• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DM 500-s Goruntu vermiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• DM 500-s Goruntu vermiyor

Herkese iyi aksamlar.

Arkadasimin dreamboxu olmuyor, ve yapmam icin bana devredildi. DM 500-s.

Sorun:
    Calistirinca sadece ondeki yesil isik yaniyor, tv goruntu gelmiyor, ses yok. Kumanda ile dugmelere basilinca, makine tepki vermiyor. Dremboxun onundeki acip/kapama dugmesine basilincada tepki yok.

Diger forumlara bir goz attim, ve sorun adaptor/sarz da olabilirmis, adaptoru test ettim sorun yok, 12V veriyor.

Belki sorunun imaj/yazilim atmakla cozuleceginide okudum, ama bu box yurt disinda kullaniliyor, turkiyeden alindi, yazilim atildiktan sonra hersey bastan mi kayit edilecek? Nasil olcak? Boyle bir boxa onceden yazilim atmadim, ama tekniseyim, pc ile hasirnesirim Biraz yardimla cozulecegine eminim.

bana yardimci olursaniz cok sevinirim, yada arkadasim cok sevinecek

Tskler

http://www.dosya.tc/server25/3IxjeG/Desktop.rar.html
    sizinki yeşil ışıkta kalan cihazların sorunu anlattığınız olay verdiğim linkte 2 tane program(sorun çıkarmayan versiyonlar) ve 4 tane imaj var(yeşilde kalan cihazlar için bir nevi farklı fabrika yada kurtarma yazlımları) forumda nasıl cihaza imaj atılır hangi kablo bağkantısı kullanılır konuları var ve evet diyelim attınız cihazın içinde hiç bir şeyiniz kalmayacak kanal settinkleriniz özel ayarlarınız varsa server bilgileriniz kolay gelsin umarım düzelir.
    NEXT8000XCAM(1.3)-BOTECH CA 9000 Cİ CPA (YENİ HARDWARE)-NEXT8000XCAMPLUS-NEXT8000XCAMPLUS PCM1725-NEXT9000 CI-NEXT7500 CIXPA-YUMATU MX 700 FTA-DREAMBOX 500s-NEXT MACHİNA...

Yorum yap

HUDU

Cevabin icin tesekurler, dun gec saatlere kadar bu makinayla ugrastim, sabah dogru kabloyu buldum ve dreamup programini calistirdim , ilk defa dm500 bulmadi, elektrik kablosunu cikarip koydum, ac kapa dugmesine bastim ve hemen dreamup kutuyu buldu.

Yeni Backup yaptim masaustune, ve simdi tekrar yukluyorum, bakalim olacakmi.

_ Kutudan pc ye aktardigim Imaji tekrar yukledim, ama hala olmiyor. Zaten bozuktu demek Neyse siziin gonderdiginiz imaglardan iki tanesini denedim ama hata veriyor. Error opening file 3 gibi bir sey yazdi. Neden olabilir acaba?

Burdaki forumda herkes Gemini yada pli den bahsediyor, sizin gonderdiginiz imajlar stabil ama biraz eskimi ?

Yorum yap

eski derken fabrika yazılımları bir nevi kurtarma yazılımları ben böyle kurtarmıştım cihazı bendede yeşil ışıkta kalmıştı dreamupla bağlanıp flash eraseden sonra imajı atmıştım verdiklerimden biriydi tam hatırlamıyorum cihaz açıldıktan sonraki yeni güncel imajları flash erase yapmadan direk atmıştım.
        NEXT8000XCAM(1.3)-BOTECH CA 9000 Cİ CPA (YENİ HARDWARE)-NEXT8000XCAMPLUS-NEXT8000XCAMPLUS PCM1725-NEXT9000 CI-NEXT7500 CIXPA-YUMATU MX 700 FTA-DREAMBOX 500s-NEXT MACHİNA...

Yorum yap

ayrıca bakup ı önermem cihazı kurtara bilirseniz yeni imaj atın flasherase yapmadan her şeyi baştan yükleyin temiz olur.

Yorum yap

Bastan temiz bir yazilim atmak istiyorum ama senin gonderdiigin image lar olmadi bende, internetten baska image bakiyorum ama hangisi aliyim diye kararsizim

Yorum yap

Bir de mac izlerdik ara sira, simdi herseyi bastan kayit ettikten sonra o kayit ta gitcek, onu bu sekilde geri getirmemin bir caresi varmi?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X