• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Oratalada dolaşan yamalı birvirüs tnxt dikkat!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Oratalada dolaşan yamalı birvirüs tnxt dikkat!!!

Arkadaşlar bugun şirkette bir bilgisayarla baya bir uğraştım başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmakistiyorum normalde hddler genel olarak 2bölerim c sürücüsü ve dsürücüsü diye yanlız birvirüs bulaşmışkı c sürücüsünden d sürücüsünle birlikte çalışıyor elimde olan antivirüs prolarıyla taratma yaptım yinede inandırıcı gelemedi taramlarda çıkan sonuçlar işletimsisteminiçindeki sistem dosyalarını onardım yanlız 1saat içinde yine sistem dosyaları değişmiş sordum herhangi bir profalan indirdinizmi diye aklıma takıldı sürücülerin bütün dosyalarını yedek dediğim hddy aldım sistemı kurdum ne internet taraycısında sorunyaşadım sorun şu bu virus hem ramlarden yiyeyor hemde işlemciden şaştımkaldım tnxt diye birvirüs kasperle tarattım oda olmadı nod32 oda olmadı şirkette kulandığım antivirüs prolarıyla sonuçta 2 antivirüs prosundan kesin sonuça aldım işletim sisteminize sorusoruyor o ardada 1soru soraraken işlemciye hata yaptırıyor gelelim ramlere işlemci yetmeyince bilgisayar ramlare biniyor ramlerde fazla yüke dayanayıp ısınma yapıyor buda işlemciyle kuzey köprüsü diye adlandırdığımız veriyolarında sorun yaşattırıyor vede işletimsistemide hasar görüyor herkeze tavsiyem kimse ojinal omayan xp işletim sistemi kurmasın çünkü songünlerde xpnin birçok yamalısı var işletimsistemini birsüre sonra hacker dediğimiz kişiler ele geçiriyor buda sizin kişisel bilgisayarınızın verlerinin çalınmasını ve hasar vermilmesine neden oluyor bu konuyu forum ailesiyle paylaşmak istedim oratalada dolaşan yamalı birvirüs tnxt dikkat edilemsi gereken konu diye düşündüğüm için sizlerle paylaştım.

bilgi için teşekkürler! peki bu virüs tam olarak nerden bulaşıyor? xp cd sinden mi?

Yorum yap

EKSELANSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bilgi için teşekkürler! peki bu virüs tam olarak nerden bulaşıyor? xp cd sinden mi?
      nlite vs. gibi programlarla modifiye edilmiş xp işletim sistemlerinden bahsediyor arkadaş

Yorum yap

verdiğin bilgiler için,teşekkürler ...

Yorum yap

teşekkürler

Yorum yap

~~fyt~~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            nlite vs. gibi programlarla modifiye edilmiş xp işletim sistemlerinden bahsediyor arkadaş
            teşekkürler abi şimdi anladım.

Yorum yap

temizliği yapan 2 anti virüs proğramlarının adı ne? bizde taratalım bakalım bizde de şu tnxt varmıy mış ??
              At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

kasparsky ve nod32 kullanmış arkadaş

bence mcafee bidefender ve kaspersky bunlarda cok güzel ilk 3 favori anti virüs programım
                http://www.kazandiranis.com/

Yorum yap

bilgi için teşekkürler.
                  NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
                  NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
                  D-SMART NEXT 9500 X CIS
                  NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

nod32 eset hakın ne dusunuyorsunuz yenı ındırdım kaspersky kullanıyordum fakat 6.0 ve lısans bıttı bunu yukledım win 32 diye bir sey var nod32 bunu sadece karantinaya aliyor ama silmiyor lutfen yardım??

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X