• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Frekans sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Frekans sorunu

cihazımda bazı frekanslardan sinyal alamamaktayım sebebi ne olabilir,

örnek vermek gerekirse daha önceleri sinyal aldığım kanal avrupa

11882 h 2965 5/6 şu anda sinyal gelmemektedir.

sorun lnb den mi disecq den mi kaynaklanıyor olabilir....
    Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

bir frekansmı alamıyorsunuz yoksa yayınların yarısına yakın kısmımı çıkmıyor biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz..
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

türksat uydusunda 11882 h 2965 5/6 kanal avrupa kanalını daha önce alabiliyordum
      şimdi alamıyorum...
      şu anda görünen tek kanal diğer frekansları kontrol etmedim....
      Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

lnb de veya diseqc den olsa diğer yayınları çekmezdi bence ondan değil..
        kanalda geçici bi süre problem olusmuş olabilir veya uyduda bi sorun vardır sende problem yok bence...

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          lnb de veya diseqc den olsa diğer yayınları çekmezdi bence ondan değil..
          kanalda geçici bi süre problem olusmuş olabilir veya uyduda bi sorun vardır sende problem yok bence...
          G-force bilgine teşekkürler,

11882 v 2965 5/6 kanal avrupa yayını izlebiliyormusun,

bilgi verirseniz sevinirim....

not) bazı arkadaşlar bu yayını izlediği söyledi)))

Yorum yap

izliyorum sevgili dostum yayın var şu an bende
            diğer kanallarında sinyal seviyelerin nasıl düşükmü???

Yorum yap

Arkadaşlar bilemiyorum fakat yaklaşık 2 günden beri TÜRKSAT ta bazı FREKANSLARDA sorun var çanak 120 cm ve çok sağlam MONTELİ ayrıca İNCE ayar vs hepsi var. özellikle
              full KALİTE çeken (11919 Trt) + (11804 Doğan ) Paketinde yaklaşık 100/13lük bir düşüş var.
              MACHİNA - 3-D
              8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
              PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
              TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                izliyorum sevgili dostum yayın var şu an bende
                diğer kanallarında sinyal seviyelerin nasıl düşükmü???
                diğer kanallarda sorun yok fakat daha önce izlediğim kanal avrupa kanalından
                şu anda sinyal alamamaktayım.
                sorun neden olabilir,(((ınb*kablo*disecg ten mi??)))

Yorum yap

paradox1965 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  diğer kanallarda sorun yok fakat daha önce izlediğim kanal avrupa kanalından
                  şu anda sinyal alamamaktayım.
                  sorun neden olabilir,(((ınb*kablo*disecg ten mi??)))
                  diğer kanallarda bi sorun yoksa bu saydıklarından kaynaklanan bi durum olacağını sanmıyorum çünkü sadece bu kanalda sorun var diyorsun...
                  lnb ni hafifçe sağa veya sola doğru çevirip sinyali yükseltebilirsin belki biraz daha.

birde bu kanalın tp sini silip elle tekrar gir bu paramatreleri ,kablo ile diseq ile boşuna uğraşma bence onlarda sorun yok...

Yorum yap

bazen kanallarda mozaiklenme olmakta aklıma gelen ınb ayarı

bilgine teşekkürler...

Yorum yap

paradox1965 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      bazen kanallarda mozaiklenme olmakta aklıma gelen ınb ayarı

bilgine teşekkürler...
                      hmm kanallarda mozaiklenme oluyorsa genel sinyal sorunu yasıyorsun büyük ihtimalle..
                      yüksek sinyalli gelen kanalları kurtarıyor düşük sinyallilerde sorun yaratıyor demekki...
                      öyleyse dediğim gibi lnb ni hafifçe sağa veya sola doğru çevirerek sinyalin artmasını sağlayabilirsin yine farketmediyse çanağın milimetrik şekilde oynamış olabilir ona bi ayar çekersin...

yine sorun oluyorsa yeni bir kablo ve lnb denersin kolay gelsin dostum...

Yorum yap

mozaiklenme 12476 h frekansında angel show isimli türk kanalında vede
                        rai-uno kanallarında olmakta bütün kanallarda değil!!
                        disecg motor için hangi ınb yi tavsiye edersinınvacom ınb 3 veya 4 senedir kullanmaktayım....

Yorum yap

g-force bilgileri doğrultusunsa sorunu kendim hallettim...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X