Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > İnternet - Bilgisayar - Multimedia > Bilgisayar Dünyası > İşletim Sistemi - Yazılım

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-12-2008, 21:34   #281
LORD_KING
Gelişimci Üye

LORD_KING kullanıcısının avatarı

Üye No: 66302
Giriş: 14-01-2008

Uydu Alıcısı: xxx

Kart Paylaşımı: xxx

sevgili cımsky
üstad ben vistada XP de olduğu gibi ctrl + alt + delete tuşlarını kullanarak tuş kilidine almak istiyorum ama tuş kilidi tam sayfa olamdan aynı xp deki gibi(elimde resim olsaydı verecektim daha detaylı olurdu)olmasını istiyorum bunu nasıl yapa bilirim

Advanced User Accountspaneline ulaşmamız gerekiyor. Buraya ulaşmak için Start Menu –> Run‘a geliyoruz ve buraya “netplwiz” yazarak çalıştırıyoruz. Açılan pencerede Advanced tabına gelerek “Require users to press Ctrl+Alt+Delete” seçeneğini işaretleyerek işlemi onaylıyoruz.

bu uygulamayı yapıyorum ama tuş kilidi tam sayfa geliyor oysaki ben tam değilde küçük bi ekranda gelmesini istiyorum yardımcı olabilirmisin acaba ?
________________________________________________________________________________
SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR...
HER LAFA VERECEK CEVABIM VAR...
AMA İLK ÖNCE BAKARIM...
LAFMI DİYE...
SONRADA SÖYLEYENE BAKARIM...
ADAMMI DİYE...!!!

LORD_KING is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2008, 00:58   #282
asfio
Özel Üye

asfio kullanıcısının avatarı

Üye No: 1935
Giriş: 25-11-2005

Uydu Alıcısı: NEXT 2000 XCI PLUS - NEXT 2000 CIS SUPER PLUS USB - NEXT 2000 SUPER HDTV

Arkadaşlar vistada Telneti aktif hale getirirken Telnet İstemcisini işaretliyorum ve sonunda şu uyarı ile karşılaşıyorum "Bir hata oluştu,özelliklerim tümü başarıyla değiştirilemedi" uyarısını veriyor...Yardım ve önerileriniz nedir?Yardımlarınız için teşekkürler...
asfio is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2008, 11:18   #283
cımsky
Kıdemli Üye

Üye No: 17422
Giriş: 10-06-2006

Uydu Alıcısı: NEXT9000CI

Alıntı:
asfio tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar vistada Telneti aktif hale getirirken Telnet İstemcisini işaretliyorum ve sonunda şu uyarı ile karşılaşıyorum "Bir hata oluştu,özelliklerim tümü başarıyla değiştirilemedi" uyarısını veriyor...Yardım ve önerileriniz nedir?Yardımlarınız için teşekkürler...
Telnet; Internet’i kullanarak başka bir bilgisayara bağlanmanızı sağlayan metin tabanlı basit bir programdır. Size bilgisayarın sahibi ve yöneticisi tarafından söz konusu bilgisayara bağlanma hakkı verildiyse, Telnet, uzak bilgisayarın karşısında oturuyormuşsunuz gibi bu bilgisayardaki programlara ve hizmetlere erişim komutlarını girmenize olanak tanır. Telnet e‑postalara, veritabanlarına veya dosyalara erişim dahil olmak üzere pek çok amaçla kullanılabilir.
Bu özellik Windows vista’ da yüklü değil TelNet aktif hale getirmek için Başlat | Denetim Masası | Programlar ve Özellikler çalıştırdıktan sonra bu pencerede sol tarafta bulunan seçeneklerden Windows özelliklerini aç veya kapat tıklayarak açılan Windows Özellikler penceresinde Telnet arıyoruz ve yanındaki kutucukları işaretledikten sonra tamam dediğimizde yüklemeye hazırlanıyor bu işlem bir kaç dakika sürebilir.
________________________________________________________________________________

cımsky is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2008, 11:26   #284
cımsky
Kıdemli Üye

Üye No: 17422
Giriş: 10-06-2006

Uydu Alıcısı: NEXT9000CI

Alıntı:
LORD_KING tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili cımsky
üstad ben vistada XP de olduğu gibi ctrl + alt + delete tuşlarını kullanarak tuş kilidine almak istiyorum ama tuş kilidi tam sayfa olamdan aynı xp deki gibi(elimde resim olsaydı verecektim daha detaylı olurdu)olmasını istiyorum bunu nasıl yapa bilirim

Advanced User Accountspaneline ulaşmamız gerekiyor. Buraya ulaşmak için Start Menu –> Run‘a geliyoruz ve buraya “netplwiz” yazarak çalıştırıyoruz. Açılan pencerede Advanced tabına gelerek “Require users to press Ctrl+Alt+Delete” seçeneğini işaretleyerek işlemi onaylıyoruz.

bu uygulamayı yapıyorum ama tuş kilidi tam sayfa geliyor oysaki ben tam değilde küçük bi ekranda gelmesini istiyorum yardımcı olabilirmisin acaba ?

Windows Vista üzerinde bulunan kullanıcılarımıza bir parola atadıktan sonra işletim sistemimiz açıldığında karşımıza mevcut kullanıcların listelendiği bir karşılama ekranı çıkar ve hangisiyle oturum açmak istediğimizi seçer, parolamızı gireriz. Bu karşılama ekranını biraz daha güvenli hale getirebiliriz.

- Ctrl+Alt+Delete Tuş Kombinasyonunun Aktifleştirilmesi.
- Her oturum açıldıktan sonra ve kapatıldığında Önceki Kullanıcı Adının Görüntülenmemesini sağlamak.

Öncelikle Ctrl+Alt+Delete Tuş Kombinasyonunu nasıl aktif hale getiricez onu öğrenelim.

1. Bu işlemi yapmak için Advanced User Accounts paneline ulaşmamız gerekiyor. Buraya ulaşmak için Start Menu –> Run‘a geliyoruz ve buraya “netplwiz” yazarak çalıştırıyoruz. Açılan pencerede Advanced tabına gelerek “Require users to press Ctrl+Alt+Delete” seçeneğini işaretleyerek işlemi onaylıyoruz.

Şimdi de ikinci adıma geçelim;

2. Bu işlemi Local Security Policy üzerinden gerçekleştireceğiz. LSP’ye girmek için önceki adımda yaptığımız gibi Start Menu –> Run‘a “secpol.msc” yazıyoruz ve çalıştırıyoruz. Açılan pencerede sol tarafta bulunan listeden Local Policies –> Security Options‘a tıklıyoruz. Sağ taraftaki bölmede bu tab için değiştirebileceğimiz ayarlar listeleniyor. Buradan “Interactive Logon:Do not display last user name” seçeneğinin özelliklerine giriyoruz ve bunu aktif hale getirmek için “Enable” seçeneğini seçerek yaptığımız işlemleri onaylıyoruz.

Yaptığımız bu değişikliklerin aktif olması için bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

cımsky is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2008, 11:26   #285
asfio
Özel Üye

asfio kullanıcısının avatarı

Üye No: 1935
Giriş: 25-11-2005

Uydu Alıcısı: NEXT 2000 XCI PLUS - NEXT 2000 CIS SUPER PLUS USB - NEXT 2000 SUPER HDTV

Teşekkürler @cımsky bilgi için...Zaten problemim bundan sonra, vermiş olduğun resimlerdeki gibi yapıyorum ama tam işlemin bitmesine yakınken "Bir hata oluştu,özelliklerim tümü başarıyla değiştirilemedi" uyarısı veriyor...Asıl problemim bu..Saygılar...
asfio is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık