• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yazilim atarken donma

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yazilim atarken donma

Slm Arkadaslar

ben burada yeniyim.
    Bende Next YE 9000 xcam Ultra var.
    Yazilim atarken kutu donuyor.Mesela 57%´e geliyor ve orada kaliyor.Birdaha denedim busefer 17%´e takildi.
    Yazilim atarken mach ustanin anlattigi gibi yaptim yani 4M ve Bootloader 2 ´yi sectim.Ama olmuyor.
    Lütfen yardim edin.

cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açın açılışta ekranda boot1 yazıyorsa yazılım atarken boot1'i seçin..buradakı seçimden muhtemelen bu şekılde bi sorun olabilir.ayrıca masaustu mu yoksa loptop makınadanmı atıyorsunuz yazılımı ?

Yorum yap

Hayir Boot 2 yaziyor.Yazilimi Masaüstü´den atiyorum.Baglantiyi Com1 den yapiyorum.
      Yani yaptiklarimin hepsi dogru ama donma oluyor.

Yorum yap

yazılım atmadan once son zamanlar cihazla ilgili bir sorun yaşamışmıydın ?

Yorum yap

Hayir

Yorum yap

diğer arkadaşıların tavsiyesi olacaktır umarım cihazın flash'la ilgili bir sorun yoktur..

Yorum yap

Firewall programı çalışıyorsa onları kapat öyle dene. Bu arada işletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz?

Yorum yap

Valla XP kullandim ama Vista´da var.Istersen onu deneyim.

Yorum yap

Hayır hayır XP'ye devam et. Aksi halde Vista'da Win32 uygulamaları çalışmaz.

Yorum yap

dostum atacak olduğun yazılım hangi tarihli yazılım
                    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Valla arkadaslar Yazilimi Vista ile attim.Simdide STB 2.1 ile Motor-Setting atmaya calisiyorum olmuyor.
                      En iyisi Setting´i xp ile atayim.
                      Sizde Motor Setting varmi.Forumda aradim bulamadim.

Yorum yap

Baba Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Slm Arkadaslar

ben burada yeniyim.
                        Bende Next YE 9000 xcam Ultra var.
                        Yazilim atarken kutu donuyor.Mesela 57%´e geliyor ve orada kaliyor.Birdaha denedim busefer 17%´e takildi.
                        Yazilim atarken mach ustanin anlattigi gibi yaptim yani 4M ve Bootloader 2 ´yi sectim.Ama olmuyor.
                        Lütfen yardim edin.
                        bence baska bir PC den dene cünkü bendede ayni sorun oldu ben NEXT 2000-8000 9000 inin diger serilerine yazilim yolarken sorununsuzca sonuclaniyor fakat 9000XCAM ultrada senin anlatigin gibi % 7 %46 vb.donma oluyor baska PC den ayni pogramla ayni yazilimi 9000XCAM ultraya sorunsuzca yazilimi yolayabiliyorum.

Not yukarida anlatigim 9000XCAM donma sorunu sadece yazilim yolarken yasaniliyor fakat soft.resim,seting vb.yolarken gayet güzel calisiyor saygilarimla.
                        NEXT1001-NEXT8000XCAM-NEXT9000XCAM-NEXT2000superX Plus-NEXT2000 Super Plus USB li Fun 4,6-Opus Turksat 42 Hotbird 13 Astra 19 Astra 23

Yorum yap

zeko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          bence baska bir PC den dene cünkü bendede ayni sorun oldu ben NEXT 2000-8000 9000 inin diger serilerine yazilim yolarken sorununsuzca sonuclaniyor fakat 9000XCAM ultrada senin anlatigin gibi % 7 %46 vb.donma oluyor baska PC den ayni pogramla ayni yazilimi 9000XCAM ultraya sorunsuzca yazilimi yolayabiliyorum.

Not yukarida anlatigim 9000XCAM donma sorunu sadece yazilim yolarken yasaniliyor fakat soft.resim,seting vb.yolarken gayet güzel calisiyor saygilarimla.
                          bilgisayarın com portunda sorun yoksa reciever'ın belki com portunda sorun oluşabiliyordur.denek gerekli...ama ilginç bi durum.

Yorum yap

merhaba takdogan hocam dogru söyleme itimali yüksek katiliyorum ben meslek olarak bilgisayarciyim ve resirvelerdende biraz anlyorum ek olarak söye bir durum olma itimalide var örnegin virus programlari engeleye bilir veya yazilimi engelyen baska bir pirogram olablir diye de düsünüyorurum saygilarimla
                            NEXT1001-NEXT8000XCAM-NEXT9000XCAM-NEXT2000superX Plus-NEXT2000 Super Plus USB li Fun 4,6-Opus Turksat 42 Hotbird 13 Astra 19 Astra 23

Yorum yap

zeko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              merhaba takdogan hocam dogru söyleme itimali yüksek katiliyorum ben meslek olarak bilgisayarciyim ve resirvelerdende biraz anlyorum ek olarak söye bir durum olma itimalide var örnegin virus programlari engeleye bilir veya yazilimi engelyen baska bir pirogram olablir diye de düsünüyorurum saygilarimla
                              yazılım programlarını atarken bazen firewall yada antivrüs programları bir saldırı olduğunu düşünerek yazılımı engelliyor.bu yuzden denemek gereken işlemlerden biride antivrüs yada firewall programlarını kapatarak denemektir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X