• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Casper USB Boot Görmüyor Çözüm

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Casper USB Boot Görmüyor Çözüm

Müşterinin casper marka labtopuna windows yüklemem gerekliydi.
    Laptopun markası casper,2012 de üretilmiş,aslında içeriği çok iyi,i7 3. nesil işlemi 16GB DDR3 yani uğraşmaya değer bir*cihaz.
    Yanlız laptobun biosu eski ve fabrika çıkışı içinde win8 olduğundan bios ne usb nede dvd yi boot etmek için görmüyor.
    Bios ayarlarından da secure boot disabled yaptığım halde olmadı.

yine laptopun harddiski 1tb
    hardiskini çıkarıp harici 2.5 hdd kutusuna bağlayıp kendi bilgisayarımda rufus ile windows 10 iso dosyasını yükledim.
    Sonra bilgisayarımda masaüstündeki
    Bilgisayarım sağ tık
    Yönet
    Disk Yönetimi nden,1TB olan ve içine rufus ile windows 10 iso dosyasını attığım diski küçülterek 10 gb yaptım.
    Geriye kalan Sekizyüz bilmem kaç gb diski raw olarak bıraktım.
    Sonra bu hdd yi laptopa takarak windows 10 kurulumunu yaptım.
    Kurulumda 10gb iso dosyasını ve raw olarak bıraktığım 800 küsür gb yeri windows zaten görüyor.
    Kurulum için raw olan bölümü seçerek Normal Windows kurulumunu yaptım.
    Kurulum bittiğinde windows 10 iso nun yüklü olduğu disk D sürücüsü olarak göründü.
    Onuda yine Yönet bölümünden sürücü harfini değiştirden adını kaldırdım.

Yani sorunu bu şekilde çözdüm,belki bu bilgi başka arkadaşlarında işini görür.
Hazırlanıyor...
X