• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kumanda ve ön panel değişimi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Doktor ve Digium sevgi ve saygılarımla işlem tamam sonuç mükemmel :bravo:
    NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

cokof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Doktor ve Digium sevgi ve saygılarımla işlem tamam sonuç mükemmel :bravo:
      Hayırlı olsun ama neden kimse RESİM koymuyor YENİ PANEL li görünüm hakkında acaba.!!!
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Ben henüz siparişi beklemedeyim.Sayın dijitalci resim derken neyi kasdediyorsunuz ben anlamadım.Benim yapılınca resim eklerim ama ne resmi.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Ben henüz siparişi beklemedeyim.Sayın dijitalci resim derken neyi kasdediyorsunuz ben anlamadım.Benim yapılınca resim eklerim ama ne resmi.
          Sevgili can_211 kardeşim RESİM derken SİYAH ÖN PANEL i kasdetmiştim...
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Her arkadaşın zevki farklı ben eski paneli tercih ettiğim için resim koymadım. Kumanda daha ergonomik ve sorunsuz çalışıyor. Öndeki kartın değişimide bilgisi olanlar için en fazla on dakika sürer saygılar.
            NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

cokof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Her arkadaşın zevki farklı ben eski paneli tercih ettiğim için resim koymadım. Kumanda daha ergonomik ve sorunsuz çalışıyor. Öndeki kartın değişimide bilgisi olanlar için en fazla on dakika sürer saygılar.
              Sn:cokof zaten ESKİ panelin resmini koymanın bir gereği yoktur..Hani benim dediğim şimdi gelen SİYAH ÖN PANEL görünümü nasıl gibilerindendir.Yoksa sizin hoşunuza gitikten sonra vede PROBLEM hallolduktan sonra meselede zaten olmaz dolayısı ile...Öndeki PSB nin değişimine gelince maalesef NEXT bu işi böyle uygun görmüş yapacak bir şey yok, yoksa zaten BEN bile tek başıma bu ÇEKME durumu için cihazı açıp ön gözünü hafif kaldırmıştım ayrıca kumandada bir kondansatörü değiştirip çekme olayını iki katına çıkarmıştım....
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                kumandada bir kondansatörü değiştirip çekme olayını iki katına çıkarmıştım....
                hangi kondansatör o bir açıklama yapın ben de değiştireceğim..

mümkünse resimli olsun bulması kolay olur..

Yorum yap

ön panel değişimden sonra görüntü mastlaşdı gerek duymayanlar değişim yapmasın ben pişman oldum

Yorum yap

ege erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    hangi kondansatör o bir açıklama yapın ben de değiştireceğim..

mümkünse resimli olsun bulması kolay olur..

O kondansatörün değerini yazayım ama RESİM koyamam NEXT firması ile bir SIKINTI yaşamak istemem...

Kumandadaki Mevcut kondansatörün yerine 10 Volt 47 MF olanı + ve - kutuplarına göre takacaksınız....

Ayrıca KUMANDADA bulunan gözü DÜZELTMEYİDE unutmayınız...(Hafif SOLA bakar çünki)

penzir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    ön panel değişimden sonra görüntü mastlaşdı gerek duymayanlar değişim yapmasın ben pişman oldum

KESİNLİKLE alakası YOKTUR.!!!! Olay sizin eski kaydetmiş olan değerlenizin YENİ PANELDE hafızaya alınmamasından kaynaklıdır....Yoksa ÖN PANELİN görüntü kalitesi ile bir ilgisi yoktur...Ön panel sadece cihaza yapılması istenen KOMUTLARI gönderir..( Kanal değişimi + Ses açma yada kısma vs vs.) Siz kişisel ayarlarınızı tekrar gözden geçiriniz bakınız ben KİŞİSEL ayarlarımı kullanıyorum.Cihazın üzerinde 3 adet mevcut ayar vardır..2 si siz seçim yapar yapmaz OTOMATİKMAN kendi görüntü ayarına geçer..Fakat KİŞİSEL seçip ordan ayar kısmına girince CİHAZDA ayrıca kendinize ait ÖZEL bir ayar yapabilirsiniz....Yani görüntünün size göre MATLAŞMASI bundandır...
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Şİmdi iş yerindeyim akşam resimleri koyarım.

Yorum yap

arkadaşlar ön panel derekende Değişen sadece Öndeki LED ışıklı kanal isminin yazılı olduğu kart değiştiriliyor. Bilginize.

Yorum yap

Sn:digitalci en azından merak gidermek için düz siyah kenarlarını samsung D serisi gibi düşünün samsung kullananlar takımı tamamlamış gibi olacak ortada ön tuşları yer alan sade görünümü hoş bir panel bilginize.
                          NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

KESİNLİKLE alakası YOKTUR.!!!! Olay sizin eski kaydetmiş olan değerlenizin YENİ PANELDE hafızaya alınmamasından kaynaklıdır....Yoksa ÖN PANELİN görüntü kalitesi ile bir ilgisi yoktur...Ön panel sadece cihaza yapılması istenen KOMUTLARI gönderir..( Kanal değişimi + Ses açma yada kısma vs vs.) Siz kişisel ayarlarınızı tekrar gözden geçiriniz bakınız ben KİŞİSEL ayarlarımı kullanıyorum.Cihazın üzerinde 3 adet mevcut ayar vardır..2 si siz seçim yapar yapmaz OTOMATİKMAN kendi görüntü ayarına geçer..Fakat KİŞİSEL seçip ordan ayar kısmına girince CİHAZDA ayrıca kendinize ait ÖZEL bir ayar yapabilirsiniz....Yani görüntünün size göre MATLAŞMASI bundandır... [/QUOTE]

cihazın hdmi kablosu paketlerken kırılmış değiştirmek zorunda kaldım görüntü karlanma ve matlaşması hdmi ablodan olabilirmi orijinal kablosunu nereden temin edebilirim

Yorum yap

penzir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              KESİNLİKLE alakası YOKTUR.!!!! Olay sizin eski kaydetmiş olan değerlenizin YENİ PANELDE hafızaya alınmamasından kaynaklıdır....Yoksa ÖN PANELİN görüntü kalitesi ile bir ilgisi yoktur...Ön panel sadece cihaza yapılması istenen KOMUTLARI gönderir..( Kanal değişimi + Ses açma yada kısma vs vs.) Siz kişisel ayarlarınızı tekrar gözden geçiriniz bakınız ben KİŞİSEL ayarlarımı kullanıyorum.Cihazın üzerinde 3 adet mevcut ayar vardır..2 si siz seçim yapar yapmaz OTOMATİKMAN kendi görüntü ayarına geçer..Fakat KİŞİSEL seçip ordan ayar kısmına girince CİHAZDA ayrıca kendinize ait ÖZEL bir ayar yapabilirsiniz....Yani görüntünün size göre MATLAŞMASI bundandır...
                              cihazın hdmi kablosu paketlerken kırılmış değiştirmek zorunda kaldım görüntü karlanma ve matlaşması hdmi ablodan olabilirmi orijinal kablosunu nereden temin edebilirim[/QUOTE]

HDMI kablo yu scart kablo gibi düşünmeyin Sinyal alabiliyorsanız işlem tamamdır.
                              çok para vermenize gerek yok orta halli 1.3 destekli kablolar piyasada mevcut.
                              @digitalci arkadaşımızın yazdığı ayarları kontrol ettinizmi ? örn. benim kişisel ayarım 15/16/17 ekran çözünürlüğüm 1080p
                              benim kullandığım kablo http://www.aztekteknoloji.com/hama/u...-1-5m/HM.83056 aynı fiyata carrefour da bulabilirsin diğer elektronik marketlerde fiyatı yüksek bilginize.
                              NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

ön panel ve kumandayı değiştirdim hemde hiç bir masraf almadan bu konuda emeği geçenlere teşekürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X