen uyanıksan ben daha uyanıkım diğer bir deyişle kapitalist düzenin kendisi sürüp gidiyor.
                  MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Anlıyorum o halde bu arıza büyük ihtimalle cihaza yanlış kanal listesi atılmak ile oluşmaktadır...(Büyük ihtimal benzeri bir cihazın kanal listesi atılmış.) Bende bir ara 9100 e destek verirken bazı denemeler yaptık, NXP çipli diğer bir cihaz olan AMSTRAD vardı.İşte ona 9100 cihazının hazır kanal listesini attık cihaz mükkemmel aldı ve öylece BOOT modunda çakılı kaldı.Aynı şekilde AMSTRAD cihazının kanal listesini 9100 e attık oda aynen oldu mefta.Aslında cihaza kanal listesi giderken diğer cihazın özellikleride çaktırmadan yolluyor.İşte hal böyle olunca cihazın FLASH ı aynen çöküyor.Ve ne yazikki o çöken o flashı değiştirmeden olmuyor.Aslında yazılımlar farklı farklı hazırlanıyor yani bir yazılımı diğerine atmanın olanağı yok.Flash belleği cihaza takın yüklemeye çalışın cihaz yazılımı çek ediyor aynı seri olmadığını görünce anında es geçip hemen açılıyor.Yani FLASH koruma var fakatt iş kanal listesi yüklemeye geldiğinde işte burada büyük SÜRPRİZ ortaya çıkıveriyor.Üreticinin GİZLEMİŞ olduğu yazılım kodları diğer cihaza giderken cihazın flashını uçuruyor.Yani diyorki sen uyanıksan ben daha uyanıkım diğer bir deyişle kapitalist düzenin kendisi sürüp gidiyor.
                    sn.arkadaşım yukarıda yazdıklarına katılıyorum.bende hemen hemen aynı dertten muzdaripim,benimde galiba flashım uçmuş gibi,ben ana servise götürdüm bayağı fahiş bir fiyat istediler,bende yaptırmadım,acaba flashı istanbulda yapan sizin tanıdığınız bir arkadaşımız varsa acaba bana yardımcı olabilirmi,konu eski ama inşallah bu siteyi takip ediyorsunuzdur.sizden bir yanıt beklemek istiyorum.iyi akşamlar.

Yorum yap

kamilabi2006 Nickli Üyeden Alıntı
                      sn.arkadaşım yukarıda yazdıklarına katılıyorum.bende hemen hemen aynı dertten muzdaripim,benimde galiba flashım uçmuş gibi,ben ana servise götürdüm bayağı fahiş bir fiyat istediler,bende yaptırmadım,acaba flashı istanbulda yapan sizin tanıdığınız bir arkadaşımız varsa acaba bana yardımcı olabilirmi,konu eski ama inşallah bu siteyi takip ediyorsunuzdur.sizden bir yanıt beklemek istiyorum.iyi akşamlar.
                      ekleme yapmak istiyorum cihazım 19500 cx tek usb olanından,iyi akşamlar tekrar.

Yorum yap

ekleme yapmak istiyorum cihazım 19500 cx tek usb olanından,iyi akşamlar tekrar.
                        sn.arkadaşlar bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı,yada yazılım atacak.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum,iyi günler.

Yorum yap

19500 süperıor cx hk.

sn.arkadaşlar bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı,yada yazılım atacak.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum,iyi günler.
                          arkadaşlarım 4 gündür sizlerden bir fikir bekliyorum,bu konu ile ilgili yardım edecek CAN DOSTU varmıdır.servis çok fiyat isteyince sizlerden bir iyilik beklemek zorunda kaldım.iyi günler.

Yorum yap

Bu sorunu çok kolay çözümü var
                            Rs 32 çok kolay çözülüyor farklı forumda var bakın
                            Isterseniz.

Yorum yap

19500 süperıor hk.

ece2000 Nickli Üyeden Alıntı
                              Bu sorunu çok kolay çözümü var
                              Rs 32 çok kolay çözülüyor farklı forumda var bakın
                              Isterseniz.
                              sn.arkadaşım ece2000 ilgine teşekkürler,bu işin çözümünün kolay olduğunu sanmıyorum,çünkü bir arkadaşım bayağı uğraştı ama birazcık daha karmaşık hale geldi,onun için bu işten çok iyi anlayan sevgili bir dosta ihtiyacım var,çevrenizde bana yardımcı olacak bir arkadaşınız varsa sevinirim,tüm formdaki arkadaşlardan iyilik bekliyorum,çünki anaservis 230 tl gibi uçuk bir fiyat verdi, 2.ci el fiyatı 100 tl civarı.iyi günler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X