Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

Eski 05-07-2014, 16:51   #131
zafer3801
V.I.P

Üye No: 86669
Giriş: 20-09-2008

Uydu Alıcısı: nextye2000cıs süper plus-machina3D

Kart Paylaşımı: hayır

Alıntı:
osetyalı tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Tasarım arkadaşım bu konuyu tekrar paylaşma gereği duydum daha önce resimli paylaşmıştım
resimde görüldüğü gibi pilot menü uydular üzerinde istediğin işlemi yapabilmek Seç Ekle Taşı sil düzenle gibi aslında cihazın alt yapısıda bu menüyü çok iyi destekler motorlu çanak
kullananlarada hiç bir sorun çıkarmaz nedense bakıyorum bu konuda hiç kimsenin desteği
yok hep sudan sebep özellikler istiyorlar asıl önemli olan özellik budur kesinlikle cihazda
olmaası gereken bir özelliktir bir örnek vereyim alıyorum kumandayı elime giriyorum çanak
ayarlarına ne yeni bir uydu ekleyebiliyorum ne silebiliyorum ne sıralama yapabiliyorum nede toplu TP silme
işlemi yapabiliyorum TP silme işlemini tek tek yapıyor tek tek istenmeyen TP'leri silmeye
kalkarsak buda saatlerce sürüyor şimdi madem söz konusu bu menünün eklenmesine kimse sıcak
bakmıyor ozaman başta yönetici arkadaşlar olmak kaydıyla tüm arkadaşlardan bari uydu TP'lerini işaretleyerek toplu silme özelliğininin eklenmesi için gereken desteği vermelerini
istiyorum Herkese hayırlı ramazanlar...

Not:net üzerinden uydu TP güncelleme çözüm deyildir.
tüm ifadelerine aynen katılıyorum bu konuda next minix black hd örnek alınabilir.
zafer3801 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2014, 16:43   #132
osetyalı
V.I.P

osetyalı kullanıcısının avatarı

Üye No: 113590
Giriş: 09-12-2010

Uydu Alıcısı: Next YE-2500X_DPCI_PLUS Next YE-2000 CX SUPER PLUS Next_Machina3D Next YE-2000 SUPER HDMI

Çok deyerli yönetici ve Machine 3D sahibi arkadaşlar bazen insan bir yere kadar sabreder ben şu ana kadar sabrettim arada sırada cihazda olması gereken özellikler konusunda önemli ip
uçları vermeye resimdeki Anten kurulum menüsünün kesinlikle Machine 3D'de olması gerektiğini
anlatmaya çalıştım ama nafile hiç dikkate alınmadı bugüne kadar hep dandik özellikler
peşinde koşuldu aylardır dünyada hiçbir cihaza çıkmadığı kadar yazılım çıkarıldı evet bazı
iyileştirmeler oldu ama Machine 3D'de olması gereken'ler olmadı bir örnek vereyim PIP özelliği
neye yarıyor biri bana anlatsın vallahide billahide hiçbir anlamı yok yok efendim 16 kanalı
canlı gösteriyormuş falan filan neye yarar ha aynı TP deyil farklı TP kanallarını alsaydı
o zaman amenna derdim birde benim sinirlerimi bozan türksatı örnek vereyim 100-150 tane TP
gereksiz bunları silmeye kalkıyorum resimdede gördüğünüz gibi bir TP'yi üç işlemde siliyor
böyle olunca akşamdan cihazın başında oturup sabahlara kadar TP silmemiz gerekir
Machine 3D'gibi düyada tavan yapma peşinde olan bir cihaza adam gibi resimde görülen menü
Anten kurulum menüsü bu menü olmayacaksa artık test mest yazılımlarını bıraksınlar zaten
normalde yazılım reyine oturmuş bazı arkadaşlarımız dediklerinde haksızda deyiller 50-60 TL
lik cihazlar başından büyük işler yapıyor şunu tekrar belirteyim Machine 3D taş gibi kaya gibi
bir cihaz üzülerek söyleyeyim bu menü olmadan yazılım sonlanırsa sıradan bir cihaz olmaktan farkı olmaz ama bizler biz türkler sudan sebep özelliklerin peşindeyiz yani artık dediğim gibi
test mest yazılımlarını bıraksınlar'da son ana yazılımı versinler Machine 3D sahipleri bari
kiradan kurtulsun kendi evlerine kavuşsun her gün yazılım yüklemekten cihazda rahatlasın
bazı arkadaşlar şunu diyebilirler destek bölümünden uydu TP güncellemesi yapılsın diye hayır
çözüm deyildir arkadaşlar yapay deyil öz olmalı.

Düzenleyen : osetyalı - Tarih : " 08-07-2014 " - Saat : 01:12
osetyalı is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2014, 04:01   #133
şükrü
V.I.P

şükrü kullanıcısının avatarı

Üye No: 2095
Giriş: 27-11-2005

Uydu Alıcısı: Next Machına3D, Next 19500 HD Superıor ,minix HD Pembe

Kart Paylaşımı: CccamNext Machına 3D, cccam 19500 superıor

Alıntı:

Çok deyerli yönetici ve Machine 3D sahibi arkadaşlar bazen insan bir yere kadar sabreder ben şu ana kadar sabrettim arada sırada cihazda olması gereken özellikler konusunda önemli ip
uçları vermeye resimdeki Anten kurulum menüsünün kesinlikle Machine 3D'de olması gerektiğini
anlatmaya çalıştım ama nafile hiç dikkate alınmadı bugüne kadar hep dandik özellikler
peşinde koşuldu aylardır dünyada hiçbir cihaza çıkmadığı kadar yazılım çıkarıldı evet bazı
iyileştirmeler oldu ama Machine 3D'de olması gereken'ler olmadı bir örnek vereyim PIP özelliği
neye yarıyor biri bana anlatsın vallahide billahide hiçbir anlamı yok yok efendim 16 kanalı
canlı gösteriyormuş falan filan neye yarar ha aynı TP deyil farklı TP kanallarını alsaydı
o zaman amenna derdim birde benim sinirlerimi bozan türksatı örnek vereyim 100-150 tane TP
gereksiz bunları silmeye kalkıyorum resimdede gördüğünüz gibi bir TP'yi üç işlemde siliyor
böyle olunca akşamdan cihazın başında oturup sabahlara kadar TP silmemiz gerekir
Machine 3D'gibi düyada tavan yapma peşinde olan bir cihaza adam gibi resimde görülen menü
Anten kurulum menüsü bu menü olmayacaksa artık test mest yazılımlarını bıraksınlar zaten
normalde yazılım reyine oturmuş bazı arkadaşlarımız dediklerinde haksızda deyiller 50-60 TL
lik cihazlar başından büyük işler yapıyor şunu tekrar belirteyim Machine 3D taş gibi kaya gibi
bir cihaz üzülerek söyleyeyim bu menü olmadan yazılım sonlanırsa sıradan bir cihaz olmaktan farkı olmaz ama bizler biz türkler sudan sebep özelliklerin peşindeyiz yani artık dediğim gibi
test mest yazılımlarını bıraksınlar'da son ana yazılımı versinler Machine 3D sahipleri bari
kiradan kurtulsun kendi evlerine kavuşsun her gün yazılım yüklemekten cihazda rahatlasın
bazı arkadaşlar şunu diyebilirler destek bölümünden uydu TP güncellemesi yapılsın diye hayır
Aynen arkadaşa katılıyorum
________________________________________________________________________________
Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma
şükrü is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2014, 11:02   #134
can_211
V.I.P

Üye No: 125266
Giriş: 08-04-2013

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D/Turbo HD 2

Alıntı:

Hocam şu pip olayını ben çok kullanıyorum da maçlarda.Amam bu tp işi gerçekten çok sinir bozucu.Yani 150.tp siliyorsunuz tekrardan 1.tp ye dönmesi çok çok sinir bozucu.gereksiz tp lerde cihazı yoruyor.boşuna yer kaplıyor bu düzelirse çok iyi olur.Bide sinyal bar göstergeleride yatay olsa daha iyi olur.Bilgi barında ise yine gereksiz yazılar var ve de fondları çok küçün kanalalrın frekansları okunmuyor bile.Şİmdi diyeceksiniz ki frekansla okuyupta ne yapacaksın.E sanene kardeşim.Bazen çok lazım oluyor.ses ve siyal göstergeleride gıcık yatay olsun.
can_211 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2014, 12:05   #135
zafer3801
V.I.P

Üye No: 86669
Giriş: 20-09-2008

Uydu Alıcısı: nextye2000cıs süper plus-machina3D

Kart Paylaşımı: hayır

yıllar önce next 2000cıs süper plus içinde aynı şeyleri yazmıştım olmadı işlemci müsade etmez dendi aynı şekilde bu cihazdada olabileceği sanmıyorum zira kimse açıklama vermiyor.
zafer3801 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2014, 12:24   #136
can_211
V.I.P

Bence işlemciyle alakası yoktur.O bir gelenekden geliyor neymiş böyle ün yapmış böyle kalacak.
Eski 09-07-2014, 02:58   #137
osetyalı
V.I.P

Uydu Alıcısı: Next YE-2500X_DPCI_PLUS Next YE-2000 CX SUPER PLUS Next_Machina3D Next YE-2000 SUPER HDMI

Can_211 kardeşim öncelikle tekrar Mach1'de beraber olmaktan büyük mutluluk duydum
pip özelliğini çok kullanıyorum maçlarda diyosun tabiki aynı TP kanallarında denk gelse
bizlerde kullanırız ama amaç şu bir örnek vereyim diyelim ATV'de film var TP farklı TRT'de
maç var TP farklı haydi farklı TP'lerdeki kanalları pip menüsünde gösterebilme özelliğini
eklesinler o zaman buna özellik diyeyim tekrar diyorum bu özelliğin hiçbir anlamı yok hiç
kimse göğsünü kabarta kabarta tek TP üzerindeki 16 kanalın canlı alınmasını sağladım
diyede övünmesin ben bile bir uydu kablosunu kendime taksam kusura bakmayın tek TP'den 16 pip deyil 136 pip canlı
gösteririm bir şeyi daha kesin söyleyeyim söz konusu uydu kurulum menüsü Machine 3D'de olmadıktan sonra benim için hiçbir anlamı olmaz artık next'i bırakıp yeni arayışlara
başlayacağım eyer Vu+ SOLO2 de bu özellik varsa bakacağım vede alacağım sevgi ile...

Düzenleyen : osetyalı - Tarih : " 09-07-2014 " - Saat : 03:57
Eski 09-07-2014, 12:43   #138
can_211
V.I.P

Yoo abi öyle hemen küsme yoktur bekleyelim belki ilerde birşeyler olabilir.Hemen küsme yoktur Bunlara rağmen cihazımız iyi sayılır.Bende bazen cihazdaki basit ama ana görevlerinden olan işleri yerine getiremediği için bazen zorlanıyorum ama yapacak bişe yoktur.Birazda aslı görevlerini yerine getirici işlemlere ağırlık verilirse iyi olur.
Eski 09-07-2014, 15:37   #139
osetyalı
V.I.P

Alıntı:
can_211 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yoo abi öyle hemen küsme yoktur bekleyelim belki ilerde birşeyler olabilir.Hemen küsme yoktur Bunlara rağmen cihazımız iyi sayılır.Bende bazen cihazdaki basit ama ana görevlerinden olan işleri yerine getiremediği için bazen zorlanıyorum ama yapacak bişe yoktur.Birazda aslı görevlerini yerine getirici işlemlere ağırlık verilirse iyi olur.
Can kardeşim ben hiçbir zaman Machine 3D'ye kötü demedim zaten diyemeyizde uydulu yaşamımda gördüğüm en kaliteli cihazdır asıl üzüntüm böyle çok ama çok önemli menülerin bu cihazda olmayışıdır ister istemez aklımada şöyle bir şey geliyor sanki bu cihazın önünü
kesmeye çalışıyorlar çünkü söz konusu uydu kurulum menüsü uydular üzerinde istediğin işlemi yapabilmek Seç Ekle Taşı sil düzenle menüsüdür bu menü eklenirse artık bu cihazın rakibi olmayacağı'da çok iyi biliniyor açıkçası bu haliyle yavan ekmekle katıksız
noktayı koyacaklar Machine 3D'nin özelliği bukadar deyip katledecekler işte buna üzülüyorum slm.

Düzenleyen : osetyalı - Tarih : " 10-07-2014 " - Saat : 19:00
Eski 12-07-2014, 02:40   #140
yıldırım58
V.I.P

yıldırım58 kullanıcısının avatarı

Üye No: 52034
Giriş: 04-05-2007

Uydu Alıcısı: next2000xcıs plus next2000cıs süper plus Next Machina3D

free server den haberi olan varmı kesilmiş
yıldırım58 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla