• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 7500cı kumanda sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 7500cı kumanda sorunu

selam arkadaşlar next 7500cı kullanıcısıyım.dün gece 12 de işten geldim receiveri açtım sonra birkaç kanal değiştirdikten sonra kumandam çalışmaz oldu.pildenmi acaba diyerek pili falan değiştirdim olmadı receiverin fişini takıp çırdım ama nafile halada çalışmıyor kumandamın çalıştığından eminim yapabileceğim birşey varmı proğram atarsam düzelirmi?yada ne yapabilirim?

En yakın servise başvurmanızda yarar var.
    Ya kumandanız düşme v.s. sebeplerden dolayı doğru kodu göndermiyor ya da alıcınızın IR alıcı gözü arızalanmıştır.
    En doğru ve sağlıklı çözüm serviste

Yorum yap

ilgin için teşekkürler arkadaşım fakat kumandam arızalı değil kumandayı denedim sorun receiverde.
      not:kumandanın çalışıp çalışmadığını öğrenmenin basit bir yolu var cep telefonu kamerasını açın ve kumandayı kameraya doğrultup basın ve telefonun ekranına bakın bastığınızda infrarad led yanıyorsa çalışıyordur.

Yorum yap

Evet güzel söylemişsiniz.
        Bir önceki mesajımda doğru kod göndermiyor olabilir diye yazdım.
        Nasıl insanlar iletişim için lisan kullanıyorsa (Türkçe ingilizce almanca v.s.) kumandalarda ona benzer frekans ve kodlar kullanılır.
        Kumandanın içinde bu frekansları ve kodları oluşturacak devreler var, yanlış frekansta çalışıyorsa doğal olarak sinyal gönderdiği halde alıcı algılamaz veya anlamaz.
        O yüzden kamerayla sadece bir sinyal gönderdiğini tespit edebiliyorsunuz ama doğru veya yanlış olduğunu anlayamazsınız.
        Doğru çalıştığını kullanıcı olarak anca aynı model başka bir alıcıda kontrol edebilirsiniz.

Yorum yap

evet arkadasım haklı olabilirsin o benimde aklıma geldi fakat infrared led'te sinyal oldugunu görünce makinadan diye düşündüm kumandadansa sorun olmaz kaç paralık şey sonuçta.
          ama olurya yazılımdan kaynaklanan birşey olabilir diye düşündüm ve o yüzden bu konuyu açtım.
          ilgin için teşekkürler.

Yorum yap

Cihazın ön panellindeki tuşlar çalışıyormu çalışmıyorsa ve tv de de görüntü yoksa yazılımın 2006 öncesine aitseydi ve yeniledin şöyle bir arıza sözkonusu var cihaz resetlenmiş faprika ayarlarna dönülüp ayarların kaydedilmesi gerekliği var yapılan yazılımda receiverin tv çıkışı 38 den 40 değiştirilip yapılmıştır scart kaplo yeine tv anten kaplosuyla cihaz bağlanıp UHF sisteminde tarama yaparak cihazın görüntüsü bulunur sonra faprika ayarlarna dönülür daha sonra kumanda da çalışır scart kaplo da cihazı tanır ...
            tabii bu yazdıklarım varsayım üzerine oldu çünkü sizin cihazın tvde görüntüsü varsa bilmiyorum ya da cihazın ön panelindeki kumandayı gören kısmında da arıza olabilir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X