• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D-V4.398 Yazılımı 30.5.2013

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni kumanda ve ön PaneL li cihazlar ne zaman geliyor..
    Sanırım DOKTOR Üstadımızın AÇIKLMASINI görmemişiniz,Üstadımızın yazdığına göre 2 ci PARTİ cihazlar ve bizim için ön panel ve kumanda değişmek isteyenler için mallar yolda...Bu yazı yazılalı nerdeyse 9 gün oldu o zaman yazıldığına göre NEXT firmasından alınan bilgi doğrultusunda 15 gün demişler..Fakat yol hali gümrük vs hesaba katılınca sanırım en geç 2 hafta içinde olay çözümlenmiş olur.Bakınız bu tarih benim öngörümdür yanlış anlaşılmasın LÜTFEN...Paneller ve kumandalar gelince DOKTOR üstadımız bir MAİL adresi verecek o adrese KARGO bilgilerini yazacağız sonra hoppp panel ve kumandalar elimize aynen gelecek evelallah...
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Yazılımda tekrar emeği geçenlere teşekkürler ama birazda interneti olmayanlar içinde bir yazılım çıksa iyi olur mesela kumanda ile uydu ekleme silme,uydu listesi atılanda kanalların silinmemesi,görüntü kalitesi artırma,ses sayısının artırılması,menülerdeki yazıların biraz daha büyük fontlarda yazılması (inanın 107 ekranda bile 50 cm yakından zor okunuyor)bunu başka arkadaşlarda yazmıştı.Bana özel olan bir problem vardı onada bakılabilirdi test edilebilirdi.(sorun bendemi yoksa cihazdamı diye).Neyse ilerde İnşallah bize de sıra gelir.Tekrar emek harcayanların ellerine ve de bize ulaştıranlara çok teşekkürler.Panel vede Kumandadan bizde isteriz yazılımı da henüz yüklemedim eski ile devam ediyoruz.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Yazılımda tekrar emeği geçenlere teşekkürler ama birazda interneti olmayanlar içinde bir yazılım çıksa iyi olur mesela kumanda ile uydu ekleme silme,uydu listesi atılanda kanalların silinmemesi,görüntü kalitesi artırma,ses sayısının artırılması,menülerdeki yazıların biraz daha büyük fontlarda yazılması (inanın 107 ekranda bile 50 cm yakından zor okunuyor)bunu başka arkadaşlarda yazmıştı.Bana özel olan bir problem vardı onada bakılabilirdi test edilebilirdi.(sorun bendemi yoksa cihazdamı diye).Neyse ilerde İnşallah bize de sıra gelir.Tekrar emek harcayanların ellerine ve de bize ulaştıranlara çok teşekkürler.Panel vede Kumandadan bizde isteriz yazılımı da henüz yüklemedim eski ile devam ediyoruz.
        Sayın can211 kardeşim mevcut kanal listenizi yedekleyin USB ye sonra yeni yazılımı atın neden eski yazılmda duruyosunuzki.Yeni yazılım harika olmuş tabii şimdilik ufak tefek BUG lar var ama onlarda ilerde gelecek yazılımlarla giderilir zaten...Yazılımı bir yükleyin bakalım o size has sorun bakalım hala devam edecekmi.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Sayın can211 kardeşim mevcut kanal listenizi yedekleyin USB ye sonra yeni yazılımı atın neden eski yazılmda duruyosunuzki.Yeni yazılım harika olmuş tabii şimdilik ufak tefek BUG lar var ama onlarda ilerde gelecek yazılımlarla giderilir zaten...Yazılımı bir yükleyin bakalım o size has sorun bakalım hala devam edecekmi.
          Sayın dijitalci abim sizimi kıracam dediğiniz gibi yeni yazılımı atalım bakalım ğerçi benim internetim yok ama yinede deneyelim.Ama bu seferde sabit anteni tuner 2 ye takacagım tuner 1'rede motorlu çanagı bağlayalım (bu işleme denemiştim).eski kanal listemi kullanmayacagım silbaştan kanallarımı taratıp 39 uyduyu tekrar ayarlayacagım.2997 kanalı emu ile açılanlarla beraber.Şİfrelileri siliyorum ben.

Yorum yap

Her ne kadar yazılmamış olsa da yazılımda sadece internet üzerinden yapılan uygulamalarla ilgili değişiklik yok,bir çok geliştirme yapıldı, görüntü kalitesi ile ilgili olsun şifreli kanallar ile ilgili bazı sorunların düzeltilmesi olsun, türkçeleştirmeler olsun,D-Smart kullananların sorunları olsun bir çok tüm cihaz sahiplerini ilgilendiren değişiklik yapıldı.Bu yüzden sadece internet uygulamalarını kullanan değil tüm kullanıcılar isterlerse cihaz yazılımını güncelleyebilir.
            [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
            www.next.com.tr

Yorum yap

Ben adıma teşekkürü bir borç bilirim daha gelişmiş yazılım çalışmanızda başarılar dilerim
              Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Her ne kadar yazılmamış olsa da yazılımda sadece internet üzerinden yapılan uygulamalarla ilgili değişiklik yok,bir çok geliştirme yapıldı, görüntü kalitesi ile ilgili olsun şifreli kanallar ile ilgili bazı sorunların düzeltilmesi olsun, türkçeleştirmeler olsun,D-Smart kullananların sorunları olsun bir çok tüm cihaz sahiplerini ilgilendiren değişiklik yapıldı.Bu yüzden sadece internet uygulamalarını kullanan değil tüm kullanıcılar isterlerse cihaz yazılımını güncelleyebilir.
                sn.karbon bey son yazılımda açıkcası internet kullanmayanlar için birdeğişiklik göremediğim gibi hala teleteks deki yazı karakteri ve bazı harfler türkçeye uygun değil bununla birlikte tüm alıcılarda teleteks sayfası 100 ile başlarken 164 ile başlıyor birde kanal geçişlerinde ani ses kasmasının düzeltilememiş olmasını gözlemledim bilgilerinize sunarım .yinede emeği geçenlere teşekkürler.

Yorum yap

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  sn.karbon bey son yazılımda açıkcası internet kullanmayanlar için birdeğişiklik göremediğim gibi hala teleteks deki yazı karakteri ve bazı harfler türkçeye uygun değil bununla birlikte tüm alıcılarda teleteks sayfası 100 ile başlarken 164 ile başlıyor birde kanal geçişlerinde ani ses kasmasının düzeltilememiş olmasını gözlemledim bilgilerinize sunarım .yinede emeği geçenlere teşekkürler.
                  Rica etsem burayı biraz açabilirmisiniz...Ayrıca belirtiğiniz gibi TELETEX durumu aynen yazdığınız gibi ve türkçe karakter sorunu var ama bu cihaza verilecek ilerki yazılımlarda rahatlıkla düzeltilir.Yalnız bu ses kasma ne demek bi zahmet yazarmısınız.
                  MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Rica etsem burayı biraz açabilirmisiniz...Ayrıca belirtiğiniz gibi TELETEX durumu aynen yazdığınız gibi ve türkçe karakter sorunu var ama bu cihaza verilecek ilerki yazılımlarda rahatlıkla düzeltilir.Yalnız bu ses kasma ne demek bi zahmet yazarmısınız.
                    örnek olarak bir kanaldan diğer bir kanala geçerken ses ani yükleme yapıyor ve hemen normale dönüyor aynı frekanstaki kanal geçişlerinde böyle bir olay yok( ani yükleme derken ses yükselmesinden bahsediyorum)
                    next 2000 serisi hiçbir alıcıda böyle bir duruma rastlamadım.
                    görüntü kalitesinde iyileştirmeden bahsedilmiş zaten cihazın görüntü kalitesi gayet güzel ...saygılar

Yorum yap

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      görüntü kalitesinde iyileştirmeden bahsedilmiş zaten cihazın görüntü kalitesi gayet güzel ...saygılar
                      bence de gayet güzel.

Yorum yap

-Bilhassa gece sessizliğinde, TV'nin sesi 1. seviye, cihazın sesi de 1.ci seviye de olduğu zaman bariz bir şekilde belli oluyor.
                        -Bu da bayağı rahatsız edici bir durum.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          -Bilhassa gece sessizliğinde, TV'nin sesi 1. seviye, cihazın sesi de 1.ci seviye de olduğu zaman bariz bir şekilde belli oluyor.
                          tasarım hocam konuya tam teşhisi koymuşsunuz sağolun akşam ntvsporda maç seyrederken başka bir kanala geçtiğimde bende hiçde hoş olmayan bu durumu gözlüyorum elbette bazı dile getirilen sorunlar ileriki yazılımlarda giderilecektir öyle umuyorum . next gibi büyük firmanın tüm sorunlara el atacağından ve sizin gibi hocalarımızın emeğini esirgemeden bu cihaza yapacağınız katkılarla daha mükemmel seviyeye getirileceğinden hiç kuşkum yok en derin saygılarımla hayırlı akşamlar.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Bu saat itibarı ile gecenin sessizliğinde kendi TV m de test ettim değerler aynı idi,fakat bende böyle bir sorun görünmüyor çünki bu değerlerle hiç ses yok ortada.Dolayısı ile sorunda görünmüyor fakat bu sefer çeşitli seviyelerde denedim TV ye ses verdim cihazın ses gücünü yine çeşitli kademelerde test ettim ama yine ses sorunu bende olmadı.Belki TV farklılılğı yada kullanmış olduğum kişisel ayarlardan bende olmayabilir ama sizde böyle görünebilir.Yani bu yazdıklarımı sakın sorun yokmuş gibi algılamayın ama bendeki durum bu, demekki ortada bir şey var ama ne.? Acaba bu şekilde ses sorunu yaşayan başka arkadaşlarımız varmı.?
                            MACHİNA - 3-D

Yorum yap

evet bazı tvlerde cok kotu oluyor gece ve bırde su sorun var bazen kanal degısınce ses bır anda yukselıyor sonra normale donuyor ip tvde reset atıyor arada ve portaldakı ıptvlerı yukledıgımızde bazıları acmıyor saygılar...
                              YÜRÜYOR
                              yürüyor yalnız gidiyor
                              hayatı vermedi can, ona
                              kalbini dinledi gel dedi, ona
                              dağ, deniz ve nehir
                              düşündü gideyim
                              mutlu etmedi bu dünya beni
                              bulacakmıyım acaba bir yer
                              ağrısız içine yatacağım
                              bir toprak gitsem mi acaba
                              olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap

hakhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                evet bazı tvlerde cok kotu oluyor gece ve bırde su sorun var bazen kanal degısınce ses bır anda yukselıyor sonra normale donuyor ip tvde reset atıyor arada ve portaldakı ıptvlerı yukledıgımızde bazıları acmıyor saygılar...
                                Yukarda yazdığım gibi muhtemelen TV yada Cihaz kullanıcı ayarları yada belkide YAZILIMSAL bir hata olabilir ama bende nedense yok.Tv modeli PHİLİPS PFL-7665 LED tv dir.Sistemde PHİLİPS altın uçlu HDMI kablo var... Portaldaki yüklenen bazı kanalların açılmaması o linklerin ÖLDÜĞÜ anlamına gelmektedir.Malum çoğu kalıcı olmayıp çok sık adres değiştiriyor.Birde mümkünse rica etsem hangi portaldan yükleme yaptınız ve hangi kanal yada kanallarda RESET atıyor cihaz bunuda kendim bilahare test etmek istiyorum.Bakalım bu düşündüğüm şeymi çıkacak.( Net hızı ile alakalı)
                                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X