Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-01-2017, 14:51   #1
flexflex
Yeni Üye

Üye No: 133844
Giriş: 28-11-2016

Varsayılan Machina 3D sinyal yok ve mozaiklenme sorunu

Arkadaslar dun 2.el bir tane gri kasa machine gri kasa vfd ekranli olan modelinden aldim gittigididiyor dan .
Evet cihazim dÜn geldi fakat bu sekilde sorun yapiyor.
Mesela kanal izlerken trt olsun star olsun show tv olsun yada haberturk vs moziklenme karelenme yapiyor .
Sinyal normal gorunsede ,sonra kanallari geziyim diyince kanallarda sinyol yok diyor bir kanal ileri geri yapinca sinyal geliyor veya atiyorum bir kanali actim sinyal yok yaziyor 5 6 saniye sonra yayin geliyor . Komsunun evindede denedik ayni sorunu yapti .

Ayrica cihazi fabrika ayarina alip boot modunda yazılımı yeniden yukledim ama olmadi.
Birde şu var uydu ayarlarina girince cihaz biraz kasarak islem yapiyor mesela diseqc ayarini vs yapinca kasiyor kumandaya bastiktan sonra aliyor komutu . diseqc ayarlarinda kurcaladim.ama.olmadi hatta uydu seçimi vs ayarlarında biraz kasılarak işlem yapıyor .
Tek kablo denedim loop yaptim yine olmadi yine yaptı
Ayrica kumandasina da sifir pil taktim şunu fark ettiim biraz caprazdan kumandayi gormuyor bu normal mi eski uydum da yoktu boyle sorunlar.
Oturdugum Sitede merkezi sistem var cift canak hotbird ve turksat beraber bir kablo olarak salona iniyor.
Aldigim cihaz mi sorunlu yoksa bu cihaz merkezi sistem lemi sorun cikariyor tuner olarak ?
Komsumun 7 8 yillik Sunny 1030 sky cihazi benim evde denedik catir catir sorunsuz acti sinyal sorunu olmadı .
Nedir olay tam olarak

Düzenleyen : flexflex - Tarih : " 01-01-2017 " - Saat : 15:39
flexflex is offline  
Eski 01-01-2017, 16:15   #2
Sami Ertaga
Deneyimli Üye

Sami Ertaga kullanıcısının avatarı

Üye No: 132051
Giriş: 26-04-2016

Uydu Alıcısı: Dreambox 8000 HD PVR

Sorun cihazda gibi görünüyor. Güncel yazılımı almıyor mu?
________________________________________________________________________________
Mega 180 cm hareketli parabol çanak anten, Beyaz Sharp LNB. (30 batı - 105 doğu)
DM 8000 HD PVR, Open ATV 6.0
Sami Ertaga is online now  
Eski 01-01-2017, 16:40   #3
ADAR01
Yeni Üye

Üye No: 133740
Giriş: 16-11-2016

Alıntı:
flexflex tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaslar dun 2.el bir tane gri kasa machine gri kasa vfd ekranli olan modelinden aldim gittigididiyor dan .
Mesela kanal izlerken trt olsun star olsun show tv olsun yada haberturk vs moziklenme karelenme yapiyor .
Sinyal normal gorunsede ,sonra kanallari geziyim diyince kanallarda sinyol yok diyor bir kanal ileri geri yapinca sinyal geliyor veya atiyorum bir kanali actim sinyal yok yaziyor 5 6 saniye sonra yayin geliyor . Komsunun evindede denedik ayni sorunu yapti .

Ayrica cihazi fabrika ayarina alip boot modunda yazılımı yeniden yukledim ama olmadi.
Birde şu var uydu ayarlarina girince cihaz biraz kasarak islem yapiyor mesela diseqc ayarini vs yapinca kasiyor kumandaya bastiktan sonra aliyor komutu . diseqc ayarlarinda kurcaladim.ama.olmadi hatta uydu seçimi vs ayarlarında biraz kasılarak işlem yapıyor .
Ayrica kumandasina da sifir pil taktim şunu fark ettiim biraz caprazdan kumandayi gormuyor bu normal mi eski uydum da yoktu boyle sorunlar.
Oturdugum Sitede merkezi sistem var cift canak hotbird ve turksat beraber bir kablo olarak salona iniyor.
Aldigim cihaz mi sorunlu yoksa bu cihaz merkezi sistem lemi sorun cikariyor tuner olarak ?
Komsumun 7 8 yillik Sunny 1030 sky cihazi benim evde denedik catir catir sorunsuz acti sinyal sorunu olmadı .
Nedir olay tam olarak
Aldığınız cihaz kesinlikle arızalı,ikinci el alarak büyük hata yapmışsınız mağazadan faturalı garantili alsaydınız zaten arızalı çıkma olasılığı düşüktü olsa bile hemen yenisiyle değiştirirdiniz şimdi ne garanti var nede muhatabınız satıcı iyi niyetliyse size yardımcı olur,eğer yardımcı olmuyorsa büyük olasılıkla size bilerek bozuk cihazı satmıştır merak ettim ne kadara aldınız ürünü...
ADAR01 is offline  
Eski 01-01-2017, 17:02   #4
flexflex
Yeni Üye

Alıntı:
Sami Ertaga tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sorun cihazda gibi görünüyor. Güncel yazılımı almıyor mu?

Merhaba valla hocam en guncel olan yazilimi da atiyorum ama olmuyor yukleniyor son surum vs de sikinti yok o konuda .birde az once soyle bisey oldu bu m + tusuna bastigimiz menu dondu ip tv izleyecektim ama kanallar oncr aciyor 10 sn sonra donuyor izlenmiyor ip tv de hatta cikarken m+ tusuna bastiigim menu dondu cikamadim bir turlu sadece menuye giriyordu bende fabrika ayarlarina girdim ozaman kurtuldum oradan ancak tekrar yukledim tv kannalarini vs
flexflex is offline  
Eski 01-01-2017, 18:42   #5
cyborg78
Özel Üye

cyborg78 kullanıcısının avatarı

Üye No: 27137
Giriş: 21-08-2006

Uydu Alıcısı: Next 2000 super HDTV_ Next 2000 cx super plus_Orginal ® / MACHINA 3D V.I.P. / Redline TS 3000 HD

geçmiş olsun keşke bi uyducudan alsaydın ikinci el hiç olmazsa orda deneme imkanı olurdu
________________________________________________________________________________
ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
Next 2000 super HDTV_Orginal ®
Next 2000 cx super plus_Orginal ®
MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel
Redline TS 3000 HD-İP
Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E_/ 0,8 W_4 W_22 W_30 W
Nokia 808 PureView / Belle_Carl Zeiss lensli 41 megapiksel kamera_Xenon flaş (03.10.2015) "Akto Gamat
[IMG][/IMG]
cyborg78 is offline  
Eski 01-01-2017, 18:43   #6
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:

Nedir olay tam olarak
- Cihaz üzerinde bulunan Free serveri kapalı yap. Sorun kalmaz.
Tasarım is offline  
Eski 01-01-2017, 19:36   #7
flexflex
Yeni Üye

Alıntı:
Tasarım tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
- Cihaz üzerinde bulunan Free serveri kapalı yap. Sorun kalmaz.
O tamam peki hocam normal uydu daki sorunu nasil asabilirim ? Su karelenme sinyal yok sorununu ?
flexflex is offline  
Eski 01-01-2017, 19:46   #8
cyborg78
Özel Üye

cyborg78 kullanıcısının avatarı

Üye No: 27137
Giriş: 21-08-2006

Uydu Alıcısı: Next 2000 super HDTV_ Next 2000 cx super plus_Orginal ® / MACHINA 3D V.I.P. / Redline TS 3000 HD

karelenme deyince acaba merkezi sistemimi kabul etmedi uyuşmadı ayarı, kanalları yeniden taradın dimi fabrika ayarından sonra
ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
Next 2000 super HDTV_Orginal ®
Next 2000 cx super plus_Orginal ®
MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel
Redline TS 3000 HD-İP
Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E_/ 0,8 W_4 W_22 W_30 W
Nokia 808 PureView / Belle_Carl Zeiss lensli 41 megapiksel kamera_Xenon flaş (03.10.2015) "Akto Gamat
[IMG][/IMG]
cyborg78 is offline  
Eski 01-01-2017, 22:23   #9
flexflex
Yeni Üye

Alıntı:
cyborg78 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
karelenme deyince acaba merkezi sistemimi kabul etmedi uyuşmadı ayarı, kanalları yeniden taradın dimi fabrika ayarından sonra
Aynen kendim de taradim turksat otomatik freksns uzerinden 600 e yakin kanal buldu ama ayni sorun devam ediyor .ayrica kral tv kral pop vs hic acmiyor . Farkli uyduda sorun yok ayni yere bagladim calisiyor izleniyor karelenme yada sinyal yok sorunu falan yapmiyor. Ben anlamadim bisey komsum bu aksam yok 1030 sky bende suan da sabahtan beri test ediyorum sikinti cikarmadi hic bolacana da zap yaptim hatta kral pop tv izliyorum suan da da sinyal var mesela ayni sekilde uydu kablosunu machineye takinca sinyal yok diyor ayni sekilde butun sinyal sorrunlari devam ediyor kral tv ye sinyal gelmiyor hic bir sekilde diger sinyal olmaayan tv8 kanal d trt 1 gibi kanallara bir iki ileri geri yapinca sinyal geliyor. Ayrica mozaiklenme de sanki hava yagmurluyken sinyal zayiflar gibi oluyor ya hani kare kare hafif hafif sinir edici bir durum
flexflex is offline  
Eski 02-01-2017, 19:29   #10
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:
O tamam peki hocam normal uydu daki sorunu nasil asabilirim ? Su karelenme sinyal yok sorununu ?
- Bence fazla uğraşma, gönder cihazı servise orada daha detaylı bakarlar.
Tasarım is offline  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık