• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yardım edermisiniz lütfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yardım edermisiniz lütfen

merhaba www.mach1digital.com ailesi bn bn next star 2000 cx süper plus kullanmaktayım fakat bu cihazda kanal 24 - skytürk - cine 5 - kanal A ve içtimai tv kanalları göstermiyor sitemizdeki en son güncelleme frekansına baktım ve benim cihazımla aynı frekanstalar sinyal seviyesi % 60- 90 arası kalite sinyal seviyesi ise ; %10 acaba ne sorun olabilir bana görüşlerinizi sunabilirmisiniz çanakta sorun olsa die düsünüorm fakat diger kanallar gayet yüksek seviyede cekiyor bir yardım edebilirmisinz ...

aytek34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba www.mach1digital.com ailesi bn bn next star 2000 cx süper plus kullanmaktayım fakat bu cihazda kanal 24 - skytürk - cine 5 - kanal A ve içtimai tv kanalları göstermiyor sitemizdeki en son güncelleme frekansına baktım ve benim cihazımla aynı frekanstalar sinyal seviyesi % 60- 90 arası kalite sinyal seviyesi ise ; %10 acaba ne sorun olabilir bana görüşlerinizi sunabilirmisiniz çanakta sorun olsa die düsünüorm fakat diger kanallar gayet yüksek seviyede cekiyor bir yardım edebilirmisinz ...
    dostum siz türksatı ota olarak tekrar taratın bazı kanallara ait frekans değişikliği olabiliyor sorun çözülmez ise lmb veya çanak ince ayar istiyordur bunlar deneyiniz
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

bilgilendirdigin için tesekr ettim deneyim daha evvelden denemiştim ince ayarda yapaıorm sinyal olmuyor şimdi bastan bir deneme yapayım olmazsa sizlere sölerim ilgilendigin için saol ...

Yorum yap

otomatik arama yaptım fakat kanllar cıkmadı yine içtimai tv - skytürk kanal a cine 5 kanalları cekmior ztn cihazımdada gözükmüo o kanallar ... sorun ne olabilir acaba lnb denmi kaynaklanıo

Yorum yap

otomatik arama yaptım fakat kanllar cıkmadı yine içtimai tv - skytürk kanal a cine 5 kanalları cekmior ztn cihazımdada gözükmüo o kanallar ... sorun ne olabilir acaba lnb denmi kaynaklanıo
          dostum eğer çanağı engelleyen bina falan yoksa büyük ihtimalle LMB den olabilir cine5 frekansı 12593h8888-skytürk 12650h4250
          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            dostum eğer çanağı engelleyen bina falan yoksa büyük ihtimalle LMB den olabilir cine5 frekansı 12593h8888-skytürk 12650h4250
            cok saol ozamn lnb dendir cünkü en yüksek binan bizimki ve catı katta zaten
            bilgilerin için tesekr ettim saol

Yorum yap

Parabol anten kullaniyorsan ve antenin boyasi sookulmeye baslamis yada solmussa LNB ve kabloya zarar vermis olabilir antenin on tarafindaki 1-2 mt civarinda kabloda bir sertlesme varmi varsa kablodan kaynaklanan bir sorun olabilr....
              Anten ayari cok onemli Turksat 3A frekans bandi Hellasatla ayni 12500-12750 arasi....
              Antenini cok hafif doguya dogru 0.1derece dondur...
              LNB ayari genelde LNB'nin ustunde bulunan cizgiler var en kalin cizgi saat 12 ila 1 arasinda olacak cok kucuk adimlarla ayar yap ayar yapabilecegin frekans 11096 V 30000 ve 11096 H 30000 bu frekanslarin herikiside de en yuksek degeri bulana kadar LNB'yi cevir...

Kolay Gelsin....

Türkiye'nin ilk yerli arama motoru

http://www.geliyoo.com/

Yorum yap

çanak , kablo ve lnb ile ilgili sanırım problem vardır bunlardan çözüm arayın ... kolay gelsin....

Yorum yap

frekans listesinde o tv lerin frekanslari varm ibir bakarmisin

Yorum yap

çanak ayarından kaynaklanıyor dostum.atv nin kanal seviyesine geliniz ve burada sinyalin % 90-100 olmasına dikkat edin ve bu seviyeye göre ayarınızı (çanak ) yapın yeniden taratın sanırım sonç alırsınız.kolay gelsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X