• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kart paylaşımı ( card sharing ) ne demek ? Nasıl kullanılır ?

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ekrem_oral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    organik 81 gbox tek taraflı olabilirmi.mesela bende olan bi yasal abone kartını kart paylaşımlı cihazımı kullanarak başakası ile paylaşabilirmiyim. Tabiki bilgisayarım ve netim var. Yoksa Pc de mi kart okuyucu olması gerekiyor. Saygılar
    Başkası ile aranda gbox bağlantısı varsa; uydu alıcına taktığın karttan o kişi de zaten faydalanabilir. Harici bir kart okuyucuya gerek yok.

Yorum yap

organik 81 hocam mach1 üstadın sharing serverındaki kartlar nasıl güncelleniyor. server çanağa mı bağlı yoksa servera bağlanan üyelerin çanaklarından mı güncelleniyor? bayadır kafamı kurcalayan bir soru bu. verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

saygılar

Yorum yap

Servere takılı kart kendini güncellemez. Güncellenmesi gerektiği zaman herhangi çanak bağlı bir uydu alıcısınıa geçici olarak takılır ve güncellenir..

Yorum yap

organik 81 bilgi için teşekkür

Yorum yap

teşekkür ederim hocam

Yorum yap

Resimdeki Editleme işlemi hakkındaki sorularımı yanıtlayabilecek bir arkadaşım varmı.?

Yorum yap

404 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Resimdeki Editleme işlemi hakkındaki sorularımı yanıtlayabilecek bir arkadaşım varmı.?

Hayır ordaki tire "-" işareti ayırıcı değil. host adı o şekilde zaten. IP kullanacaksan host kullanmayacaksan komple host adının yerine IP yazacaksın.

benimdns.no-ip.org yerine IP yazacaksın.

11111111 = bu port numarası değil zaten. senin gbox keyindir. ilk sayfadaki anlatımı tam veya dikkatli okumamışsın.

arkadasim1.no-ip.org da aynı şekilde komple host adıdır. o kişi de host kullanmayıp IP kullanıyorsa bunun yerine onun IP'ini yazacaksın.

5000 ve 2650 evet porttur.

A1 A2 .. ayarı biraz hassas ve detaylıdır bu konu ile tam olarak ilgisi yok. bu konuda gbox içerikli konuları takip edip araştırırsan genel fikir edinebilirsin..

Yorum yap

İlk önce cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.

1.Arkadaşımın dns nosundan sonra yazılan 2 adet portada arkadaşımın portlarınımı yazacağım yoksa birine benim port numaramı mı yazacağım ?

2. 11111111 yazan benim gbox keyine kafama göre istediğim rakkamı verebilirmiyim.

3. Paylaşım Yapabilmem için sadece 1 arkadaş eklemem yeterlimidir.? ( Orda iki arkadaşım bölümü var Kafama takıldıda...)

Yorum yap

1. ) D satırında port yazarken önce kendi port numaran sonra arkadaşınınki.
                    2. ) 11111111 yerine istediğini yazabilirsin.
                    3. ) bir arkadaş yeterlidir. ikinci arkadaş yoksa ikinci D satırını silebilirsin. kaç arkadaş varsa o kadar D satırı eklemen gerekir.

saygılar

Yorum yap

• Birde hsıc -3 programıdamı kullanılacak.?

İki programdamı açık duracak ?

burda nereleri dolduruyoruz mesela benim port numaram 2499 nereye girilecek ve diğer yerlere neler yazılacak.

Yorum yap

• gboxcontrol çalıştıktan sonra sharemax ı çalıştırıcaksın. bu programda olabilir sharemax yerine ama hiç denemedim

Yorum yap

• Yani sadece gbox control değil aynı anda H-sıc yada sharemax programlarından birinidemi kullanmak gerekiyor G-box kullanabilmemiz için.

G- box u Hiç test etme imkanı bulabildinmi sen next 2000 x cı plus cihazında.

Bir arkadaşım bana sen sadece tek serverlı g-box a girebilirsin dedi.

Her g- box a giremezsin dedi.

varmı böyle birşey. ?

Yorum yap

• evet HSIC 3.00 yada sharemax kullanman gerekiyor gboxcontrol ile birlikte. birden fazla kullanıcıya bağlanabilirsin. tek server diye bişi yok. ben gbox ı test edebildim bi tek TPS yi açabildim. bana gelen kartların levelleri düşük olduğundan diğerlerini açamadım şimdilik. açıkçası her an deneme fırsatım yok. ama olmaz diye bişey yok.

Yorum yap

• Teşekkür ederim arkadaşım cevap için.

G- box için Sharemax programı basit geldiğinden onu kullanmayı tercih ederim hsıc 3.00 yerine.

yanlız g- box kullanırken sharemax ta hangi bölümleri doldurmamız yeterli.

Yorum yap

• dostum zaten sharemax5.5final klasörünün içinde sharemax loader diye bişey var onu kullan aktivasyon keyi gerekmiyor. Yukarıdaki resimde olduğu gibi gbox on hsıc mode kutucuğu tıklı olacak. başka bişey doldurman gerekmiyor. zaten gboxcontrol için ayar yapıyosun.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X