• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000cx sp. Ekran ayarları?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000cx sp. Ekran ayarları?

merhaba arkadaşlar bende Next 2000cx süper plus 94cm Smsng LCD de YUV çıkışdan kullanıyorum. sormak istediğim cihazda erkran ayarlarında
    Uydunun menüsünde/Tv ayarlarında/ Resim seçenekleri
    • Normal
      Kombine
      Full

seçenekleri var.
    Normal; seçeneği ekranda Zoom yaparak yanlardan bir kısım görüntüyü almıyor.tv de altta yazılar vs. çıktığında ilk 1-2 harf görünmüyor. fakat net bir görüntü sağlıyor.

Kombine; seçeneği resmin yanlarından biraz daha az bir miktar kırparak ekrana yerleştiriyor. fakat ekranda resim sanki yatay bantlardan oluşmuş (10-15bant) gibi bir görüntü oluşuyor yani birleşme yerlerinde dikkatli bakınca ekranda çizgiler farkedilebliyor.

Full; seçeneği de aynı Kombine gibi fakat resmin tamamını ekrana veriyor yani bazı kanallarda üstte yanda çizgiler var sanki fotoğraf çerçevesinde resmin arkasındaki fonun ince bir cizgi gibi gözükmesi durumu.. ekranda çıkan yazılarda hiçbir şekilde kayııp olmuyor ama kombine seçeneğindeki çizgiler bunda da mevcut.
    istediğim görüntü ekrana tam otursun sağdan-üstten kayıp fln olmasın. bantlar da görmiyim. Problem nedir? neden bu şekilde bir görüntü alıyorum?
    yardımcı olacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

dostum skart tipi RGB RFtipi ise PAL B/G OLMALI
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X