Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 21-01-2013, 18:38   #521
echinox
V.I.P

echinox kullanıcısının avatarı

Üye No: 48413
Giriş: 14-03-2007

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA-NEXT 2000 HDTV-NEXT 19500 SUPERIOR -NEXT 2000 CIS- NEX7500 DAPCI PLUS

Kart Paylaşımı: CCCAM

Alıntı:
isaekrem tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben fabrika ayarlarına döndüm. Uydularını tek tek taratıp kanalları yükledim. 3 tane uydu yüklü. Uyduları tek tek dolaşıyorum kanallar açıyor fakat tekrar ilk uyduya döndüğümde sinyal yok diyor. Kanallar açmıyor. Uyduyu kapatıp açtığımda düzeliyor. Fakat yine uydular arasında dolaştığımda başa dönünce yine sinyal yok diyor. Sebep ne olabilir.
cihazin yakininda kablosuz telefon varsa cihazi etkiliyor bilginize.
echinox is offline  
Eski 21-01-2013, 18:54   #522
dore
Gelişimci Üye

Üye No: 124302
Giriş: 07-01-2013

Uydu Alıcısı: next 3d machına

Dün akşam çok ilginç bir şey yaşadım.Atv HD izlerken A haber Hd kanalına geçtim birde ne göreyim A haber HD kanalı da Atv HD olmuş.2 tane ATV HD oldu.A Haber HD gitti.TP tekrar tarattım ve kanalı buldum.
dore is offline  
Eski 21-01-2013, 19:00   #523
isaekrem
V.I.P

Üye No: 4078
Giriş: 22-12-2005

Uydu Alıcısı: hemco

Alıntı:
echinox tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
cihazin yakininda kablosuz telefon varsa cihazi etkiliyor bilginize.
Kablosuz telefon yok. Anlamadım neden oluyor.
isaekrem is offline  
Eski 21-01-2013, 19:06   #524
echinox
V.I.P

echinox kullanıcısının avatarı

Üye No: 48413
Giriş: 14-03-2007

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA-NEXT 2000 HDTV-NEXT 19500 SUPERIOR -NEXT 2000 CIS- NEX7500 DAPCI PLUS

Kart Paylaşımı: CCCAM

Alıntı:
Kablosuz telefon yok. Anlamadım neden oluyor.
cihazla alakali bir sorun olacagina sanmiyorumsiz en iyisi sisteminizi kontrol edin.sabit sistem kullaniyorsaniz diseqc switsh veya cihazda diseqc ayarlari dogru mu sorun yasadiginiz uydunun LNB yi bi kontrol edin.
echinox is offline  
Eski 21-01-2013, 19:30   #525
isaekrem
V.I.P

Üye No: 4078
Giriş: 22-12-2005

Uydu Alıcısı: hemco

Alıntı:
echinox tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
cihazla alakali bir sorun olacagina sanmiyorumsiz en iyisi sisteminizi kontrol edin.sabit sistem kullaniyorsaniz diseqc switsh veya cihazda diseqc ayarlari dogru mu sorun yasadiginiz uydunun LNB yi bi kontrol edin.
Aynı sistemi 19500'e takıyorum problemsiz çalışıyor. Fakat uydu sıralaması farklı, 19500'de turksat, Hotbird ve eutelsat, machina 3D'de ise eutelsat, hotbird ve turksat.Sıralamayı değiştirebilirmiyim. Belki sıralamadan kaynaklanıyor olabilir.
Ayrıca fabrika ayarlarına dönmeden önce tarama yapıyordum yeni bulduğu kanalları kaydetmiyordu.
isaekrem is offline  
Eski 21-01-2013, 20:04   #526
dijitalci
Kıdemli Üye

Üye No: 13168
Giriş: 14-04-2006

Uydu Alıcısı: MACHİNA 3-D

Kart Paylaşımı: Evet

Alıntı:
Aynı sistemi 19500'e takıyorum problemsiz çalışıyor. Fakat uydu sıralaması farklı, 19500'de turksat, Hotbird ve eutelsat, machina 3D'de ise eutelsat, hotbird ve turksat.Sıralamayı değiştirebilirmiyim. Belki sıralamadan kaynaklanıyor olabilir.
Ayrıca fabrika ayarlarına dönmeden önce tarama yapıyordum yeni bulduğu kanalları kaydetmiyordu.
Sayın arkadaşım anladığım kadarı ile kendi sisteminizin DAYZEK SWİÇ sıralaması

TÜRKSAT: 1-A
HOTBİRD: 2 - B
EUTELSAT W3: 3 - C

Ve anladığım kadarı ile MACHİNA 3-D nizi kendiniz taratmışınız ve bunu yaparken bazı ayarları atlamışınız.

1:öncelikle cihazımızın UYDU SEÇİMLERİ menüsüne gireceğiz.

UYDU yazan yere TÜRKSAT 2-a /3a olarak ayarlayacağız.

2: Ardından TUNER KULLANIM ŞEKLİ yazan yeri 2 farklı uydu olarak düzenleyeceğiz.Bunu yapabilmek için ilgili bölüme gelip ses açma yada kısma tuşunu kullanabiliriz.

3:Şimdi TUNER GİRİŞİ yazan yere gelip burasını TUNER 1 yapacağız.

4:Ardından ALTLARDA yer alan DİSEQC SWİÇH yazan yere gelip A/KAPALI yapacağız.

5:Ardından UZAKTAN KUMANDANIN Kırmızı tuşuna basıp KAYDET diyeceğiz.Böylece ilk UYDU ayarlarımız yapılandırılmış olacak.

6:Sonrasında HOTBİRD için sadece DİSEQC AYARLARI menüsüne gelip B/KAPALI

yapacağız diğer tüm ayarlar ise aynen YUKARDAKİ gibi olacak.

7:EUTELSAT W3 için ise yine DİSECQ SWİÇ menüsünden C/KAPALI seçeceğiz.Diğer tüm ayarlar yine YUKARDAKİ gibi olacaktır.

Birde bu şekilde deneyiniz bakalım eğerki bazı ayarlar tam yapılandırılmadı ise sıkıntı olması normaldir...
dijitalci is offline  
Eski 21-01-2013, 20:59   #527
durakb
WeTek Member

durakb kullanıcısının avatarı

Üye No: 49057
Giriş: 21-03-2007

Uydu Alıcısı: WETEK PLAY 2

Alıntı:
nippon1907 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hocam,
uydu silme işlemini yapamadım,
uydu kanalları komple siliniyor fakat sat tuşuna bastığımda uydu ismi listede var,
daha evvel uyduyu sil dediğimizde sat tuşundaki listeden kaldırıyordu,
bilmediğimiz birşeymi var acaba?
Hocam kanal düzenle menüsünden sat dan seçili uydu listesi siliniyor.
Ancak uydu seçimlerinden uydu listesinde yanında yıldız işareti var.
2000 serilerinde seçili uydu listeden seçimle kaldırılabiliyordu.
________________________________________________________________________________
***** W E T E K P L A Y 2 *****
NEXT DİSEQC MOTOR 2600 D
durakb is online now  
Eski 21-01-2013, 21:45   #528
fragman
V.I.P

Üye No: 26727
Giriş: 16-08-2006

Uydu Alıcısı: next machine 3d

Üstadlar son iki kanal arasında geçiş yapan tuş uydular arası çalışmaması normal mi? Yazılımsal eksiklik mi? Son iki kanal farklı uydularda olduğu zaman geçiş yapılmıyor...

--Aynı zamanda ADL işlevide aynı şekil..farklı iki uyduda geçiş sağlamıyor...

Bunlar unutulmuş mu yoksa olmuyor mu?

Zİra karadayı'nın reklam arasında discovery izlemek için 3-4 tuş yerine tek tuşla geçmek daha iyi olurdu..
fragman is offline  
Eski 21-01-2013, 22:59   #529
alemkes
V.I.P

alemkes kullanıcısının avatarı

Üye No: 1582
Giriş: 21-11-2005

Uydu Alıcısı: Next YE 2000 HD Minix Digital Next MACHINA 3D Goldmaster 1050 PVR Next YE-18500 HD

Kart Paylaşımı: Kart Paylaşımı: CCcam Full Server - NewCamd ve NASCAM

kanal degiştirme tuşuna seri basın kanallar geçişleri çok ama çok agır tuşdan elinizi çekin kanal degişmeye devam ediyor

rtmp://win5.yayinda.org/metro/metro bu ip tv de ses yok simple tv den rahatlıkla izleniyor acaba yeni yazılımda bunun ses codec eklemek mümkün olmaz mı devamlı 24 saat açık

1-ustad teleteks yazıları türkçe karakter içermemekte bazıları ve çok kçük parlak olarak gözüktüğünden okumak zor oluyor saygılar

2-kumanda cihazı görmesi lazım yoksa zor algılıyor.yazılımla veya ön panelden mi kaynaklanıyor alıcı gözden bilgisi olan var mı acaba
alemkes is offline  
Eski 21-01-2013, 23:38   #530
Supneli
CS Member

Üye No: 114376
Giriş: 14-01-2011

Uydu Alıcısı: MACHINA 3Deli olduk.

Alıntı:
mach1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
4-5 Tane adult kanalı kastediyorsun değilmi başka radyo bölümünde tv kanalı yok çünkü taramada o kanallarda şu an video pid yok o yüzden radyo gibi save edebilir gece yayın başladıktan sonra denedinmi gece 1 den sonra radyoları silip tarattınmı
Evet 4-5 kanal , dün gece yayın var iken tarattım yeniden. Radyo bölümüne atananları silip tarattım yine radyoya atadı. Radyo bölümüne gittiğimde o kanalları orada gösteriyor ( yayının üzerinde ekolayzer grafiği ile ).

Bu gece Eutelsat uydusundaki tüm kanalları silip tekrar deneyeceğim.
Supneli is offline  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık