• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Wsp ve Sahremax'da önemli sorular...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Wsp ve Sahremax'da önemli sorular...

ben 12 portlu bir ücretli servera 1 ay üye oldum.cihazım Next 2000 X CI PLUS.wsp de bir serverda birden fazla port u izleyebilirmiyiz?bunun için ne yapmamız lazım?ayrıca portun haricinde birden fazla server olursa wsp ile izleyebilirmiyiz?
    Sharemax dada istediğim kadar server ve port girebiliyorum ama saharemax 5.5loader den açtığım halde kısa bir süre sonra "close port" a geçiyor.tekrar "open port" yapmak zorunda kalıyorum.bunun sebebi nedir?bir yerde yanlış mı yapıyorum.
    bu sorunlarımdan anlayan herkesden yardımlarını bekliyor hepinize saygılar sunuyorum...

diksarp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 12 portlu bir ücretli servera 1 ay üye oldum.cihazım Next 2000 X CI PLUS.wsp de bir serverda birden fazla port u izleyebilirmiyiz?bunun için ne yapmamız lazım?ayrıca portun haricinde birden fazla server olursa wsp ile izleyebilirmiyiz?
    Sharemax dada istediğim kadar server ve port girebiliyorum ama saharemax 5.5loader den açtığım halde kısa bir süre sonra "close port" a geçiyor.tekrar "open port" yapmak zorunda kalıyorum.bunun sebebi nedir?bir yerde yanlış mı yapıyorum.
    bu sorunlarımdan anlayan herkesden yardımlarını bekliyor hepinize saygılar sunuyorum...
    wsp de 16 porta kadar izlersin. sharemax te port kapanma problemi var ve bunun şimdilik bi çaresi yok. wsp senin için en güzeli.

Yorum yap

yalnizca1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      wsp de 16 porta kadar izlersin. sharemax te port kapanma problemi var ve bunun şimdilik bi çaresi yok. wsp senin için en güzeli.
      dostum Wsp de senin dediğin olayı biliyorum 16 ya kadar server sayısını çoğaltabiliyorsun ama port girdiğin yer 1 tane.ben tek bir servera üyeyim ama adamlar 12 ayrı paketi 12 ayrı portdan veriyorlar.sen hangi portu Wsp ye girersen o portdan verilen kanalı izleyebiliyorsun sadece.ama sharemaxda tek servera istediğin kadar port ekleyebiliyorsun.bu olay Wsp de var mı?varsa nasıl giriliyor?
      ayrıca Wsp de senin bahsettiğin 16 ya kadar server girme olayında yine sadece 1 serverı izleyebiliyorsun.çünkü servisler bölümde hangi serverın üzerine tıklarsan sadece onu açıyor ikinci bir servera tıklarsan diğeri gidiyor.yani aynı anda 1 den fazlası izlenmiyor yada izleniyorsa ben bilmiyorum.tekrar yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum yap

dostum Wsp de senin dediğin olayı biliyorum 16 ya kadar server sayısını çoğaltabiliyorsun ama port girdiğin yer 1 tane.ben tek bir servera üyeyim ama adamlar 12 ayrı paketi 12 ayrı portdan veriyorlar.sen hangi portu Wsp ye girersen o portdan verilen kanalı izleyebiliyorsun sadece.ama sharemaxda tek servera istediğin kadar port ekleyebiliyorsun.bu olay Wsp de var mı?varsa nasıl giriliyor?
        ayrıca Wsp de senin bahsettiğin 16 ya kadar server girme olayında yine sadece 1 serverı izleyebiliyorsun.çünkü servisler bölümde hangi serverın üzerine tıklarsan sadece onu açıyor ikinci bir servera tıklarsan diğeri gidiyor.yani aynı anda 1 den fazlası izlenmiyor yada izleniyorsa ben bilmiyorum.tekrar yardımlarınızı bekliyorum...
        söylediklerin hiçbirisi bir wsp kullanıcısı olarak söylüyorum doğru değil şuanda benim kullandığım 5 port var ve hepisi hiç takılmadan takır takır geçiyor bir ara 9 port kullandım ondada problem yoktu yanlnz şu sorun var wsp de share max in açtığı bazı paketi wsp de açamıyorsun oda zannedersem servırı veren kişinin adsl sinde problem var veya wsp 5.25 i desteklemediği için nextlerde problem yaratıyor ama şunu söyleyebilirimki share max den wsp her bakımdn çok çok iyi sizin söylediğinizin aksine share maxda paketten pakete geçerken bekliyorsun wsp de hemen geçiyor
        mustafa kemal i sindiremeyenler onun sağlamış olduğu demokrasi ve getirdiği evrensel yenilikler ile ayakta durduklarını unutmasınlar

Yorum yap

yalansöylüyorsun babında söylemiyorum belki çalıştıramamışsındır eğer bana uluşırsan sana yardımcı olurum
          mustafa kemal i sindiremeyenler onun sağlamış olduğu demokrasi ve getirdiği evrensel yenilikler ile ayakta durduklarını unutmasınlar

Yorum yap

Auto start ve save to Log kutucukları işaretli olsun diğer serverlerde çalışır.Serverleri tıklamaya gerek yok.
            Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
            2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

programlarla ilgili sorun yaşayanlar http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=26825 linki bir incelemelerinin faydası olacağını düşünüyorum.

Yorum yap

turk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                söylediklerin hiçbirisi bir wsp kullanıcısı olarak söylüyorum doğru değil şuanda benim kullandığım 5 port var ve hepisi hiç takılmadan takır takır geçiyor bir ara 9 port kullandım ondada problem yoktu yanlnz şu sorun var wsp de share max in açtığı bazı paketi wsp de açamıyorsun oda zannedersem servırı veren kişinin adsl sinde problem var veya wsp 5.25 i desteklemediği için nextlerde problem yaratıyor ama şunu söyleyebilirimki share max den wsp her bakımdn çok çok iyi sizin söylediğinizin aksine share maxda paketten pakete geçerken bekliyorsun wsp de hemen geçiyor
                madem dediğin gibi o zaman ben bir yerde yanlış yapıyorum.mesela Wsp de ayarlar bölümünden servisler bölümü var.orada herhangi bir serverı tıklamayacağız mı?en üstte brak yazan yerimi tıklamalıyız?
                ayrıca Wsp de bir server girince port girme yeride 1 tane.daha fazlada benmi bulamıyorum.bendeki server 12 portlu.ben bu 12 portu nasıl gireceğim?yardımlarınızı bekliyorum...
                msn:[email protected]

Yorum yap

servisler bölümünde bırakı işaretleme diğerlerinden birini işaretlesen olur benim tavsiyem 1 yazan yeri işaretlemen onun yan tarafında küçük dikdörtgen şeklinin içinde numara var ordan aşağı yukarı yaparak portunu çoğaltabilirsin kolay gelsin

Yorum yap

wsp de bazen servere bağlanmasına rağmen keyleri okuyamıyor dez avantajı bu.. sharemax port kapatıyor ama wsp nin okuyamadığı keyleri alıyor...

Yorum yap

diyelim server adresin server.dyndns.org portlarda 1001 1002 1003 ..... 1012
                      1. server bölümüne
                      adres : server.dyndns.org port 1001 yaz.
                      2. server bölümüne
                      adres : server.dyndns.org port 1002 yaz.

vs.

vs.

kolay gelsin.

Yorum yap

madem dediğin gibi o zaman ben bir yerde yanlış yapıyorum.mesela Wsp de ayarlar bölümünden servisler bölümü var.orada herhangi bir serverı tıklamayacağız mı?en üstte brak yazan yerimi tıklamalıyız?
                        ayrıca Wsp de bir server girince port girme yeride 1 tane.daha fazlada benmi bulamıyorum.bendeki server 12 portlu.ben bu 12 portu nasıl gireceğim?yardımlarınızı bekliyorum...
                        msn:[email protected]
                        WSP 9.6 programı 16 servere kadar çıkıyor.Programı açtığında ;LOG,SB Chat,Advenced,EMU vs.. yazan yerden Advanced'e tıkla sol pencerede çıkan menüden server yazan yeri tıkla,sağ tarafında ne kadar server var göreceksin.ister eklersin istersen çıkartabilirsin.Ayarları yaptıktan sonra programı kapat ve tekrar aç..Kolay gelsin.

Yorum yap

yalnizca1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          diyelim server adresin server.dyndns.org portlarda 1001 1002 1003 ..... 1012
                          1. server bölümüne
                          adres : server.dyndns.org port 1001 yaz.
                          2. server bölümüne
                          adres : server.dyndns.org port 1002 yaz.

vs.

vs.

kolay gelsin.
                          yalnızca1 aynen dediğin gibi yapıyorum,olmuyor bir türlü.ayarlar/servisler bölümünde 13 tane server ve sol yanında işaretlenmeyi bekleyen yuvarlak kutucuklar var.işte burda ben 1. yi işaretlersem sadece 1. ye kaydettiğim serverı açıyor.2.serverı tıkladığımda 1. serverdaki yayın gidiyor(bende 2 ayrı server var birisi 1 portlu diğeri 12 portlu bir server)2. yi tıkladığımdada bu 12 portlu server olanı hiç açdıramadım.nerede yanlış yapıyorum acaba?

Yorum yap

serverlar bölümünde burayı işaretleyip bi dene.

selamlar

Yorum yap

kardeş orayı işaretleyipde denedim ama yine açmıyor.o işaretlenen yerlerde hangi serverın üzerini işaretlersen sadece o server ve dolayısıyle o servera girdiğin tek port çalışıyor.ya bendeki wsp de sorun var(0.9.6) yada bu wsp ile bu kadar oluyor.anlayamadım gitti.
                              sorunumu okuyup yardımcı olmaya çalışanlara tekrar teşekkür ederim...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X