• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 süper mach1 hocam

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 süper mach1 hocam

2000cx süper plus makinamız var bu cihazı karaköyde 200 tl civarında satıyorlar hd yayınları bile almıyor niye bu kadar pahalı satıyorlar anlamıyorum aslında yazılım yapan arkadaşlar bu cihazlara kodec yazılımı yapsa hd yayınları izlemeyemezmiyiz şimdi olmazsa bu cihazlarıdamı çöpe atıcaz 1 yada 2 sene sonra yayınlar hd olucak 200 tl yi boşunamı saydık bu cihazlara mach1 hocam bir yardım

cyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000cx süper plus makinamız var bu cihazı karaköyde 200 tl civarında satıyorlar hd yayınları bile almıyor niye bu kadar pahalı satıyorlar anlamıyorum aslında yazılım yapan arkadaşlar bu cihazlara kodec yazılımı yapsa hd yayınları izlemeyemezmiyiz şimdi olmazsa bu cihazlarıdamı çöpe atıcaz 1 yada 2 sene sonra yayınlar hd olucak 200 tl yi boşunamı saydık bu cihazlara mach1 hocam bir yardım
    Ustanın yapacağı bir şey yokki arkadaşım her ürünün kendine özgü çalışma standardı var örnek: vcd player dvd cd okuyabilirmi 200 tl den bahsediyorsun bir zamanlar next 2001 analog dijitale çift anten 700$ para verenlerdenim sistemi geri kalırsa evet atılacak çöpe..HD yayınları alabilmesi için HD cihaz gerekli...yada Teknoloji değişken olmasaydı şimdi herkez nokia 5110 telefonu kullanıyor olurdu..
    SAYGILAR..

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı
      Ustanın yapacağı bir şey yokki arkadaşım her ürünün kendine özgü çalışma standardı var örnek: vcd player dvd cd okuyabilirmi 200 tl den bahsediyorsun bir zamanlar next 2001 analog dijitale çift anten 700$ para verenlerdenim sistemi geri kalırsa evet atılacak çöpe..HD yayınları alabilmesi için HD cihaz gerekli...yada Teknoloji değişken olmasaydı şimdi herkez nokia 5110 telefonu kullanıyor olurdu..
      SAYGILAR..
      Sy memorist kardeşim cihazın alt yapısnın buna müsait olmadıgını söyleyip örnek olarakda hiç alakası olmayan örnekleri veriyorsun. Next cihazının yazılımları degiştirilebiliyor ve 2000 modellerinde var olan şey mpeg2 codegi degilmi yoksa yanlışmı biliyorum. Bu cihazın içine mpeg2 codegin yerine mpeg4 codeginin entegre edilmesinin önündeki engel nedir. Tamam mpeg2 ve mpeg4 codegleri aynı anda cihaza entegre edilmeye bilir bunun için yeterli alan ve bellek olmaya bilir ama cihazın içine sadece mpeg4 codegi entegre edilerek hd özellige dönüşmesi için önünde donanımsal engel oldugunu düşünmüyorum. Ama mpeg4 codegi çözümlerken cihaz işlemcisinin nekadar performans gösterecegini bilemiyorum.
      Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Yorum yap

S_Q_L Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Sy memorist kardeşim cihazın alt yapısnın buna müsait olmadıgını söyleyip örnek olarakda hiç alakası olmayan örnekleri veriyorsun. Next cihazının yazılımları degiştirilebiliyor ve 2000 modellerinde var olan şey mpeg2 codegi degilmi yoksa yanlışmı biliyorum. Bu cihazın içine mpeg2 codegin yerine mpeg4 codeginin entegre edilmesinin önündeki engel nedir. Tamam mpeg2 ve mpeg4 codegleri aynı anda cihaza entegre edilmeye bilir bunun için yeterli alan ve bellek olmaya bilir ama cihazın içine sadece mpeg4 codegi entegre edilerek hd özellige dönüşmesi için önünde donanımsal engel oldugunu düşünmüyorum. Ama mpeg4 codegi çözümlerken cihaz işlemcisinin nekadar performans gösterecegini bilemiyorum.
        Lütfen bilmediğiniz bu tür teknik konularda yorum yapmayınız. SD cihaz tasarlanırken bu sisteme uygun, HD cihaz tasarlanırken de HD sisteme göre hazırlanır. Sonradan SD cihazlar HD yayınları çözümlemez.

Konu kapanmıştır.

Yorum yap

Sayın admin kardeşim benim merak ettigim ki bilmediginiz teknik konular demişsiniz 50-60 tl ye satılan adi bir cep telefonu dahi mpeg4 codegini çözümlerken bu cihazlara 4 mb flas 32 mb ramle psp 2000 de dahil olmak üzere next 2000 cx netin donanımsal olarak ne eksigi var acaba. Diyelim hadi bu cihaz hd yayınların codec dışındaki diger unsurlardan kaynaklanan nedenlerle hd yayınları çalıştıramıyor. Peki USB üzerinden mpeg4 yada avi formatlarını çalıştıramayışının nedenleri nelerdir.
          Bu sorularımız next karşıtı gibi alınmasın ki zaten next karşıtı olsak bukadar uzun süredir sitede üye olmayız. Sadece sevdigimiz bu markanın harikalar yaratması degil daha iyi olması için neler yapılacagı konusunda fikir üretmek. Tabi her soruda cevaplanacak diye bir kaide yok. Saygılarımla.
          Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X