• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 cıs s.plusa yuv kablo taktım ama..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 cıs s.plusa yuv kablo taktım ama..

Arkadaşlar yuv kablo ile s.pluslarda daha güzel görüntü alındığını yazmışlar.Ben de heveslendim,bu kablodan aldım.S.plus'un arkasındaki renklere uygun olarak üç değişik renkli fişleri taktım.Aynı işlemi tv'de(vestel lcd32pf6011)yaptım.Tv menüsünden görüntü kaynağını seç diyor,seçtim.Ama bir türlü görüntü alamıyorum.Bu konularda bir şey bildiğm yok.Yardım eder misiniz?Teşekkürler,iyi akşamlar.

uydu cihazınında menüsünden "yuv aç" "yuv kapa" var orayı kontrol et.
    ...ha ayrıca bande yuv çıkışı denedim hiç bişey farkedemedim.görüntü berbat..
    next 2000 DPCIS S. PLUS + 18"kollu motor +1,60 cm çanak
    everest dvb-s2 usb tv kart

Yorum yap

ereneren44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Çok sağol ereneren44,teşekkürler.

Yorum yap

ereneren44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Ben Samsung 40B653 lcd tvye 2000 cıs super plus cihazı teknosadan aldığım philips yuv altın uçlu kablo ile bağladım,önceden 5 liralık scart kablo ile bağlı idi, açıkcası görüntü bariz bir şekilde kalite olarak arttı.Kanal köşelerindeki keskinlik ve netlik gözle görülür bir şekilde düzeldi. Bildiğim kadarı ile YUV çıkışı HDMI kalitesine en yakın kalitede görüntü akışını sağlayan bir bağlantı türü. Ancak kaliteli bir kablo kullanmak lazım ve altın uçlu olması iletimi de haliyle artırıyor.Televizyonun kaliteside ister istemez bu konuda önemli oluyor. Sıradan bir lcd tvde sd yayınlarda scart ve Yuv bağlantı farkını anlaşılamayabilir...

Yorum yap

mmroja Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Ben Samsung 40B653 lcd tvye 2000 cıs super plus cihazı teknosadan aldığım philips yuv altın uçlu kablo ile bağladım,önceden 5 liralık scart kablo ile bağlı idi, açıkcası görüntü bariz bir şekilde kalite olarak arttı.Kanal köşelerindeki keskinlik ve netlik gözle görülür bir şekilde düzeldi. Bildiğim kadarı ile YUV çıkışı HDMI kalitesine en yakın kalitede görüntü akışını sağlayan bir bağlantı türü. Ancak kaliteli bir kablo kullanmak lazım ve altın uçlu olması iletimi de haliyle artırıyor.Televizyonun kaliteside ister istemez bu konuda önemli oluyor. Sıradan bir lcd tvde sd yayınlarda scart ve Yuv bağlantı farkını anlaşılamayabilir...
          evet haklısınız kaliteli malzeme-kablo vs. kullanmak lazım...
          ..görüntü kalitesi olarak next'ten umudumu kestim sayılır..hatta 4 ay kadar oldu kullanmıyorum....
          --yeni gözdem skystar2 (tv izlemenin keyfi)+(skystar hd almayı düşünüyorum)
          yok scarttı yok yuv'du yok competanttı hangi kablodan hangi ayardı derdi yok...sd yayınlar bile nerdeyse hd yayın gibi...hatta dvb-s HD yayınlarda izlenebiliyor..
          işte kullandıgım sistem::: SAMSUNG 32 " full hd LCD TV ++ hdmı çıkışlı mini pc (tabi skystar2 takılı).. pc ile tv arasında sadece tek kablo (hdmı) (ses ve görüntü)---kablo kalabalığı yok..
          next 2000 DPCIS S. PLUS + 18"kollu motor +1,60 cm çanak
          everest dvb-s2 usb tv kart

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X