• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2000 serisi gbox ok.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2000 serisi gbox ok.

sharemax prog. açıyoruz...prog. içersinde sgbox klasörünü açıyoruz..
    -bu kısım çok önemli şimdi ayarları yapmaya başlıyoruz..cwshare dosyasını paylaşım aldıgımız kişiye göre editliyoruz. ve gbox_cfg dosyasını editliyoruz..
    -bu editleme işlemleri bittikten sonra gboxcontrol açıyoruz..start basıyoruz kartların geldigini görecegiz..
    - hsıc prog. açıyorum setingsten com port seçiyoruz. ve gbox seçeegini seçiyoruz.update basıyoruz.
    -cihazımızdan menü tercihler hsıcgbox seçiyor kaydediyoruz bu kadar basit tabi ki modemimize port açmamız gerekiyor bu paylaşımı alabilmemiz için

sorunu olanlar yazarsa buradan cevap verebilirim
    ERASLAN
    NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
    DREAMBOX 500S
    NEXT SUPER CX
    120 LİK MOTORLU ÇANAK

ücretsiz Cccam server için tıkla

teşekkürler bu güzel bi gelişme eline sağlık ne de olsa gbox free buluna biliyor...

Yorum yap

ewet elinde kart olanlar rahatlıkla free serverlere baglanabiliyor
      ERASLAN
      NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
      DREAMBOX 500S
      NEXT SUPER CX
      120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

modeminde port açmakta sorun yaşayanlar bu linke bakabilirler http://www.portforward.com/english/a..._8000index.htm
        ERASLAN
        NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
        DREAMBOX 500S
        NEXT SUPER CX
        120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

güzel olmuş arkadaşım inşallah becerebiliriz
          mustafa kemal i sindiremeyenler onun sağlamış olduğu demokrasi ve getirdiği evrensel yenilikler ile ayakta durduklarını unutmasınlar

Yorum yap

çok basit ben 1 gün harcadım ama hatamdan dolayı ugraşmışım heheheeh
            ERASLAN
            NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
            DREAMBOX 500S
            NEXT SUPER CX
            120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

eraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              modeminde port açmakta sorun yaşayanlar bu linke bakabilirler http://www.portforward.com/english/a..._8000index.htm
              dostum corecess modem için port açma yok mu? ben gormedim
              C# Is Good Programming

Only C#

I Love C#

Yorum yap

ali_next Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                dostum corecess modem için port açma yok mu? ben gormedim
                genelde bütün modemler mantık olarak aynı modem ıp adresinden gir ve portları aç...

Yorum yap

eraslan hocam 2000 gbox konusunda emek harcayanlardan biri olduğun için teşekkürler. Ben gboxcontrol ile bağlantı yapabildim muhtelif olarak online olan card sayısı değişiyor. bu paylaşım aldığım arkadaştan olabilir yada tam ayapamamış olduğum ayarlardan olabilir. 2000 serisi ile çalışan bir gbox_cfg dosyasını gönderebilirmisin? nerde yanlışımız varsa görebiliriz bu sayede. aslında birde mümkünde M ve D satırları silinmiş bir halde cwshare dosyasınıda de göndersen açıkçası çok minnettar olurum. bendeki durum şu; gboxcontrol de bağlantı görünüyor. online cardlar görünüyor. sharemax (HSIC gbox modunda) çalışıyor ama kanallar açmıyor.

saygılar

Yorum yap

gbox_cfg dosyasının edite ihtiyacı var onu yapmanız lazım. yoksa izleyemezsiniz
                    ERASLAN
                    NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
                    DREAMBOX 500S
                    NEXT SUPER CX
                    120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

eraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      gbox_cfg dosyasının edite ihtiyacı var onu yapmanız lazım. yoksa izleyemezsiniz

hocam editledim. bütün komutların anlamlarına baka baka yaptım bu işi.
                      şu an işte olmasam ben yazıp göndericem sana. sen gönderrirsen sevinirim. olmazsa akşam ben gbox_cfg içeriğini yazarım buraya.

yardımın için teşekkürler.

Yorum yap

bu arada konuyu takip eden arkadaşlar için genel bilgi olsun diye yazıyorum.

1. )dyndns.org tan aldığın host adresiniz. açtığınız port. dinamik (değişken) ip kullanıyosanız dns update işlemi. bunların hepsi bağlantı kurmak için gerekli argümanlar.

2.) gboxcontrol programı ve içindeki ''gbox_cfg ve cwshare'' dosyalarını editlemek. paylaşım yaptığımız arkadaşlara bağlanmak için kullanıyoruz. buraya kadar yapılanlar eğer düzgün ise gboxcontrol de card ları görebiliriz.

3.) ve son olarak (HSIC Gbox kutucuğu tıklı olarak )kullanılan sharemax programı gboxcontrol ile aldığımız kartları cihaza ulaştırmak , cihazdaki kanal değişimini vs. servera iletmek içindir. (burda sharemax yerine ersalan hocamın verdiği HSIC 3.00 programıda kullanılabilir aynı işi görüyor)

toparlayacak olursak. gboxcontrol ile bilgisayarımızı servera bağlıyoruz. sharemax (yada HSIC 3.00) ile cihazımızı bilgisayara bağlamış oluyoruz. yani cihaz servera bağlanmış oluyor bir anlamda.

saygılar

Yorum yap

Bu programa (share max) vakif arkadaşlardan ricamız biraz daha örnekli ve hatta mümkünse resimli izahatta bulunurlarsa çok makbule geçer diye düşünüyorum. Çünkü ben şahsen bahsı geçen dosyaların edit edilmesini bile affedin anlamış değilim, bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Kolay gelsın.

Yorum yap

mistik53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Bu programa (share max) vakif arkadaşlardan ricamız biraz daha örnekli ve hatta mümkünse resimli izahatta bulunurlarsa çok makbule geçer diye düşünüyorum. Çünkü ben şahsen bahsı geçen dosyaların edit edilmesini bile affedin anlamış değilim, bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Kolay gelsın.

cihazın 9000 ise zaten sharemax kullanmayacaksın. detaylı anlatım yakında inşallah .

saygılar

Yorum yap

ilk mesajda 2000 serisi cihazlar model isminde 2000 olan her cihazda geçerlimi ben Next YE-2000CX SuperPLus meodelini alıcam da o yüzden soruyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X