• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TF de orjinala dönüş

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• TF de orjinala dönüş

Arkadaşlar,
    sat-elit yazılımıyla TF 3000 Cı Pro cihazımı emu'lu hale getirmiştim ancak şu an emusuz orjinal yazılıma dönmeye çalışıyorum, bir türlü başarılı olamadım. TF nin kore sitesinden orjinal yazılımı indirdim satelit'in loader'ıyla uymadığı için eski loderla (GM içinde kullanılan loder) yüklemeye çalıştığım halde cihaz bunu kabul etmiyor. Acaba ara bir yazılım mı atmam lazım ki orjinale dönebileyim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    saygılar
    alierman

slm şu anki sistem bilgisi nedir cihazın?
    Masters of DVB!
    A
    N
    İ
    S
    A

Yorum yap

alierman Nickli Üyeden Alıntı
      Arkadaşlar,
      sat-elit yazılımıyla TF 3000 Cı Pro cihazımı emu'lu hale getirmiştim ancak şu an emusuz orjinal yazılıma dönmeye çalışıyorum, bir türlü başarılı olamadım. TF nin kore sitesinden orjinal yazılımı indirdim satelit'in loader'ıyla uymadığı için eski loderla (GM içinde kullanılan loder) yüklemeye çalıştığım halde cihaz bunu kabul etmiyor. Acaba ara bir yazılım mı atmam lazım ki orjinale dönebileyim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
      saygılar
      alierman
      arkadaşım cıhazın şu an gm 9400 ama v olabilir yada j olabilir yani cihazın bilgisine bak orda v ise 9400v orjinali at yok j ise 9400 orjinalini at emusuz yazılıma döner
      .................................................. ....
      --------------------------------------------------------------------------------

GOLDMASTER 9400 e dönüşen topfield 3000-3400 -5000-5200 cihazlar bu dosyalar ile yeniden TOPFİELD oluyor

GOLDMASTER9400 CI>>>TOPFİELD 3000 -3400 CI

GOLDMASTER9400 VCI>>TOPFİLED 5000-5200 CI

***********D İ K K A T************
      TOPFİELD dosyaları emüsüzdür şifreli kanalları acmaz
      Eklenen Dosyalar
      VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
      125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
      GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

Arkadaşlar,
        saygılar
        alierman
        Gm9600Cip'e dönen TF3000CipPro'larıAsagıdaki dosya ile orginaline cevirebilirsin ..
        Gerekli yukeleme loader ve yukleme talimatı dosya icinde ..
        Eklenen Dosyalar

Yorum yap

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Ancak cihazım GM'ye hiç dönmedi. sistem bilgisinde A3.01 yazıyor. Yinede olurmu diye akşam yüklemeye çalışacağım. Tekrar çok teşekkür ederim
          alierman

IRD status
          (1) System ID : 201
          (2) Loader Ver. : A3.01
          (3) Device Ver. : v4.4.7
          (4) Application Ver. : TF-JCI 3.58.50

Yorum yap

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Ancak cihazım GM'ye hiç dönmedi. sistem bilgisinde A3.01 yazıyor. Yinede olurmu diye akşam yüklemeye çalışacağım. Tekrar çok teşekkür ederim
            alierman

IRD status
            (1) System ID : 201
            (2) Loader Ver. : A3.01
            (3) Device Ver. : v4.4.7
            (4) Application Ver. : TF-JCI 3.58.50
            Yukarıdaki verdigimiz donusum dosyaları ile TF orginaline donemiyorsanız flashı orginal flash dump yazdırarak orginaline cevirebilirsiniz ..

Yorum yap

önce 201 t0 281 sonra son güncel 9400cı yazılımı yükle yeterli
              Eklenen Dosyalar
              Masters of DVB!
              A
              N
              İ
              S
              A

Yorum yap

Tekrar çok teşekkürler. Dün yukarıdakileri deneyemedim. Cihazım TF Cı Pro olduğu için 9400 cı yerine TF'nin orjinal yazılımını yükleyebilirim değilmi?
                Diğerlerinde problemim yazılımı görmüyordu, en son verdiğiniz de .tfd dosyası. Benim yüklediğim emu'lu dosya .bin idi. Umarım yine aynı sorunla karşılaşmam. Sonucu burada yarın yazarım.
                Saygılar
                alierman

Yorum yap

Tekrar çok teşekkürler. Dün yukarıdakileri deneyemedim. Cihazım TF Cı Pro olduğu için 9400 cı yerine TF'nin orjinal yazılımını yükleyebilirim değilmi?
                  Diğerlerinde problemim yazılımı görmüyordu, en son verdiğiniz de .tfd dosyası. Benim yüklediğim emu'lu dosya .bin idi. Umarım yine aynı sorunla karşılaşmam. Sonucu burada yarın yazarım.
                  Saygılar
                  alierman
                  arkadaşım cıhazın şu an gm 9400 ama v olabilir yada j olabilir yani cihazın bilgisine bak orda v ise 9400v orjinali at yok j ise 9400 orjinalini at emusuz yazılıma döner
                  .................................................. ....
                  --------------------------------------------------------------------------------

GOLDMASTER 9400 e dönüşen topfield 3000-3400 -5000-5200 cihazlar bu dosyalar ile yeniden TOPFİELD oluyor

GOLDMASTER9400 CI>>>TOPFİELD 3000 -3400 CI

GOLDMASTER9400 VCI>>TOPFİLED 5000-5200 CI

***********D İ K K A T************
                  TOPFİELD dosyaları emüsüzdür şifreli kanalları acmaz
                  bu yazıyı iyi oku ve aynısını yap iyi seyirler..
                  VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
                  125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
                  GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

maalesef olmadı. Hiç bir şekide tfd uzantılı dosyayı cihaza yükleyemiyorum. Sat-elit sitesinden almış olduğum emulu bin dosyayı tekrar denedim sorunsuz yükledi. Ancak sonu bin ile biten dosyalarını kabul etmiyor. Tekrar ediyorum cihaz Topfield 3000 Cı Pro. GM'e döndürülmedi. GM de karşılığı 9400 CI. VCI değil.

Vermiş olduğunuz loader'lar tfd uzantılı dosyaları yükleyip sat-elit sitesinden aldığım loder ise sadece bin dosyalarının yüklenmesine izin veriyor.

Kusuruma bakmayın sizleri meşgul ediyorum ama tekrar sizden yardım alabilirsem çok makbule geçer.
                    Saygılar
                    alierman

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X