• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super Plus 13.1.2009 Yazılımları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• a_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LNB için MUDO 1 ve MUDO2 seçtim ikisin de de sinyal gelmedi. transporteleri de tek tek seçtim yine sinyal gelmedi otomatik ve elle arattırdım kanal bulamadım. Uydu sinyalini alamıyorum
    Pardon Diseqc ayarını yapmanız gerektiğini yazmayı unutmuşum. Digiturk çanağındaki LNB'den gelen kablo hangi uca giriyorsa bunu 2000 Cısta Çanak Ayarı bölümünden ayarlamanız gerekir.

Yorum yap

• deiseg ayarı doğru

uydu sinyali geliyor. %90 Kalite sinyali gelmiyor

Yorum yap

uydu sinyali geliyor. %90 Kalite sinyali gelmiyor
        referans aldığınız tp de sinyal varmı ona bakın.Çanak ayarı kısmında ilgili uyduda yayın olan tp yi seçip sinyal ve kalite bilgisine öyle bakın.Tabi diseq seçiminin doğru olduğunu kabul ederek
        Kolay gelsin
        :tr:

Yorum yap

• teşekkürler.

yazılım için teşekkürler.

Yorum yap

• Arkadaşlar kusura bakmayın ben bu uydu işinden pek fazla anlamıyorum ama anladığım kadarıyla Next 2000 super plus cihazıma ilk önce rs kablosuyla bilgisayarımdan program ve ******* yükledim multi ler ve xxl dscoverylerden bir ikisi hepsi açıkdı şimdi yeni ******* ve diğer programları usb den yükledim hiçbir kanal açık değil yardımcı olursanız çok sevinirim yüklerken bir hatamı yaptım?:help:

Yorum yap

• gs1905ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Arkadaşlar kusura bakmayın ben bu uydu işinden pek fazla anlamıyorum ama anladığım kadarıyla Next 2000 super plus cihazıma ilk önce rs kablosuyla bilgisayarımdan program ve ******* yükledim multi ler ve xxl dscoverylerden bir ikisi hepsi açıkdı şimdi yeni ******* ve diğer programları usb den yükledim hiçbir kanal açık değil yardımcı olursanız çok sevinirim yüklerken bir hatamı yaptım?:help:
              yanlışınız var. çünkü bahsettiğiniz kanallar açılmayalı 5 ay oluyor.
              şuan için emu ile izlenen pek bir kanal kalmadı.
              güncel emu kêy ile şuan adult kanal olarak xdream tv var
              kolay gelsin.
              Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
              --------------------------------------------------------------
              Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
              Next YE-18500 HD+Plus
              90cm ofset çanak (türksat) sabit,
              90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
              90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
              110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
              500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

• Next ciler Sorunum hala daha çözemedim.
                Cıhazım next 2000cıs türksat ve hotbord uydusunu deiseg bağlantısı ile seyrediyordum. Dijiturk e vestel kampayası ile üye oldum türksat çanağını dijiturk w3 uydusuna servis elemanları çevirdi. vestel uydu alıcısı ile dijiturk ve hotbord ü seyrediyorum. Next cıhazımı kullanmak istediğimde hotbord uydu ayarlarında problem yok. w3 7 derece dijitürk uydusunu ayarlamak istediğimde LNB ayarını dijiturk MADU1 ve dijiturk MADU2 oalarak da ayarladım deiseg ayarını doğru yaptım uydu sinyalini aldım. fakat transporter sinyal KALİTE seviyesini değişik transporter frekansların da da alamadım. LNB veya deiseg i mi değiştirmem lazım

Yorum yap

Next ciler Sorunum hala daha çözemedim.
                  Cıhazım next 2000cıs türksat ve hotbord uydusunu deiseg bağlantısı ile seyrediyordum. Dijiturk e vestel kampayası ile üye oldum türksat çanağını dijiturk w3 uydusuna servis elemanları çevirdi. vestel uydu alıcısı ile dijiturk ve hotbord ü seyrediyorum. Next cıhazımı kullanmak istediğimde hotbord uydu ayarlarında problem yok. w3 7 derece dijitürk uydusunu ayarlamak istediğimde LNB ayarını dijiturk MADU1 ve dijiturk MADU2 oalarak da ayarladım deiseg ayarını doğru yaptım uydu sinyalini aldım. fakat transporter sinyal KALİTE seviyesini değişik transporter frekansların da da alamadım. LNB veya deiseg i mi değiştirmem lazım
                  Digiturk LNB'sinden gelen kabloyu, Hotbird'den gelen kablo ile değiştirin ve bir de böyle test edin. Belki kullandığınız Diseqc Switch'in o girişi arızalı olabilir.

Yorum yap

• Yazılım için teşekkürler,

ufak bir sorun var, aslında çok önemli değil, sanırım bir sonraki yazılımda düzelebilir.
                    Cihaz kapalı durumdayken çalışan saat gece yarısını geçtiğinde, örneğin 00:15 olarak
                    gösterilmesi gerekirken, yeni yazılım sonrasında 24:15 olarak yola devam ediyor.
                    Menülerdeki 12/24 ayarı vs detayların değişmesi sorunun çözülmesine yardımcı olmadı.
                    Bilgi vermek istedim...

Yorum yap

• --------------------------------------------------------------------------------

Mach1 hocama ve Tasarım hocama emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca sabırlarına hayranım. SUPERR!!! liğini yazılımlarda verdiğiniz düzenleme ve yeni özelliklerle tescil ettiğiniz cihazlarımız bu cihazı tasarlayıp üretenler kadar sizin de emeklerinizle de bu hale geldi. Şimdi sizlerden bizim için çok çok önemli birkaç minik rütuşu (ACABA OLABİLİR Mİ) umuduyla rica ediyoruz. Bizim için en önemli rütuşlardan bir tanesi uydu silme özelliği. Bir tanesi TPS Auto kısayolunun emu ... menüsüne erişim olarak atanması. Find yani arama tuşu bu haliyle daha kullanışlı. Arkadaşımın değişim talebine katılmıyorum. Bir de softcam attığımızda emu menüsünde V...d..g...rd kısmı kayboluyor.. Kanal ismi çok kısa yazılabiliyor. Bunu 12-15 karakter yazabilecek uzunluğa açabilirsek çok güzel olacak. Belki de en önemli şeylerden birtanesi bu bizim için. İlginize çok teşekkür ediyorum. Umarım Tasarım hocam bana kızmaz:-( HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER USTALAR..
                      DIGITURK IRDETO MODUL
                      D-SMART D-FIX MODUL
                      TİVİBU IRDETO MODUL
                      ---------------------------
                      SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                      -------------------------
                      TECHNISAT DIGIT ISIO STC 4K
                      HUMAX 4TUNE 4K
                      KATHREIN 926 4K
                      VU+ DUO 4K
                      DREAMBOX ONE 4K
                      WETEK PLAY 2 4K
                      ATLANTA CI 4K
                      TOPFIELD SMART URBAN HD
                      NEXT 10000 PLUS 4K
                      GOLDMASTER ULTRA 4K
                      GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
                      NEXT 2000 MACHINA 3D HD
                      NEXT PANDORA HD
                      NEXT 2000 DOBRATECH HD
                      NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

• yazılım

iyi akşamlar hocam yazılımı az önce attım daha yeni fırsat buldum ama atmadan önceki cihaz bilgisi 11/05/08 di yazılım attım ama 13 ocak yazılımı diyor ama tarih değişmedi cihaz bilgisi aynı.... flaşh bellekle atıyorum bu zaman kadar hiç böyle olmamıştı

Yorum yap

• serkan demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          iyi akşamlar hocam yazılımı az önce attım daha yeni fırsat buldum ama atmadan önceki cihaz bilgisi 11/05/08 di yazılım attım ama 13 ocak yazılımı diyor ama tarih değişmedi cihaz bilgisi aynı.... flaşh bellekle atıyorum bu zaman kadar hiç böyle olmamıştı
                          Reset atıp tekrar denemekte fayda var bence.Selamlar saygılar...

Yorum yap

• yazılı tarihi değiştirilmemişse eski tarih yazar ama sen resetleyip bidaha dene bakalım değişecekmi...
                            MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

• Verilen bilgiler için tesekkürler
                              MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

• Tv Otomatik Uyduya Geçmiyor

İyi günler arkadaşlar. Next&Nextstar YE-2000 CX Super Plus uydum war ve geçen gün diseq bozuldu. Onu değiştirdik uydu düzeldi kanallar çekiyor fakat bir sorun oluştu. Önceden uyduyu açınca tv kendiliğinden AV a geçiyordu. Şimdi bu işlemi manuel olarak yapmamız gerekiyor. Bunun bir ayarı mı war. Nedenini bilen bir arkadaş çözüm yazarsa çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X