• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Göz göre göre ölmüş

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Göz göre göre ölmüş

Önceki gün cesedi üvey annesi ve anneannesi tarafından Sultangazi sokaklarına dağıtılan 9 yaşındaki Fırat’ın çektiği eziyete tüm mahalle şahit. Mahalleli karakola bile gitmiş ama ilgilenen olmamış. Babası tarafından da şiddet gördüğü, aç bırakıldığı söylenen Fırat’ın bir kimliği bile yoktu.

SULTANGAZİ’de babası Necmi Sezer’in birlikte yaşadığı Ekatharine Ochkhıkıdze (28) ve annesi Viola Ochkhıkıdze (67) tarafından cesedi parça parça sokaklara atılan 9 yaşındaki Fırat Sezer’in komşularının anlattıkları çocuğun evde yaşadığı dehşeti gözler önüne serdi. Komşuların ortak söyledikleri tek bir cümle vardı: “Bu çocuğu her gün dövüp işkence yapıyorlardı. Babasına söyledik ama ilgilenmedi.”
    Komşu Türkan Yiğit: Geçen yıl evde büyük bir kavga ettiler. Ben babasını çağırdım. ‘Bana ver bu çocuğu ben bakayım. Fırat 8’inci çocuğum olsun’ dedim. Babası ‘Yok olmaz’ dedi. Uslu bir çocuktu.

Komşu Hacer Teyfur: Bir kere oğluma ‘Beni öldürecekler’ demiş. Muhtara ‘Aç bırakıyorlar bu çocuğu’ dedim. 20 gün önce de karakola gittim ilgilenmediler. Herkes çocuğu dayak yerken gördü. Bütün mahalle şikâyetçiyiz.

‘Babası da suçlu’
    Komşu Reyhan Çiçek: Babası suçlu. Biz hepimiz babasına çocuğu dövdüklerini söyledik.

Bakkal Mehmet Sayım: 2-3 gün önce Fırat yanıma geldi. Birlikte yemek yedik. ‘Neden eve gitmiyorsun’ diye sordum. ‘Babam gelmeden gidemem’ dedi. Ben de polisi aradım. Polisler gelince çocuk korktu ağlamaya başladı. Polisleri bunun üzerine gönderdim. Defalarca tüm mahalleli şikâyet etmemize rağmen kimse ilgilenmedi.

Kırtasiyeci Mehmet Suna: Fırat geçtiğimiz Cuma günü bana geldi. Hemen karşıdaki pidecide çalışıyordu. Defter ve kalem satın aldı. Okuma yazması yokmuş. ‘Bana öğretecekler’ dedi. Çok efendi, saygılı bir çocuktu. Büyümüş de küçülmüş gibiydi.

Muhtar Mehmet Yatkın: Komşular bana ‘Okula kaydettir’ diye sözlü olarak başvurdu. Ancak çocuğun kimliği yoktu, yazdıramadık. Bizde bir tek babasının kaydı var. Diğer iki kadının da kaydı yok.

KORKUNÇ İFADELER
    SULTANGAZİ’de öldürülen Fırat Sezer’in katil şüphelisi olarak gözaltına alınan üvey annesi Tiflis Teknik Üniversitesi Klasik Müzik Bölümü Mezunu Ekatharine Ochkhıkıdze ile üvey anneannesi Viola Ochkhıkıdze’nin ifadeleri kan donduruyor.
    Üvey anne Ekatharine, “Eşimle Zeytirburnu’nda bir lokantada çalışırken tanıştım. 2009’da kendi oğlumuz Talha dünyaya geldi.

Babası ara sıra Fırat’ı dövüyordu.
    Fırat sürekli dışarı çıkmak istiyordu. Evde bu yüzden sürekli tartışma çıkıyordu.
    O gün annem Fırat’ın dışarı çıkmasına izin vermeyince mutfaktan elinde bıçakla geldi.
    Annem elinden bıçağı aldı. Bıçağı göğsüne birkaç kez sapladı. Ben çocuğumu alarak dışarı çıktım. 45 dakika sonra geri döndüğümde bebek arabası kapıdaydı.
    Üzeri kan olan halıyı yıkadım” dedi. Viola’nın ifadesiyse şöyle: “Kanepede yatıyordu.

Elimdeki çekiçle başına 3-4 kez vurdum. Banyoya götürdüm. Ölmediğini anlayınca göğsünden birkaç kez daha bıçakladım.
    Daha sonra cesedi parçalara ayırarak bebek arabasına yerleştirdim.
    Ceset parçaları çöpe atmak üzere evden ayrıldım.”
Hazırlanıyor...
X